Jak řešíte rýmu, když neumí batole smrkat?

lrg
11. pro 2014

Holky můžete mi poradit, co mám dělat, když už nezvládáme dceři odsát nudle odsávačkou, sprej ani kapky jí do nosu nedostanu ani násilím a smrkat neumí a ani se nechce učit, protože jak se jí přiblížím k nosu, začne šílet? Dávám jí cucat Coryzalii a přes den jí prostě nechám, ať jí to teče, ale v noci nemůže spát a pomoc si nenechá ☹

mysonek
11. pro 2014

@lrg no malá má taky rýmu a prostě jenom otírám nos. Naštěstí v noci spí dobře, takže to nemusím tolik řešit. Kapky do nosu si nenechá a odsávačku ani nezkouším, to už bych jí neudržela.

milatka
11. pro 2014

Pokud neumí sama smrkat,je potřeba odsávat,aby potom neměla problémy s ouškami. Já jsem použivala odsavačku na vysavač. Pokud dítě nechtělo spolupracovat,tak jsem si ho položila na zem a opatrně na něj nasedla a koleny si přidržela ruce a tělíčko,hlavičku pak rukou. Pár dní se jim to nelíbilo,pak už to bylo dobré.

lrg
autor
11. pro 2014

@milatka Odsávačku na vysavač máme, používáme jí od narození, ale prostě v tomhle věku se už nedá udržet, musíme na to být tři, abychom jí nic nezlomili a tak strašně ječela, až se pozvracela :-/

evik19
11. pro 2014

Já za odsávání nosu uplácím🙂 Například čokoládkou z adventního kalendáře, houpáním na houpačce apod. Pak to jde bez řevu, jinak je to jak vymýtání ďábla.

ililina
11. pro 2014

Když holky neuměly smrkat, prováděli jsme to stejně jako @milatka.

polaks
11. pro 2014

A čo dávate malej do nosa, ja keď dám deťom na noc Nasivin spray,tak sa im dobre dýcha celú noc.Skúste zvlhčovač vzduchu a do neho eukaliptové kvapky,poriadne to pretihane dýchacie cesty.A ešte jedná babská rada,nakrájajte polovicu cibule do misky a dajte malej pod nos,soplíky jej vytečú rýchlejšie.

tarra27
11. pro 2014

@lrg jejda, vždyt má rok a pul...vezmi panenku, kapičky, žádné násilí, ukaž na panence a pak ji dej kapičky do ruky a at kápne sama panence....popřípadě ještě nechej, at kápe tobě....a pak kápneš jí...

hlavně pokud to pujde žádné násilí....kapat se musí, já takhle kapala holkám od snad pprvé tuším 9.mes?? taky nechtela nejrpve, tak jsem vysvetlovala, že proste musí, jinak bude bolet ouško a budeme muset do nemocnice....dala ji panenku a hotovo...

my jsme neodsavali, ale kapali co hodku a pul až dve....otírali nos. nemám ráda odsávačky.

a ukazali jsme ji i smrknání, ucpu - zmáčknu jednu dírku a ona se vysmrkala fak ještě před vekem 1rok...dělali jsme blbosti....a smrkala i panenka...samozřejme....a kapičky jsem mela i v noci po ruce, když se probudila, hned kapat.....a třeba ještě nechat ji zapit hned čaj....

a pokud nebude chtít, třeba po 40min vysvetlování, tak prostě holt na ni kleknout a do nosu ji kapnout....nebolí to a je to pro její dobro....lepší jsou s kapatkama a když kapnete, dát hlavučki na stranu, kde je kapano do nosní dírky, at to tam steče.....

tak se držte a at jste brzy fit .-)

herminka
11. pro 2014

Podobně jako @milatka - a dokonce jsem takto musela zakleknout i tříletého, když si nechtěl ani za nic nechat kápnout do oka 😒

hanivasi
11. pro 2014

@lrg taky používám odsavačku na vysavač, je super.

leonka24
11. pro 2014

Obe holky jsem naucila smrkat ve vane..poradili nam to v nemocnici a zabralo to 😎

abalajda
11. pro 2014

Odsavacka na vysavač,dcera prostě odmítá smrkat,vypadá to jako bych ji mucila,musím ji zakleknout a násilím odsat a nakapat kapky do nosu,hrůza....

abalajda
11. pro 2014

@leonka24 muzu se zeptat,jak to probíhá,nějak si to nedovedu představit....

jitavrtule
11. pro 2014

"Kolik dospěláků je potřeba na odsátí nudlí jednoho malého dítěte?" 😀
Pokud to nejde po dobrém, je potřeba dítě ošetřit a prostě není jiná cesta než ho teda "násilím" přeprat, dá se si vypomoct např. zabalením do deky, prostěradla, šup šup jako do zavinovačky, aby koukala jen hlava a zároveň dítě nemohlo máchat rukama, nohama a ještě si případně ublížit. Pak stačí jen přikleknout okraje deky a přidržet hlavičku. Užitečné např. na vyndavání stehů a ve dvou to určitě zmáknete.

