Neprospívání miminka (atopický ekzém, ABKM). Poradíte, prosím?

begood
8. dub 2021

Zdravím všechny maminky!
Jsem už zoufalá, tak třeba je tu nějaká dobrá duše, co poradí.
Mám 4 měsíční holčičku. Z porodnice jsme odcházeli s příkrmem Nutrilon HA.
Ve 3 týdnech se jí ze dne na den vyházela kůžička po celém tělíčku i obličeji. Pediatr napsal mastičky (jedna na vysušení + infadolan) a doporučil koupání v řepíku. Po 3 týdnech, žádná změna.
Další pediatr (tam, kam chodíme se střídají 3), mě doslova seřval, že jsem zanedbala vyrážku a že je to nejspíše ABKM - nasadil Nutrilon alergy care syneo. Po měsíci vyrážka bez změny. Tak tedy nasadil Neocate a já musela přestat kojit.
Je to již měsíc, co malá pije Neocate a poslední 2 týdny je vyrážka horší (mapovité červené fleky) hlavně večer, při koupání je to katastrofa a malá se začala škrábat. Mléka pije čím dál méně (cca 700ml/24 hod), nedokážu do ni dostat víc.
Pediatr nás odmítá poslat na podrobnější vyšetření - řekl, že víc, už se nedá dělat (jen pít to mléko a pak opatrně s příkrmy).
Na vlastní "pěst" jsem si zaplatila vyšetření u kožní, která diagnostikovala atopický ekzém. Jako léčbu napsala mast na promazávání + ichtiolovou mast na červená místa + koupel v hypermanganu + dietu (žádné kakao, ryby, celer atd...).
Dnes na převážení zjistili, že malá zhubla 300g a hrozí nám hospitalizace v nemocnici.
Máte prosím někdo zkušenost/nápad/radu? Budu vděčná za cokoli 🙏
DĚKUJI

petrasipkova1
12. dub 2021

@begood ano přesně toho, chodíme s dětmi do Immunoflow a všichni tam jsou uzasni.

levandule_k
13. dub 2021

@begood Nj někdy je šesti nedělí náročné, někdy to prostě není tak, jak si vysníme. Minulost nevrátíš, hlavně si to nevyčítej, že to nebylo jak z reklamy na mateřství a neber to jako selhání. Ženy mají sklon k sebemrskačství. Snaž se být co nejvíc v klidu, jako i když je to "miliónová" rada, když vidíš dceru takhle obsypanou. Děti vnímají emoce rodičů. Tím v klidu nemyslím potlačování emocí, kdy se navenek budeš usmívat, ale uvnitř tebe to bude vřít.

begood
autor
13. dub 2021

@zuzroko děkuji za vysvětlení!
nikdo nám nechce dělat nic navíc, žádné výtěry, žádnou krev prostě nic... prý mám zdravé dítě a mám se smířit s tím, že je atopička...

begood
autor
13. dub 2021

@levandule_k snažím se a věřím, že ona je právě pro mě ten největší učitel do života

zuzroko
13. dub 2021

@begood achjo, to je šílený 😩 je to malý dítě a to si fakt nezaslouží trpět a nevědět proč🙈 nezkoušeli jste vyhledat nějakého léčitele, čínskou medicínu nebo tak? Třeba by tam mohli být trošku nápomocní, když doktoři odmítají pomoct. Vím, že spousta lidí na to nevěří, samozřejmě bych to vůbec nestavěla na první místo před lékařskou pomoc, ale třeba by jste se dozvěděli něco víc. Když se narazí na dobrého léčitele umí opravdu pomoct a trošku poodkrýt něco co lékaři podcenili nebo jim uniká 🤷🏻‍♀️
Příteli čínská medicína pomohla k vymizení ekzému, lékaři předepisovali stále dokola jen kortikoidy.