Mléčné zuby. Je to kaz?

sraffie
1. zář 2021

Dcera 2,5r. měla ještě měsíc zpět zoubky jako perličky a teď se jí dělá tohle 😪 je to kaz? Zoubky jí čistím každý večer a používám i mezizubní kartáček a děje se tohle 😑 akorát teda pastu dávám bez fluoru protože neumí ještě plyvat. K zubaři jdeme na konci měsíce tak se děsím co mi řekne protože zkažené dětské zuby je moje noční můra. 😭

lv
1. zář 2021

Nemyslím si. Nemela nějaká atb? Změna pigmentace může z nekterych být.

sraffie
autor
1. zář 2021

@lv Atb. neměla žádné dávám jí jen sirup betaglucan protože teď měla období že byla často nachlazená

pampeliska1313
1. zář 2021

To kaz nebude, spíš je to změna pigmentace.

pajushka1
1. zář 2021

@sraffie malý měl to samé na spodní 3jce a kaz to byl 🤔

sebestka
1. zář 2021

Kaz to není, ale čistit zoubky 1x denně, je hodně málo.

sraffie
autor
1. zář 2021

@sebestka Ona si je teoreticky čistí 2x denně ale večer jí čistím zuby já a ráno si je šmidlá sama tak to počítám že toho moc nepočistí 🙈 chce teď dělat vše sama takže už večer nastává kravál když kartáček vezmu do ruky já

malenka3
1. zář 2021

Rozhodně bych čistila u takhle malého dítěte dvakrát denně (řev neřev, už to absolvuju u druhého dítěte). Pak bych se nevyhýbala fluóru v pastě. Prostě jí bude chybět, pokud teda neberete fluoridové tabletky. U dětí, co neplivou, se tou pastou štětinky jen otírají, takže není třeba se bát, co se stane s tím, co polkne ve slinách.
Tohle budou s velikou pravděpodobností pigmentové změny na sklovině. Z různých ATB, sirupů, ale i určitých potravin.
Pokud trváš má tom nedávat fluór, kup jí aspoň remineralizační pastu gc toothmouth, která se může dávat i miminkům.

sraffie
autor
1. zář 2021

@pampeliska1313 Pokud to není tedy kaz lze nějak docílit aby měla zuby zase hezky bílé?

malenka3
1. zář 2021

@sraffie zubařka to dokáže během pár vteřin vyleštit. Ty už to nejspíš sama nezměníš.

cuuza
1. zář 2021

Rozhodně čisti zoubky dvakrát denně, řev neřev, jednou je fakt málo. Její čištění se opravdu počítat nedá.

sebestka
1. zář 2021

@sraffie To chápu 🙂

pampeliska1313
2. zář 2021

@sraffie ta výplň zubu sama o sobě bílá je, takže pokud je to skvrna, mělo by to jít o nějaký ten odstín zesvětlit/ odstranit. Nevim upřímně, jestli se takhle malým dětem dělá dentální hygiena a nějaká forma “bělení”, nebo to jde odstranit i jinak, ale zubařka Vám určitě poradí.