Magnetická rezonance u miminka. Jak probíhala?

adla21
4. led 2023

Zdravím, měla bych dotaz ohledně magnetické rezonance u miminka. Chtěla jsem se zeptat jak to třeba u vás přesně probíhalo? Muselo být vaše miminko nějakou dobu před MRI bez jídla? Mohly jste být u vyšetření? Jak to probíhalo po vyšetření, jak dlouho vám spali, hlídal je někdo nepřetržitě nebo je chodili jen kontrolovat? A za jak dlouho vás potom pustili domů? Za jakékoliv další detaily jak to probíhalo před, během i po vyšetření budu ráda 😊. Předem děkuji za odpověďi 💙 😊

marki90
4. led 2023

@adla21 Malý byl teď na rezonanci mozku ale má 2 roky. Od půlnoci nesměl nic pít ani jíst . Ráno dostal nějaký sirup na oblbnuti.Šel hned první , protože byl nejmladší a nejmenší děti berou přednostně. Byla jsem s ním celou dobu než ho uspali a pak mě zavolali jak měl po vyšetření. Pak jsme šli na dospavaci pokoj ,kde spal asi půl hodiny . 2 hodiny od probuzení nesměl nic pít ani jíst ,když byl v pořádku mohl se napít . Nejhorší bylo pro něho že nesměl nic pít ani jíst po rezonanci . Výsledky věděli odpoledne, na další den ho propustili.

barasapo
4. led 2023

@adla21 Ahoj, moje miminko bylo na magnetické rezonanci v 10 měsících. Dostal narkózu, před tím nesměl několik hodin jíst. Ale dostal kapat do žíly, takže hlad neměl. Byli jsme ve VFN. Tam jsem s ním mohla přímo až do ordinace, tam ho uspali a já šla ven. Hned po vyšetření jsem šla k němu a byla u něj při probuzení. Po každé narkóze si nás ještě vždycky nechávali v nemocnici, dokud nemohl jíst. A když nezvracel, mohli jsme domů. Nemusíš se bát, bude to v pohodě 🙂

sanyy22
4. led 2023

@adla21 syn byl když mu bylo 15 měsíců.
Museli jsme nastoupit den předem .
Jak jsme přišli na příjem, tak ho vyšetřili (bříško, tlak, teplota, jestli nemá rýmu apod..) pak nás poslali na pokoj
Od půl noci nesměl jíst ani pít.
V 7 hodin ho vzbudili a dali mu nějaký oblbovak a asi za 15 minut mu Pichlík kanylu( což šlo hodně těžko) ale zvládl to.
Měla jsem dávat pozor protože byl strašně malátný, a ať nespadne třeba na hlavičku .
V 8 si pro něho přišli sestřičky šla jsem sním. Ale jak jsme došli na oddělení kde dělali tu magnetickou resonancí tak jsme šli do vnitř tam mu dali uspavak do kanyli a byl uspaný během pár sekund. Pak mě poslali ven, ale jelikož toho měl více na vyšetření tak tam byl hodinu a něco. Pak jak to skončilo tak si mě zavolali do vnitř. A tam mu dali přístroj na měření tlaku, srdíčka atd..
A pak nás vezli na pokoj, a sestřička chodila co 20 minut zapisovat údaje jak na tom je. Probral se asi po půl hodině ale to nesměl zase jíst a pít ještě 2 hodiny. Což pro nás bylo hrozné protože měl už hlad a žízeň. Ale pak jak se najedl a napil tak byl v pořádku. Po 6 hodinách jsme šli domů. Držím palce ať je vše v pořádku 🍀🍀

me_druhe_ja
4. led 2023

Jak staré miminko? Syn má tři roky a už měl dohromady asi 6 rezonancí. První když měl měsíc a kousek, druhou ve 3m, třetí v 8m. Poslední ve dvou a půl. Když mel ten měsíc a tři, tak ho dali do takovýho "okapu", omotali obvazem...už si ani nepamatuju, jestli mu něco dávali...jak byl starší, tak dostal vždy čípek, aby tvrde spal. A vždycky ho upevnili obvazama na takovy pojízdny prkno nebo jak to nazvat. 🤷
Jinak neměl žádné omezení, normálně mohl jíst předem. Po rezonanci jídlo a pití dokud nebude plně probuzen - je individuální jak dlouho. Šli jsme pak hned domů. Jo a byla jsem s ním vždy pořád dokud neusnul. Až pak "mumii" odvezli na vyšetření, kde už spinkal. Tam už jsem nebyla. A hned mi ho přivezli zpět.
Akorát my.jsme ve Francii, nicméně věřím, ze v ČR to bude podobné.

adla21
autor
4. led 2023

Má právě teprve měsíc. Z rezonance strach nemám, vím už od poloviny těhotenství, že si tímhle bude muset projít, že bude častěji na vyšetřeních atd..., takže jsem s tím tak nějak smířená, jen jsem chtěla vědět něco okolo ať aspoň něco málo vím 😉. Děkuji za odpověďi