Co pro kluka ke 4. narozeninám?

ducky1990
4. led 2015

Do 500kč... vůbec nic mě nenapadá.. autíček má plno, rád vaří ale plastová kuchyňka mi příjde na nic a dřevěná je supr, ale moc drahá. Nevím.. nějaké nápady prosíím slavíme 11.1. tak ještě chvilku času je, ale né moc. Má tu ještě mladšího bráchu dvouleťáka tak aby mu to popř. náhodou nerozbil. 😒

zuzi.111
4. led 2015

Co treba neco takoveho? Ta je lehce pres 500,-
http://www.babymall.cz/detska-kuchynka-drevena-...

maraida
4. led 2015

a co třeba nějaké společenské hry,stavebnici,kuličkovou dráhu,vláčkodráku.

laola
4. led 2015

Lego? Ale toť otázka...

krystalka
4. led 2015

Tak u nás byl a je nejvděčnější dárek vždycky nějaký doplněk ke dřevěné vláčkodráze, sbírá to už od necelých 2 let, teď mu bude 7 a pořád nemáme všechno a pořád si s tím rád hraje...Lego se u nás nikdy moc nechytlo, ale velký úspěch měly kloubové autobusy a tramvaje s otevíracími dveřmi....nebo vždycky měla úspěch knížka, nové pexeso, pěkné pastelky nebo fixy....nebo teď měla pod stromečkem obrovský úspěch stavebnice Seva - už jsme něco měli ještě po nás, ale některých dílků bylo málo a některé vůbec, takže jsme využili toho, že se pořád ještě vyrábí a dokoupili krabici...nadšení obrovské 🙂 , ale nevím, jestli by to čtyřleťák už zvládnul, přece jen to vyžaduje jemnější motoriku....

2veverka
5. led 2015

@krystalka A prosím tě, je Seva vhodná pro tento věk 6-7? Já pro svého šestiletého právě hledám stavebnici jinou než Lego, uvažuju o Sevě 1 nebo 4, jen mě trochu vadí hromada malých plastových částek. A v hračkářství mi řekli, že Seva je spíš pro malý, od 4 let. Pak mě tam zaujalo takové stavění z opravdových pálených cihliček - stavebnice Teifloc - ale zatím jsem na ni nečetla moc zkušeností

renros
5. led 2015

Náš Viktor dostal jako takovej ten hlavní dárek Duplo Hasičskou stanici - nutně jí potřeboval, lébrž tam byla skluzavka....

krystalka
5. led 2015

@2veverka - já bych spíš naopak řekla, že ta Seva je lepší právě až tak kolem těch 6 let, protože ono se to nezdá, ale sesadit ty dílky k sobě vyžaduje poměrně dobrou jemnou motoriku, já jsem ji synovi nabízela už asi taky od těch 4 let, ale dlouho ho to moc nebavilo, protože mu to nešlo dobře spojovat....teď je mu skoro 7, je prvňák a Sevu mají ve škole v družině a je velmi oblíbená...takže jsme dokoupili další, vybrali jsme Seva 4 Uni, protože tam je hodně koleček, osiček, volanty, sedačky...a syn z toho staví hlavně autobusy a vlaky, nebo prostě něco podobného pojízdného 🙂 ....u nás zase Lego moc velký úspěch nemá....tedy má rád Duplo, s tím si hraje, ale ty menší kostičky odmítá, nebaví ho, že to moc dlouho trvá, než se z toho něco postaví....on si totiž se stavebnicemi hraje tak, že "honem honem něco postavit abych si s tím už mohl hrát", takže pro něj třeba stavět z Lega něco podle návodu, je obrovská nuda a po chvilce jde od toho....od si chce postavit tunel, garáž, zastávku, hlavně co nejrychleji a pak si s tím hrát 🙂 .....ta stavebnice z těch cihliček se mi taky líbí, ale u nás by se to asi taky nechytlo, stejně jako se nechytla dřevěná srubová stavebnice Walachia....ačkoli jinak měl dřevěné hračky vždycky raději, než plastové....a doteď tu má obrovskou bednu takových těch klasických dřevěných kostek, stříšek, mostů, válečků a staví si z toho různá městečka, hrady apod. a mezi tím má rozestavěnou dřevěnou vláčkodráhu, kterou sbírá už od necelých 2 let a která ho pořád baví, má toho tu už obrovské množství a pořád je to hračka číslo 1, ono je to vlastně taky v podstatě stavebnice 🙂

