Vypínanie telíčka u 4,5 mesačného bábätka

oblivian
7. dec 2015

Moja dcérka má 4 mesiace a už cca 3 týždne dozadu sa často vyvracia hlavičku dozadu. Celé telo má napnuté. Na bruško sa vie pekne pretočiť (zdvihne nôžky, hlavu drží pritom pekne). Keď ju položím na jej hraciu deku, začne sa často napínať ako luk. Nerobí to preto, žeby sa obzerala. Myslíte si, že sa len nudí, alebo nechce ležať, alebo by sme mali navštíviť predčasne našu pediatričku?

1henika1
7. dec 2015

Môj má 3 a pol mesiaca a tiez si všímam že to robí ... robil to aj skôr ,boli sme na neurologii kde nas poslala pediatrička ale nič závažne nezistila... potom chvilku prestal a teraz zase sa vzpiera ,ohyba či už pri kupani,prebaľovaní a tak no,neviem ...zajtra ideme zase na neurologiu na kontrolu po cca 2 mesiacoch tak uvidíme a zase jej to spomeniem že to robí tak som zvedavá čo povie .. 😉

oblivian
autor
7. dec 2015

@1henika1 henika, dáš mi potom vedieť? 🙂
držim palce, aby bolo všetko v poriadku!

maaaria3
7. dec 2015

Nemáte koliky? Mjj to robil tiež stále a boli to problémy s bruškom...

1henika1
7. dec 2015

oblivian ,,zajtra urcite dam vediet potom ... a dakujem 🙂 dufam že to bude ok 🙂 ...a neviem či to budu koliky ale je to mozne kedže môj vela papá takže môže to byť bruško ..

8291
7. dec 2015

My sme to tiež mali pri kolikach aj sme boli na pohotovosti bol to víkend a zlakla som sa,lebo malú prehlo ako luk a nevedeli sme ju vratit späť,museli sme počkať kým sa sama napraví,mala vtedy 3 mesiace.a tam nas videl neurolog a chirurg a uzatvorili to ako krče z koliky.presli Kvakinka liky aj tonus zmizol.

8291
7. dec 2015

@8291 prešli koliky som myslela ach teno telefon🙉😞

oblivian
autor
8. dec 2015

lenže ona neplače, niekedy je síce trošku nahnevaná, ale zvyčajne to robí bez toho, že by vydala nejaký zvuk...

1henika1
8. dec 2015

@oblivian , boli sme na neurologií a všetko ok 🙂 , kedže drobec je taky malý macko tak mame s nim viac cvicit,nožky,brusko a tak a ohybanie do luku som spomenula že to este robieva,ale nič nepovedala.. ona ho aj polohovala ,pozrela ho a povedala že je to ok , 🙂

oblivian
autor
9. dec 2015

@1henika1 no to je super, ak je všetko OK 🙂
ja som volala pediatričke a ona mi povedala, že je to normálne (ak pritom dieťa neplače), robí to veľa detí 🙂