Štvormesačná dcérka má kašeľ a hlieny

filomenia
22. mar 2018

Ahojte moja mala ma 4 mesiace kasle mi a je dost zahlienena obcas aj vykasle hlieny odsavam jej nostek ale stale tam ma toho vela zle sa jej dycha..doktorka nam dala sirup stoptusin a morsku vodu physiomer.. Poradte co stimi soplikmi 😞

zuzik307
22. mar 2018

Sinupret na uvolnenie hlienov, do nosa Nasivin...

saska.t
22. mar 2018

@zuzik307 Sinupret nemozu tak male deti...

zuzik307
22. mar 2018

@saska.t mozu, bezne to pediatri odporucaju...dojcata 3x10 kvapiek pisu aj na krabicke...

saska.t
22. mar 2018

@zuzik307 pozri si pribalovy letak ,rozhodne nie je urceny pre 4 mes. deti , oficialne od 2 rokov, ja by som zvazila podavanie od 12 mes. ale rozhodne nie pri 4 mes. dietati a pochybujem ze ho Dr. predpise pre 4 mes.

zuzik307
22. mar 2018

@saska.t neviem, aky pribalovy letak pozeras, jeden mam fyzicky pred sebou, dalsie som pozrela na nete, vsade pisu aj davkovanie pre dojcata, nikde zmienka o vhodnosti od 2 rokov... https://www.liekinfo.sk/liek-sinupret-gtt-por-1...
...ak myslis kvoli etanolu, tak v Dr. predpisanom Stoptussine je ho o dost viac ako v Sinuprete...

saska.t
22. mar 2018

@zuzik307 http://www.bionorica.de/images/pdf/gebrauchsinf... staci pozriet u vyrobcu kvapiek - neodporuca sa u deti pod 2 roky , dojca je aj 2 rocne dieta nie skoro novorodenec

zdenka523
22. mar 2018

Ahojte, pripájam sa k téme, malá má 7 rokov, môže používať Sinupret a Triffed zelený naraz ? Trifed má od nedele, ale napínajú ju hlieny, je zachuchlavená. ďakujem

justice2008
22. mar 2018

sinupret a natierat tymianovym kremom + do vzduchu streknut Eukasol. Blizsie info cez spravu.

lubaska21
22. mar 2018

skuste kvapky Kaloba, u nas skvelo zaberaju pri soplikoch, ci kasli, len neviem od akeho veku su vhodne

pininka
22. mar 2018

Urcite by som davala fenistil kvapjy,aby jej stiahlo sliznicu a nebude tolko soplit a tym padom jej to nebude tak zatekat. Ked spi v postielke,tak podvihnut matrac,nech nelezi na rovnom.

eririka
22. mar 2018

Vtrieknuť morskú vodu a šup odsávať ! Potom kvapky do nošteka a malo by to prejsť !

katarinadei
26. mar 2018

My physiomer, aj castejsie prve dni a odsavat, cebion, zvlhcovat vzduch ( davala som do zvlhcovaca alebo na spaci vak zopar kvapiek eukalyptoveho oleja). Nam dr hovorila, ze veci na rozpustenie/uvolnenie hlienov (tie expectorans) nie su vhodne pre take male deticky, pretoze vykadliavat este nevedia a moze sa im takto pohorsit, lebo sa bude tvorit viac hlienu. Na noc antihistaminika (fenistil). A pomohlo, ked som nasu malinko viac obliekla v prve dni (nie tak, ze sa potila ci prehriala)