Nicméně zrovna u smrkání bych asi radši volila cestu po dobrém viz Tarra27, přecejen o nic zásadně světoborně nepříjemného nejde.

leonka24
11. pro 2014

@abalajda jak se mala sla koupat namocila sem si ruku do vody a at foukne,opakovali sme dokud nebyl nosik cisty 🙂

abalajda
11. pro 2014

@leonka24 aha,tak to zkusím,protoze tříletý dítě,který má rýmu a nechce se naučit smrkat do kapesniku,je tragédie...🙂 Děkuju..

leonka24
11. pro 2014

@abalajda neni zac 😀 da se u toho delat pekne blbosti 😀

terezapetrova
11. pro 2014

@lrg dostávám odsavackou synovi ještě někdy dnes a to už mu v létě byly 3, do jídelní Židlicky, volnou rukou držím druhou odsavam, celkem to jde, držím palce ať to zdárně vyresite

ev.ka
11. pro 2014

zkuste ji naučit si odsávat sama tou odsávačkou, ukažte jí to na sobě, pak třeba na panence a pak nechte ležet odsávačku, ať si jí sama vezme do ruky a k nosu přiloží
některé děti to tak zvládají lépe - nevadí jim odsávačka, ale to "být na lopatkách"
samozřejmě, že ne na každé dítě to funguje, ale za pár pokusů to stojí 😉

tera87
11. pro 2014

Můj staší syn taky nechtěl a v roce a půl měl sílu jak málo které dítě.Prostě jsem ho zasedla a bylo to 😉 radśi násilí než nějaká polízanice.A teď si tak od dvou let - odsává sám a taky smrká.
A ten rok a půletej cvrček taky nechce,řve jako když ho vraźdim ale prostě to musí chvilinku vydržet.
Držim pěsti ať se zadaří 😉

polaks
11. pro 2014

A čo sa týka tej odsávačky,skúšla som na deťoch normálnu aj na vysávač.dcére som mohla odsávať len tou klasickou,síce tiež plakala a keď som jej šla odsávať soplíky,všetci utiekli,lebo nikto nechcel vidieť ako plače.Proste som ju položila na postel,ruky k telíčku,"zasadla" som na ňu a soplíky vytiahla,vypadalo to ako by som ju týrala,kvapky nemala rada a tak sme dávali sprej,to sa jej celkom páčilo a keď som ju učila fúkať do kapesníčku,tak som držala v jednej ruke odsávačkua a v druhej kapesník a sama si vybrala že sa radšej naučí fúkať,lebo odsávačku nechcela.
A synovia boli v pohode,tým som odsávala tou na vysávač,ale im sa to páčilo,sami si držali odsávačku v nose a mali z toho hroznú srandu.Ale aj s fúkaním do kapesníčku sme to mali celkom v pohode,vzala som do ruky tú obyčajnú odsávačku a dala im na výber,kapesník,alebo odsávačka a tiež si vybrali kapesník..

lrg
autor
11. pro 2014

Holky díky, závidím těm, které mají tak šikovné děti, že se s nimi dokáží rozumně domluvit 🙂 U nás bohužel cesta po dobrém nefunguje, nejen u odsávání nudlí. Je to taková cíťa, že jí vadí všechno, od mytí hlavy, stříhání nehtů, čištění uší, zubů, prostě všechno je s řevem a ať na to jdeme jakkoli, když něco nechce, nepřesvědčíme jí. Teď debata před spaním: "Když si necháš stříknout do nosánku, dostaneš bonbon.....Jo Jo JO!" Vytáhnu sprej: "Néééééééééé"! No tak ne, tak neplakej, nebudeme stříkat..... Bude cucu? Nebude, já jsem ti říkala, že ti dám bonbon, když si necháš stříknout do nosu, necháš si stříknout? Jo Jo, střik střik!!!!" Vytáhnu sprej: "Néééééééééé!!!!!!" Tak schovám sprej a Ema: "Přines cucu, prosím!" 😀 Takže tahle debata mě přestala za 10 minut bavit, stříkala jsem sobě, všem plyšákům, ale prostě to na ní neplatí. Nasilím odsát jsem už zkoušela a bylo to hrozný, ona je schopná se pozvracet a hlavně jsem těhotná a nechci, aby i ublížila.

dana3262
12. pro 2014

@lrg naši uměli smrkat docela brzo oba, nesnaseli právě odsavacku, tak jsem vždycky vyhrožovala. Aké jestli nesmrka, odsat ji musíš. Vem si ji na klín, bradou přidz hlavu ke straně, její nohy si dej mezi svoje nohy a dej si jakoby nohu přes nohu, tím ji je sevres a jednu její ruku dej za sebe a druhou ji drž.
Nebo ji polož na zem a jemně priklekni i s rukama.. podle mě se těch hlenu zbavit musí.

lencaha
15. pro 2014

Ja teď mam stejný problém,malá má rymu ale jen vidí vysavač spustí hysterak ☹ zkoušela jsem aby si odsavala sama ale nezabralo t,smrkat taky nechce tak nevim.celou noc nespala porat knourala a nemohla dýchat.je to poprvé co má rýmu jak dlouho trvá taková rýma u deticek.jo a má jen takovou tu čirou vodovou rymu co samovolně vytéká.děkuji

kvakuska
16. pro 2014

@leonka24 prosím prosím napište jak naučit dítě smrkat ve vaně 😠

saminomimino
16. pro 2014

osávat ,nejlepší a jedinné fungující je odsávačka na vysavač

jana_ul
21. pro 2014

Odsávat, odsávat, a pevné nervy k tomu 🙂

berusinecka
21. pro 2014

@lrg Coryzalie je dobrá, ale zkuste něco přímo na daný typ rýmy. Dají se objednat tubičky a pomáhají. Malý taky nemá rád odsávačku, ale co naplat. Přechází mu to na průdušky a pak kašle a vykašlává. Takže ho chytnu a vysaji. 🙂