Poraďte sladkosť pre dieťa pri atopickom ekzéme

daniela2303
19. nov 2019

Prosim poradte nieco "neskodne" pre 2rocne dieta s atopickym ekzemom.
Miluje ovocie, zeleninu. Sladkosti neje vobec! Ziadna cokolada, orechy a podobne alergeny, staci mu trosku cukru (napr.v piskotach, ci palacinke a hned je ekzem omnoho horsi....
Ale predsa apon raz za cas- napr.cez vianoce by som mu rada dala keksik alebo nejaky kolacik.. viete prosim potadit nieco "neskodne"? 😊 dakujem krasne

simsalabim
19. nov 2019

@daniela2303 my v sezone robievame ovocne koze - daju sa aj uplne bez cukru. Vygoogli si, teceptov je dost.

sadkoni
19. nov 2019

@daniela2303 ovocné kože sú naj voľba, zdravé, vieš čo dávaš, ľahká príprava 🙂

prevenar
19. nov 2019

@daniela2303 nejaky kusok cokolady nehra ziadnu rolu ...co ale co hra klucovu rolu su 3 veci - mlieko- mliecne vyrobky , lepok a ockovanie. kym to nemas vyriesene, tak kuskom sladkosti sa fakt nemusis trapit .

daniela2303
autor
19. nov 2019

@prevenar Vdaka za odpoved.
Malý ma ekzem "iba" na nohách.
Ockovanie máme z krku. Mlieko+mliečne+lepok máme na dennom poriadku a nemám pocit že by mu sposobovali ekzem príp.iné problémy..
Pokial mu nedám nič sladké, kyslé (ocot v sosovicovej polievke, kysle uhorky, ...) tak je vpohode!
Stači okyslená polievka, piškota, resp. "sladký" kalciový sirup a hotova pohroma..

prevenar
19. nov 2019

@daniela2303 vyskyt exemu sa moze rychlo menit ..teda aj nemusi , ale su rozne fazy , ktore sa casom menia . nikdy nevies co bude o mesiac - rok ..dva

hlavne mliecne vyrobky uzko suvisia s ekzemom ...ale skus vynechat aj dalsie potraviny, ktore sa ti zdaju problematicke.

daniela2303
autor
19. nov 2019

@prevenar myslim ze uz to mame ako tak zmapovane co mu robi zle, tak zhanam trochu inspiraciu na nejaky kolac/keks, nieco bez cukru a podobne..ak je tu niekto kto ma nieco osvedcene...
Rada peciem ku kave atd...a z toho vsetkeho pre krpca zatial jedine jablkova strudla... iba listk.cesto a jablka

prevenar
19. nov 2019

@daniela2303 mozes to brat tak ,ze atopicky ekzem mas rampy dokaz toho ,ze dieta ma nejaky problem s nejakou stravou ...kym nezmizne, tak to znamena ,ze dieta stale konzumuje stravu, ktoru by nemalo.

ako som uz pisal najvacsie spustace su - mlieko - lepok - ockovanie ...co samozrejme nevylucuje aj dalsie problematicke zlozky stravy.

drzim palce v hladani 🙂

ivca88
19. nov 2019

Bez cukru ? Skús pozrieť low carb recepty, prípadne keto.
Môj muž tak sleduje pár instablogerov, koláče sa robia väčšinou z tvarohu a podobne

mimimoje
19. nov 2019

Ked pises sladkost - palacinka, piskot, nemozu vam vadit vajicka? Ja mam dceru s exemom a nevieme prist na povod. Mliecne nie, lepok alergia je vylucena, citrusy nevadia, tak premyslam nad vajickami

daniela2303
autor
19. nov 2019

@mimimoje ano vajicka cele zle
"Pakacinky" mu robim uz iba akoze- bananovo jablkove lievance s mukou 1 vajicko bez cukru
To 1 tam zvladne
Ale vaj.pomazanka ci prazenica to nie..

chudadka
19. nov 2019

@daniela2303 Môj malý má ekzém po celom tele.Chvíľkami lepšie,inokedy na zaplakanie.Nemôže mlieko,vajcia,zemiaky a banány.Nič z toho mu nedávam už od júla a stále to neprechádza,ale vraj u detí sa to mení,takže už mu zrejme vadí niečo iné...Ale na googli určite niečo nájdeš.

ivca88
19. nov 2019

@daniela2303 vajíčka skús nahradiť hraškou vanilkovou. Kúpiš to v bio alebo vegan obchodoch

prevenar
19. nov 2019

@daniela2303 "mas rampy dokaz" to malo byt priamy dokaz 😀 neda sa to uz opravit.

ak odsranis zo stravy to co to sposobuje, tak ekzem zmizne za par dni - tyzdnov . osobne ti fakt radim zacat tym o com som pisal. 🙂

jankapepe
19. nov 2019

@daniela2303 dosť pochybujem že práve cukor zhoršuje ekzém. Skôr by som sa zamyslela či pri tých piskotach a palacinkach nejde práve o vajíčka! Múku!
Ty musíš hlavne prísť na to ktorá zložka mu nepasuje. Cukor to na 99% nie je

daniela2303
autor
19. nov 2019

Dakujem za rady
Uz mame vytipovane potraviny ktore nam urcite skodia aj ked URCITE nie vsetky... 😕 je to boj..
Tymto prispevkom vsak ziadam o inspiraciu mamicky ktorych deti maju at.ekzem, ci im nieco pecu, nejake "co najmenej skodne" kolace/ keksiky/ susienky/ tipy/ recepty...
Dakujeeem 😊