Molusky. Opravdu je nezbytné odstranění v narkóze?

maki90
1. čer 2021

Dobrý den, 18m dcera chytla nejspíš od starší sestry molusky. Pár měsíců měla jednu větší, myslela jsem, že je to bradavička a objednala jí na kožní na odstranění. Za poslední dva týdny, kdy měla virózu, se jí ale vyselo spousta drobných molusek (odhadem tak 30-40). Všechny kromě první jsou malinké,tak do 0,5mm. Včera jsme byli u kožní a ta nás rovnou poslala na chirurgii na odstranění v celkové narkóze. Trochu mě to vyděsilo, zvlášť když je to s nejistým výsledkem. Nejsem si jistá, jestli chci batole vystavovat predoperacnimu vyšetření, odběru krve, narkóze a třídenní hospitalizaci kvůli pár pupinkum, které ji vlastně ani nevadí...ale zase nechci být za hysterku a nezodpovědnou matku. U starší jsem je strhávala sterilní jehlou a desinfikovala. Posledních pár se ztratilo během užívání Imunoglukanu. To ale u malé samozřejmě nejde. Máte zkušenost s účinnou domácí léčbou při mnohocetnem výsevu? Nebo opravdu jen ta chirurgie?

irmamala
1. čer 2021

Cože? U dcery jsem je úplně hystericky řešila, zkupovala kde co, nakonec jsem rezignovala, koupila Hlíváka a zmizely samy. Pod narkozu bych takhle malé dítě kvůli takové kravině nedala ani omylem...

pani_haf
1. čer 2021

@maki90 u nás pomohlo natírat “zelenou vodou”...tj.
Novikovem, uschly a odpadly

maki90
autor
1. čer 2021

@pani_haf díky, už jsem slyšela, že Novikov pomohl, zkusím to.

maki90
autor
1. čer 2021

@irmamala tak to jsem ráda, že nejsem jediná,komu to přijde jako blbost. Neřeknu,kdyby to měla fakt nějak šíleně...ale je to pár drobounkých pupínků na trupu, které ji fakt nevadí.

barulina
1. čer 2021

@maki90 tak ony ji nevadi, ale jsou velmi infwkcni. Snad nebudete tedy chodit mezi lidi, bazeny a tak. Pokud je nevylecite at uz jakkoliv. Jinal zkus molusk

glimmer
1. čer 2021

@maki90 my s nimi bojovali rok, zkoušela jsem kde co ... nakonec nám pomohlo odstranění v narkóze ... od té doby máme pokoj ...
ono jde o to, že dětem to nevadí, nebolí to ... ale jde o to, že to je poměrně dost infekční ☹
synovi dělal předoperační vyšetření praktik (bez odběru krve), narkóza to sice je celková, ale krátká, syn byl na sále max 30 minut ... nechali ho prospat na pokoji a k večeru jsme jeli z nemocnice domů. Není to tak strašné, jak se na první pohled zdá ...

maki90
autor
1. čer 2021

@barulina
@glimmer samozřejmě vím,jak jsou infekční, do bazénu nechodíme ani chodit nebudeme, max do bazénku na zahradě, který je jen její. Je jí rok a půl, takže do kolektivu taky nikam nechodí. Jsem ráda za pozitivní zkušenost s chirurgii,zatím jsem jich moc neslyšela. Kdyby to bylo na den a bez krve,tak bych asi neváhala.

chicky1j2
1. čer 2021

Synovec měl také v intimních partiích pomohli sedavé koupele v olejicku ravintsara od Nobilis. Do tří týdnů bylo po nich a to měl některé velké a hnusne...
Takhle malou bych taky narkóze nechtěla vystavovat. ale zas jak píšou ostatní je to dost infekční, takže žádný veřejný bazén atd. Jestli se chystáte někam na dovču tak to je taky naprd 🤷

olga_
1. čer 2021

@maki90 Zkusila bych nejdříve řešit jakkoli jinak. Narkóza je u takto malých dětí velmi zátěžová na nervový systém, který není dozrálý. Info od anestezioložky.

barulina
1. čer 2021

@maki90 aha, my do kolektivu chodime a to ma maly 13 mesicu. No, zkus ten Molusk, kamaradka ma. Dceru s problematickou kuzi a toto jim velmi pomohlo.