iivik
5. led 2015

@krystalka @ducky1990 starší dcera dostala Sevu v létě, mladší syn 3 roky na podzim si s ní vyhraje krásně, teď nám Ježíšek donesl další Sevu - spokojenost maximální - jak u starší tak u mladšího, vyhraje si i manžel, takže určitě Sevu ano - naposledy to byla Seva 3 http://www.vista.cz/Product/cs-CZ/0301-3/seva-3

krystalka
5. led 2015

@renros - Duplo hasičskou stanici přinesl Ježíšek loni, taky kvůli skluzavce 😀 , ale nebylo to přímo jeho přání vybrali jsme ji jako překvápko právě kvůli tomu, že v té době pořád doma i z jiných stavebnic a hraček pořád stavěl nějaké skluzavky 🙂

renros
5. led 2015

Tak jiné Duplo? U nás je Duplo fakt nesmrtelné.... Máme toho hafo a je to vděčné. Teď teda bylo Vikimu už 5 let a přešel na Lego, ale Duplem nepohrdne... Skládají s mladší ségrou! Už dlouho nekupuju "hračky", stejně si s nima pak nehrajou. Jedeme ve stavebnicích a hrách.

renros
5. led 2015

Jo, a co má do teď velký úspěch, tak je modelína a ty jejich různé stroje. Nebo stačí fakt formičky, nůž, váleček.... Tak přeju úspěšný výber!

2veverka
6. led 2015

@krystalka
@iivik Holky, moc Vám děkuji za vychválení Sevy! Mně je sympatické i to, že dostala ocenění Správná hračka a ráda ji podpořím. Myslíte, že je tedy lepší Seva 4? Nebo když mám mladší holčičku, tak spíše 3? Jednička je asi malá, co?
Jenom mě, Krystalko, zarazilo, co píšeš o Walachii, proč se u Vás nechytla? Já totiž sama tíhnu ke stavebnicím z příd. materiálů, ráda bych i něco jiného než Lego, jehož popularita je podle mě v naší zemi až přehnaná. Taky mě zaujala japonská stavebnice LaQ, leč to je taky plast. Sama mám dojem, že u těch cihliček nedokážu odhadnout, jestli by si s tím vytrvale hrál, ačkoli mě je Teifoc moc sympatický. Zdá se mi , že syna-podobně jako u vás - fascinuje všechno jezdící.

iivik
6. led 2015

@2veverka seva 4 má více těch drobných tyček, háčků, koleček - nevím jak s tou mladší holčičkou to uhlídat. i naši občas s tím dělají blbiny až mi zatrne. my myslím dostali jako první tu sevu 2v1 jsou tam i ty plné panely zahnuté a to je super. jinak u nás lego frčí taky, máme už i malé a hraje si s ním i ten mladší

2veverka
6. led 2015

@iivik Díky. Já jsem jen dokonale zmatená, kterou Sevou začít - jedničkou, nebo radši větší sadou? Určitě je lépe mít více dílků. Jenom - jestli správně chápu recenze - jenom jednička je rozdělená do chlívečků, další sady jsou sesypané dohromady v krabici?

adeden
6. led 2015

Předloni k vánocům jsem malému koupila PLAYSTIX.
Když jsem to rozbalila, tak jsem si nadávala, že objednám vše co vidím a měla jsem sto chutí to vrátit.
Ještě že jsem to ale neudělala !!!
Lepší stavebnici nemáme... Malý to vezme do ruky každý den - nekecám slovem ...
Sevu máme taky, ale tohle je u nás prostě pecka !!!
http://www.albi.cz/hry-a-zabava/playstix/

krystalka
6. led 2015

@2veverka - ta Walachia se nějak nechytla asi proto, že se z toho dají postavit prostě jen srubové domečky a stavby, nedá se s tím potom moc hrát ve smyslu pohybovat s tím, jinak to padá....taky to stavění vyžaduje trochu zručnosti a trpělivosti, pečlivosti....a na to syn až tak není, on si ze stavebnic staví nejradši pohybující se auta, autobusy, vlaky....a pak tunely, mosty, zastávky, nádraží....a prostě to musí být pohyblivé....takže srubový domeček, který mu dlouho trvá postavit a pak to může jen stát někde vystavené a víc se s tím dělat nedá, to není nic pro něj.....takže neúspěch není v tom, že by byla dřevěná, naopak on má dřevěné hračky rád, třeba Lego Duplo ho zaujalo až snad v 5 letech, do té doby si ho téměř nevšimnul....jinak nejoblíbejnější hračkou je u nás už několik let právě ta dřevěná vláčkodráha, z toho si postaví velmi složité tratě, manžel mu k tomu dokonce i vyrábí různé zastávky a vícekolejné nádraží a tak....má toho už fakt strašně moc a pořád nemáme všechno, pokaždé ještě něco najdeme, co by se hodilo 🙂 ....a další v pořadí oblíbenosti jsou kloubové autobusy a tramvaje s otevíracími dveřmi....jen škoda, že nedělají nějaký pěkný model metra, to by skákal radostí, on se totiž hodně zajímá všeobecně o MHD, jezdíme po depech, vozovnách, garážích, na dny otevřených dveří, do železničních muzeí, na všechny možné modelářské výstavy, zajímají ho různé typy tramvají, autobusů, historie metra a tak....takže od toho se odvíjí i to, co staví ze stavebnic 🙂

