Kolísání cukru v krvi u dítěte

stekkna
26. říj 2015

Maminky máte některá u svého děťátka problém s kolísáním cukru v krvi? UPOZORŇUJI ŽE NEJDE O CUKROVKU.....
Zajímá mě především jak se vaše děťátka chovají při vyšší hladině...Při nižší je to zlé, to už máme za sebou a víme co a jak. Při té vyšší s tím pojujeme. U nás se to projevuje změnou v chování. Dnes ráno byl jak neřízená střela, po změření, před snídaní, měl 8mmol

saaralota
26. říj 2015

@stekkna Ahoj, bohužel nijak neporadím, spíš bych se chtěla poradit já 🙂. Zajímalo by mě, jak se to kolísání zjišťuje? Myslím, že mám od dětství nějaký podobný problém. Cukrovku nemám, ale s hladinou cukru mám podle mě problémy. Zejména dopoledne, musím jíst tak asi po dvou hodinách, jinak jsem naprosto bez energie. Bez snídaně bych nedošla ani před barák. Jakmile mám hlad, je to okamžitě takový ten "vlčí hlad", kdy musím okamžitě něco sníst, nebo vypít aspoň něco sladkého, jinak mi začíná být špatně - jsem podrážděná, nemůžu se soustředit, mám pocit že se mi rozostřuje vidění, mám pocit že omdlím... Přemíra cukru mi žádnou hyperaktivitu nezpůsobuje, chvíli si připadám normálně a tak asi po půl hodině mám naprostý útlum, chce se mi spát... myslím tím třeba to, když sním nějaký zákusek, dort, čokoládu... Občas jsem to řešila s lékařem, ale po kontrole, že cukrovka to není, to se mnou nikdo dál neřešil, spíš to přešli s úsměvem... Tak mě tohle téma zajímá. Jestli jde o něco, co má "diagnózu" a dá se s tím pracovat, nebo jestli je to jen drobné životní nepohodlí, se kterým se musím naučit vycházet.