Atopický ekzém - vyřazení mléčných výrobků

marketa999
19. pro 2017

Maminky prosím o zkušenosti...
Syn 7M, kojen, trpí atopickým ekzémem... Nějak se nám nedaří se toho zbavit ☹ zkusila jsem tedy vyřadit u sebe veškeré mléčné výrobky. Za jak dlouho se u vás dostavilo zlepšení?

cheetah_
19. pro 2017

@marketa999 Záleží, s čím má prcek problém. Pokud má skutečně alergii na kravské mléko, efekt by mohl být vidět za týden, 14 dní. Pokud má nesnášenlivost bílkoviny kravského mléka, efekt se dostaví za 2-3 měsíce, do té doby se dokonce problém může ještě zhoršovat (vlastní zkušenost - nevěřili jsme imunologovi, ale fakt to tak bylo). Také může mít "jen" dysbalanci střevního mikrobiomu (někdo tomu říká kvasinka ve střevech a má to spousta dnešních miminek i dospělých), na to pomáhá vysadit cukr, bílou mouku, mrkev a sladké ovoce, vůbec celkově omezit sacharidy, chroupat zeleninu a maso (řešení trvá několik týdnů až měsíců). No a potom je tu spousta potravinových alergií na kdeco - od vajec a soji až po cuketu (také vlastní zkušenost, byť se cuketa uvádí jako hypoalergenní; posun by měl být vidět cca během týdne). Dobrá zpráva je, že u takhle malých dětí je AE téměř vždy záležitostí stravy, takže se s tím dá něco dělat. Držím palce!

chris_n
19. pro 2017

U nas az po odstavu a nasazeni probiotik

laskonka85
20. pro 2017

Moji male v lednu 6 mesicu,se AE rozjel cca pred mesicem.Mame do toho ABKM.Nevim co ekzem spustilo,jestli ryma..ktera byla 3 od rijna,nebo to ze jsem blbka a vypila jsem pomerancovy dzus..Anebo to v jakym jsem byla rozpoložení..Sileny stres...Nejdriv mela suche flicky na nohou..pote vsude mozne po tele plus okolo krcku hrozne cervene..pupínky..no proste hruza. Doktorka předepsala kortikoidovou mast..plus na noc holt mast.Plus promazavani mastnou masti.Na doporuceni kamaradky jejiz syn tim take trpí,jsem zakoupila vazelinu se stribrem a krem od biodermy obe silene drahy..ale cp se da delat..Sobe bachovy esence 😀 A musim rict ze dobry🙂 Dcerka mela ted opet rymu..chyta to kd starsi..A zatím ji nic nevylezlo...Ja sama kvuli kojeni,zadny mlecny vyrobky,zadny drazdivy koreni a citrusy..Tak uvidime..🙂

8slunicko6
20. pro 2017

Chce to vynechat i cukry, čokoládu apod. sladkosti... a pír čaje rooibos, mazat zinkovou mastí...máme to také a dieta zabírá...

makky1310
20. pro 2017

Ahoj, nam prislo zlepseni do 3 tydnu. 2 tydny to vypadalo beznadejne ale najednou ekzem zmizel.

marketa999
autor
21. pro 2017

makky1310 já držím už 2 týdny a přijde mi, že se mu to ještě zhoršilo 😢

marketa999
autor
21. pro 2017

@makky1310 já držím už 2 týdny a přijde mi, že se mu to ještě zhoršilo 😢

marketa999
autor
21. pro 2017

@8slunicko6 přijde mi, že už nejím skoro nic stejně zlepšení žádné, spíš naopak 😖

makky1310
21. pro 2017

@marketa999 jeste vydrz, me taky chvily prislo, ze se to chvily zhorsilo, asi jak se telo cisti, a pak to najednou zmizelo. Pokud by to nezmizelo tak bych zasla na alergologii. Na mleko jsem si prisla sama eliminacni dietou, pak byl asi 3 mesice bez ekzemu a najednou se objevil zase ekzem na tvarich. Dr nam prisel jeste na alergii na kvasnice a na histaminovou intoleranci. Takze ted uz fakt skoro nevim co mu mam davat😕

andiienka
21. pro 2017

U nás vysazení mléčných výrobků bohužel nezabralo, takže se snažíme dál hledat příčinu. Mezitím stále mažeme Bepanthenem sensidermem, abych malému aspoň ulevila od svědění a ekzém po tom i mizí, nicméně příčina stále neznámá :(