valibuka
6. led 2015

Za nás taky hlasuji pro Sevu - my jí dali v srpnu klukům k narozenínám, starší měl 4roky a mladší 2roky a dodnes si s ní každý den hrajou. Už i ten mladší (2,5roku) si postaví jednoduché věci,teď třeba jako hadici nebo fakt jednoduchý autobus (takže vlastně obdelník na kolečkách). Zmiňovanou kuchyňku teď dostali k Ježíšku - plastovou, dřevěnou jsme taky zavrhli kvůli ceně a hraj si s ní taky hodně, je jim fuk,že je plastová.
A nebo pokud sbírá tu dřevěnou vláčkodráhu,tak velký úspěch měl automaticky bimbací a blikající přejezd (funguje to na magnet,když přes něj projíždí vlak) 🙂

krystalka
7. led 2015

@valibuka - ten přejezd taky máme, už několik let a taky měl obrovský úspěch...a předloni Ježíšek přinesl k dřevěné vláčkodráze Pendolino na dálkové ovládání, které jezdí dopředu i dozadu, svítí a vydává velmi reálné zvuky - houkání, zvuk závor, zvuk jízdy po mostě a brzdění vlaku i s pískotem a "nesrozumitelným" hlášením na nádraží 😀 , máme ho už dva roky a pořád jezdí bez závady...a že těch prvních několik týdnů jezdil snad každý den několik hodin 😀 ....jen jsme měnili a dobíjeli baterky...

iivik
7. led 2015

@2veverka pokud jsem stihla zaregistrovat, než se nato vrhly - vše je sesypáno v papírové krabici, snad jen ty osičky a malé dílky byly v tom otevíracím sáčku, co se dá zase zavřít. stejně jsme to z krabice vysypali do umělohmotné krabičky, protože ta papírová by to měla brzy za sebou..

valibuka
7. led 2015

@krystalka tak to neznám a rovnou děkuji za tip k dalším narozeninám - jestli to do té doby vydržim nekoupit,protože já na té vláčkodráze taky docela ujíždím 😀 😀 😀

krystalka
7. led 2015

@valibuka - není zač 🙂 , my už jsme tou vláčkodráhou posedlí všichni několik let, syn to sbírá od necelých 2 let, kdy dostal první sadu a sbírá to pořád...za dva měsíce mu bude 7 🙂

krystalka
7. led 2015

@iivik - udělali jsme to stejně 🙂 , akorát my jsme měli ještě po mně celou krabici, akorát dřív ty dílky byly světle modré....tak jsme to sesypali dohromady....akorát tedy zatím ty osičky a malé části jsme nechali v tom pytlíčku, ale nedělám si iluze, že by to tam dlouho vydrželo 😉

iivik
7. led 2015

@krystalka nojo, my jí doma měli taky, ani nevím kam přišla

ema_s
24. srp 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Mojí malé jsou taky 4 a sice není kluk, no koupili jsme jí stavebnici DETOA, moc podobnou jsem měla jako dítě i já a hrála jsem se s ní furt, teď to Lilku taky baví, stojí to necelé 3 stovky a zabaví se s tím celkom dlouho 🙂

dana3262
24. srp 2015

Play-doh

simix85
24. srp 2015

@ducky1990 autíííííčkooooo 🙂

power700
24. srp 2015

lego 🙂

ducky1990
autor
26. srp 2015

No ted už řeším co pro mladšího ke 3tím 🙂))

gershy
9. črc 2016

@valibuka prosim kde se to da sehnat...dekuji

gershy
9. črc 2016

@krystalka prosim kde jste kupovala ten vlacek...dekuji