Sťahovanie predkožky

23. sep 2021

Ahojte, mal niekto podobný prípad ako máme my? Ešte pred dosiahnutím 2 rokov sa synovi už krásne sťahovala predkozka. Skoro pri každom kúpaní sa v rámci umývania stiahla. Teraz som to nerobila asi cca týždeň a pri dnešnom kúpaní už nešla stiahnuť. 😶
Zhodou okolností ideme zajtra k pediatricke, ale zaujima ma ci mal niekto toto iste.

nitka1157
23. sep 2021

Nemali sme toto ale treba stahovat pravidelne inak sa zlepi znova

leniel
23. sep 2021

môj názor je, že to treba nechať prirodzene, keď chlapček pipíša objaví, bude sa s ním hrať a povolí si ju aj sám.

titla
23. sep 2021

Mali sme podobny problem, ale pomohlo, ze sme potom syna kupali denne a stahovali predkozku a postupne sa to znova uvolnilo.

malebiele
24. sep 2021

zienky a kedy zacat so stahovanim?

katenka858
24. sep 2021

@malebiele ja som pri obidvoch synoch zacala od narodenia..pomalicky, len tolko kolko islo, nic nasilu...tak mi aj pediatricka vzdy na poradni hovorila

autor
24. sep 2021

@malebiele od jeho prvého kúpania 🙂
inak baby pediatrička hovorila, že je to normálne ak sa to prestane stahovať tak sa to zúži, ale dnes sme už dali ranny kúpeľ a stiahlo sa to,sice trosku tazsie o islo ale som rada. 🙂 čiže nezanedbávať to 🙂

beronsche
24. sep 2021

@malebiele Radsej ako stahovat (mozu vzniknut mikrotrhlinky, ktore vedu k fimoze), je nechat to na dieta, cize az vo veku, kedy tomu rozumie. Vysvetlit, co treba robit a nechat to v jeho rezii. Dieta cez bolest nepojde.
Rozhodne nestahovat malym chlapcom, ako sa u nas, na roziel od vyspeleho sveta, este stale odporuca!
Je normalne, ak to nejde este pred 12r. Potom sa predkozka uvolni aj vplyvom hormonov..

beronsche
24. sep 2021

moja pediatricka je opacneho nazoru.. Od babatka ruky prec.. 🙂

beronsche
24. sep 2021

zaujimavy clanok - https://slovenskypacient.sk/zuzena-predkozka-ne...

paci sa mi veta z clanku: "Treba si uvedomiť, že neporušená predkožka poskytuje prirodzenú ochranu, takže dieťa by malo byť prvé, kto ju stiahne."

att123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malebiele
24. sep 2021

fuha uz tak skoro? ja som mala info ze staci az okolo 2r. dietata 😕

beronsche
24. sep 2021

@malebiele mas moznost vyberu - mozes sa riadit zauzivanymi praktikami, alebo modernymi poznatkami.. 😉

autor
25. sep 2021

@beronsche jasne, všetci sa riadme "modernými poznatkami" a prečo? Lebo byť moderný je v dnešnej dobe IN. 🤦‍♀️ Jedzme všetci eko lebo je to zdravé (pritom ani to eko nie je eko, ak to nie je naozaj z našej záhradky a neprihnojene), Jedzme teraz všetci hnedý cukor lebo v nejakých článkoch sa píše, aký on je zdravý, pijme všetci kolagén lebo tety infuencerky ho chvália do nebies,.... A teraz sa všetci riadme týmto vyššie uverejneným článkom lebo jeho autorka povedala, že to takto ma byt.
K tejto téme by vedel rozprávať aj môj manžel sám a myslím, že aj milión ďalších mamiciek co je lepšie. Sťahovať skôr alebo až neskôr. 🔥

beronsche
25. sep 2021

asi som udrela na citlive miesto a tym vyprovokovala tvoj posmesny prispevok...to ale nebol moj zamer. Chcela som upozornit na to, ze mnoho peciatrov a urologov zaujalo uz opacny postoj, tzv. vyckavaci sposob. Medicina je zivy odbor a stale sa posuva a v tomto zmysle som pouzila aj pojem moderne poznatky, cize nie v zmysle, ze je to momentalne "in"

autor
27. sep 2021

@beronsche naziadne citlive miesto si neudrela 🙂 neviem ako ine mamicky, no u nas prebiehalo stahovanie asi formou, nič nasilu iba kolko samotna predkozka pusti. Dokedy mal uplne stiahnutú predkozku - trvalo to viac ako 2 roky.
A vzdy budu aj ine názory, ved nie kazdý sme rovnaky, no dolezite je respektovat aj nazor inyých ludi a nepresadzovať za kazdu cenu ten svoj.
Pekny deň

beronsche
27. sep 2021

uplne suhlasim, je dolezite respektovat iny nazor a nepresadzovat len ten svoj.
Ale zrejme pises vseobecne, nie konkretne na mna, kedze nikde svoj nazor za kazdu cenu nepresadzujem a tiez pisem len vseobecne.. 🙂