Máte zkušenost se zarděnkama u dětí?

misana
26. led 2015

Prosím nemáte zkušenost? Malá (4 roky) minulý týden dostala rýmu a teď se jí dělá vyrážka...nejdřív měla na obličeji a krku,včera se to už ztrácelo,ráno nic a teď jsem ji nachytala,jak se škrábe na bříšku a je to tam....

mandala
26. led 2015

Zkušenost nemám, ale to snad nemusí být zarděnky, třeba alergie, nebo šestá nemoc ?

berenika39
26. led 2015

@misana není očkovaná? zarděnky se očkují.

misana
autor
26. led 2015

@berenika39 očkovaná je,ale prý je to virové,tak nevím.....

berenika39
26. led 2015

@misana co je virové? nemusí to být zarděnky, ani to nejsou zarděnky. zajdi k dětskému lékaři.

misana
autor
26. led 2015

@mandala může být,tak mi to dneska řekla sstřička,když jsem volala k mudr.,ale ta tam nebyla,tak ráno půjdem..

misana
autor
26. led 2015

no zarděnky....ráno půjdem...mě by to nenapadlo,až jak mi to řekla ta sestřička....

mandala
26. led 2015

@misana Tak nám dej zítra vědět, co to tedy je, by mě docela zajímalo. 😒

misana
autor
26. led 2015

no já jsem taky velice zvědavá....

ludva
26. led 2015

@misana Spíš spála nebo šestá nemoc 🙂

hojda
26. led 2015

Zarděnky jsou dost vzácné, pokud je máte, tak vás zvu na návštěvu🙂, nechci je očkovat, pro holčičky je lepší, když si je projdou.

veronikaka
26. led 2015

@misana Něco podobného probíhá u nás doma - holky mají spálovej bacil. Z výtěru z krku vyšel Streptokok, léčíme penicilinem. Starší skoro bez vyrážky - trochu na bříšku a malá typickou spálovou vyrážku. Červená hrubá kůže na obličeji a na tělíčku něco jako vyrážka při 6. nemoci.

misana
autor
26. led 2015

Mi se to taky nezná,i když u nás je všechno možné...měli jsme i 2x neštovice 😒 Zítra napíšu...

misana
autor
26. led 2015

@veronikaka a bez teplot? snad zase nedostanem ATB,to by byly od podzimu už třetí...

veronikaka
26. led 2015

@misana Starší bez teplot, mladší max. 37,6 C.

berenika39
26. led 2015

@misana zarděnky jsou úplně běžné dětské onemocnění. dřív se neočkovalo a každé dítě tím prošlo. atb na to nejsou. je to virové onemocnění. infekční. přenáší se kapénkami.
ale dne je dostat je zvláštní. uvidíš zítra.

misana
autor
26. led 2015

@berenika39 to vím,že na virové onemocnění se Atb nedávají....jsem reagovala na veroniku

veronikaka
26. led 2015

@misana A taky s rýmou.

misana
autor
26. led 2015

@veronikaka měla strep.angínu před Vánoci,tak to jsem teda zvědavá...ta školka nám dává zabrat...

misana
autor
26. led 2015

@veronikaka tak malá má rýmu a bez teplot....a taky je to tak svědí?

veronikaka
27. led 2015

@misana Já jsem hned nasadila Fenistil kapky - 3x denně a nevím jestli to mělo takový účinek, ale neškrabala se. Když jsem čekala na výsledky výtěrů, tak mi doktorka říkala, že by to ještě mohla být alergická reakce na jídlo, anebo vyrážka k té viróze. Ať Vám je brzo dobře .... Možná toho Streptokoka špatně vyléčili.

veronikaka
28. led 2015

@misana Tak co se zjistilo?

romantika
28. led 2015

co nemoc ruce, nohy usta ale tam jsou v puse afty. my tento podzim měli téměř všechny destske nemoci a zarděnky, spala a tak jsou opravdu vzacne, povazuji se uz za vymicene. Ale my tak letos chytli nestovice, nekde jsme je nasaly ze vzduchu a jsme jedini v okoli. ale nestovice za vymicene nejsou povazovany. dejte foto. jiank alergie, to dnes je z kde ceho - prasek na prani, spatne jidlo apod..
Ještě mne napada spalova angina, tak ted taky radila, aspoň v nasem regionu.

misana
autor
28. led 2015

@veronikaka čekáme na výsledky,ale vyrážka mizí před očima....

veronikaka
28. led 2015

@misana Tak to jsem zvědavá ...