Nosné a krčné mandle u deti

zuzanakosmelova
4. júl 2016

Dobry den, poprosim, ak je tu mamina, krcna lekarka, o radu, mam dvoch chlapcov, starsi, mal vybrane nosove mandle v r .2014, uz dorastli, v priebehu tohto roku, ma anginy a streptokoka,stafylokoka... krcny lekar, odporuca, odstiknutie z krcnych mandli, detska dr.zasa, odobratie celych...neviem, co robit...po odstraneni mandli, ktore su teraz plne bacilov, nepojde vsetko rovno do priedusiek?ze aj krcne dorastu? U mladsieho to iste, streptokoky, bacily, odporucaju, odobratie nosovej mandle...prosim, zzienky, maminy, poradte, vybrat, ci nevybrat? Dakujem 🙂

sissy27
4. júl 2016

@zuzanakosmelova tie mandle sú zrejme zdrojom infektu v tele, ak robia takéto problémy, tak by som bola za ich odstránenie... mne ako dieťaťu to veľmi pomohlo, do 5r. som bola presne ako tvoji, vkuse chorá, po odstránení mandlí ďalších vyše 30rokov neviem čo je to byť chorá (klop-klop-klop)... samozrejme nejaké prechladnutia a pod. sa mi nevyhli, ale výrazne ľahší priebeh a väčšinou to zvládam doma... atb ani neviem kedy naposledy som brala...
Kamoške vybrali krčné mandle teraz, už má po 30, a normálne nechápe, ako sa jej zmenil celkový zdravotný stav (k lepšiemu), posledný rok bola vkuse na atb kvôli angínam, ale veľmi veľa vecí sa jej upravilo (aj ženské problémy)...
a krčné nedorastajú...

zuzanakosmelova
autor
4. júl 2016

Dakujem 🙂

katka1981
4. júl 2016

@zuzanakosmelova, mne 4 rocnej vybrali nosne, nikdy nedorastli a priedusky som mala ok, v 23 mi vybrali mandle krcne a priedusky som mala chytene prvykrat teraz v 34 rokoch, inak mavam zapal nosohltana ale priedusky nemavam chytene.

lucy125
5. júl 2016

Aj mojmu 4r idu vyberat nosne mandle 24.8. zhodli sa na tom traja nezavisli Dr.alergolog a dvaja krcny.Po nastupe do skolky aj 2x mesacne sopliky,napr.teraz ma uz mesiac!sopliky huste,nekycha,nekasle a furt plny nostek ☹