Opakovaný zápal obličiek

minitina
1. jún 2015

Ahojte milé maminky, bola by som vám veľmi povďačná, keby ste mi podali akékoľvek informácie...ak ste vy alebo vaše dieťatko prekonali opakovaný zápal obličiek. Naša malá ho mala najprv ako 10mes. a teraz ako 2r. a keďže sa to opakovalo čaká nás zjavne veľmi nepríjemné vyšetrenie a to MIKČNÁ CYSTOURETEROGRAFIA. Na nete som našla článok o tomto vyšetrení, ktorý ma veľmi vyľakal. Neberiem nič na ľahkú váhu ale čakala som vcelku jednoduché ambulantné vyšetrenie ale vyzerá to na pravý opak. Malinká je po poslednom pobyte v nemocnici veľmi precitlivelá a aj bežné vyšetrenie je u nás veľký problém. Neviem ako to zvládne a popravde ako to zvládnem ja. Viem, že musím byť pre ňu oporou ale určite samy viete, že vidieť trpieť vlastné dieťa vám trhá srdce. Prosím ak máte skúsenosť s týmto vyšetrením, napíšte čo najviac info, ďakujem

marcelatje
2. jún 2015

Moja malá mala tiež opakovaný zápal obličiek. Upravilo sa to po odplienkovaní a dúfam že sa nám zápaly už nevrátia. Vyšetrenie je nepríjemné trvá cca 15-20 minút a dieťa ho celé preplače ☹ Zistili nám jednostranný močový reflux prvého stupňa čiže v podstate dobre. Museli sme však dlhodobo brať ATB nakoľko však na ne mala v januári reakciu tak sme ich vysadili a klop klop klop zatiaľ je to ok.

minitina
autor
2. jún 2015

@marcelatje ďakujem za reakciu, ak sa smiem opýtať, teda ten reflux nie je až tak závažné ochorenie? alebo závisí od stupňa ochorenia? a čo sa týka vyšetrenia, kým jej zaviedli cievku dnu uspali ju na nejakých 5min.? lebo naša doktorka to spomenula, že keď dieťa nespolupracuje...čo je náš prípad...tak sa to takto rieši

sony123
2. jún 2015

Ahoj, aj nasa dcerka mala reflux, pred piatimi rokmi, ked mala 5 rokov jej robili plastiku mocovodu, predtym len instilaciu, ale ta nebola uspesna. Od operacie dcerka zapal nemala (klop, klop). Dcerke robili cystografiu dvakrat, prvykrat ked mala 4 a potom 5 rokov, uz ju neuspavali, dali jej len do nosteka taky sprej, oblbovak, bola asi pol hodinku taka vytesena 🙂 ale zvladla to velmi dobre, bez problemov. Ale malicke deticky myslim ze na chvilu uspia. My sme neboli kvoli cystografii ani hospitalizovani, robili nam ju v nemocnici ako samoplatcom bez hospitalizacie, co bolo super. Nasa nefrologicka ju robieva, co je super. Ak chces hocico vediet, pytaj

sony123
2. jún 2015

este som zabudla, ze nasa dcerka mala prvy zapal obliciek, ked mala 3 a pol roka, o 3 mesiace dalsi a potom sa to uz riesilo na nas podnet. Najprv v nemocnici tvrdili, ze to nic nie je, ale bolo. Vacsinou sa vsak reflux prejavi skor ako u nas, ale vy este ani reflux mat nemusite, drzim palce!!!

sony123
2. jún 2015

@minitina inak ja ta velmi dobre chapem, aj ja som bola strasne vystrasena

marcelatje
2. jún 2015

@minitina tak moje dieťa od pobytov v nemocnici tiež nespolupracovalo vôbec a o uspávaní nepadlo ani slovo, čiže nie, moju neuspali a to mala 20 mesiacov 🙄 nedali jej ani ten oblbovák a robili nám to ambulantne....pár týždňov po tom sa nechcela nechať ani umyť 😒
Je to nepríjemné z toho pohľadu že dieťa plače (nebudem ti tu tvrdiť opak) a treba ho držať v určitej polohe relatívne dlhý čas (tých 15-20 minút) no ak je potom všetko v poriadku tak je dobre, ale dávaj pozor na infekcie. Pozri je tu viac tém čo sa tejto problematiky týka a tam sú mamičky už aj po operáciách a tak.
Reflux má 5 stupňov a lekárka vravela že od druhého sa to už operuje, u nás postačovala ATB liečba (s ktorou som tiež nebola stotožnená keď som si predstavila že to má brať aj do 5 rokov 😕 ) a teda vraj sa to v takýchto prípadoch môže aj samo upraviť. Tak dúfam že to bude náš prípad a už sa nám to nevráti aj keď ATB už neberieme 🙂
Prajem ti pevné nervy a neboj sa, dieťatku musíš byť oporou v akýchkoľvek podmienkach. Dúfam že to nebude nič vážne 🙂