Jídelníček pro 9měsíční miminko s nesnášenlivostí mléka. Co byste doporučily na noc?

sirael23
23. zář 2020

Ahoj maminky, synovi bude začátkem října 9 měsíců. Stále kojíme, ale ráda bych mu zpestřila jídelníček - zatím jíme dopoledne ovocnou přesnídávku a v poledne masozeleninový příkrm. Problém je v tom, že synovi nemůžu dát nic s obsahem mléka, trpí na ekzém, který se vždycky po mléku objeví. Takže kašičky ani jogurty. Co byste doporučily na noc? Děkuji

mamikry
23. zář 2020

Kasičky se dají sehnat určitě i nemléčné, např. Sinlac. Na noc bych dala klidne nejakou zeleninovou polevku.

jjasmina
23. zář 2020

kaše jsou i bezmléčné, ovoce, banán,polívky

sirael23
autor
23. zář 2020

@mamikry a v čem tu nemléčnou kaši rozdělat? Jen ve vodě to bude asi hnusné, ne?

jjasmina
23. zář 2020

@sirael23 Malá to sem tam jí, jen převařenou vodu dávám, já jsem doma zase neměla mlíko

mamikry
23. zář 2020

@sirael23 myslim, ze uplne staci zalit vodou. Tak se dela vetsina tech instantnich pro prcky.

mamikry
23. zář 2020

@sirael23 jeste do ni muzete pridat ovoce, to ji taky vylepsi 😉

jjasmina
23. zář 2020

Jinak za ochutnání nic, naše malá ty kaše moc nechce, vezme jen od Kendamilu banán, ale nevezme ani přesnídávku ani povařené ovoce, tak my sme jen na banánu třeba, taky na houby

ivis_b
23. zář 2020

@sirael23 normalne uvarit vlocky ve vode (ovesne, pohankove apod.), pridat navrch ovoce nebo presnidavku treba. Syn taky nemohl mleko a kase z vody normalne jedl, vetsinou s tou presnidavkou. Instantni kase za me nebrat, lepsi uvarit normalni kasi doma, je to rychlovka.

me_druhe_ja
23. zář 2020

Bych tu nemlecnou kaši udělala ve vodě a mixla s trochou přesnídávky nebo ovoce. 🙂

pipi_puncocha
23. zář 2020

Jestli nemáš problém s odsáváním/odstříkáním, tak tu nemléčnou kaši se svým mlékem, případně napůl mateřské a voda. 😊

sirael23
autor
23. zář 2020

@pipi_puncocha to nechtěl, už jsem zkoušela...řval jako tur

cherie24
23. zář 2020

Já dělám malé ovesnou kaši. Normálné zaleju vločky vodou a nastrouhám do toho jablko nebo hrušku, povařim pár minutek a jím to s ní i já. Nebo jí dám to co zbylo z oběda jen bez masa třeba. Jinak jí i kupuju v albert hypermarketu ovčí nebo kozí jogurt a to jí moc chutná a alergii na to nemá

honzinenka
23. zář 2020

K večeři dáváme zeleninovo masový příkrm( doma dělaný, máme vlastní zeleninu od rodičů) s trochou velmi hodně uvařené rýže, nebo do toho dáváme trochu ve vodě uvařené krupice.. Pak to synek zapíjí kojením. 🙂 Vypadá spokojeně a celkově lépe spinká. než bez večerní příkrmu, je celkově velký, tak měl zřejmě v noci hlad. ( Vydrží cca 3-4hod, předtím 2-2,5hod.)
Miminka by kravské mléko neměla dostávat vůbec, je na ně moc silné a tučné..Partner k tomu našel i odborné studie.
Tady je pěkně a jednoduše popsané, co by děti měly kdy jíst: https://www.1000dni.cz/

ondul
23. zář 2020

Polenta, vlocky, ryze, kuskus... Se zeleninou strouhanou, se zeleninovym pyre, s ovocnymi presnidavkami, s bananem, avokadem, na sucho pecene placicky banan a zloutek a vlocky, nebo cuketa a banan a zloutek a tisice obmen tehoz...

sirael23
autor
24. zář 2020

@honzinenka tak to taky nevydrží tolik. Přes noc už bych si přála, aby vydržel déle. Samozřejmě vím, že mléko děti nemohou, já zkoušela dávat klasické UM a ekzém je zpět. A protože kojím, tak nemůžu mléčné výrobky ani já.

sirael23
autor
24. zář 2020

@cherie24 děkuji, vyzkouším nějakou variantu s vločkami

surikata131
24. zář 2020

@sirael23 pokud nechceš dělat kaši jen z vody, tak zkus z UM pro alergiky, akorát jak je tam naštěpená bílkovina kravského mléka, tak má nahořklou chuť, tak to třeba ze začátku nebude chtít, ale zvykne si...já jsem třeba začla dávat kaše večer ať líp spí, ale nevyšlo to :D

jjasmina
24. zář 2020

@surikata131 To je nějaký mýtus, prej dej kaši, bude ti spat celou noc, to určitě, jak tak všude čtu, to bych ji musela asi přestat kojit, dát ji na UM a třeba by pak spala celou noc

surikata131
24. zář 2020

@jjasmina dam kaši, nakojim a budí se vždy min. 2x za noc, spis víckrát 🤷‍♀️ Z flašky pít nechce vubec 😂 takze odstavení nehrozí, a To jsem plánovala v roce končit (tzn cca za měsíc) 🙈. Jako možná o trošku lepší to s tou kaší je, ale že by spala celou noc, to bohužel 😂

ivis_b
24. zář 2020

@sirael23 Jinak kaši jsem samozřejmě dávala ráno, k večeři ne-é, to měl na 9m polívky všeho druhu. Budí se mi i ve 4 letech, jídlem to fakt není 😀 Takže ne každé noční buzení je kvůli hladu 😉

jjasmina
24. zář 2020

@surikata131 já jsem min 6x v noci vzhuru