Neštovice, co pomáhá proti svědění?

soniccka12
20. lis 2016

Dobrý den chtěla jsem se zeptat dcera nám ze školy donesla neštovice. Paní doktorka nám doporučila Betadine mast ale na svědění nám nic nedala . Dcerka si strašně stěžuje a má to i v hlavě jak to namazat ? 😒 😒

adypro
20. lis 2016

Zrovna je máme taky, už to odeznívá, v nejkrizovější den jsem dávala proti svědění Fenistil kapky. A celou dobu dávám homeopatika.

nuggett
20. lis 2016

Jenom tak že zvědavosti...nezkoušel někdo masticku ichtoxyl na ty nejhorší pupínky (je to černá mast která jde blbě vyprat takže po celém těle se to nedá) ale já to používala na stipance, akné apod...vytáhne to bordel a trochu omezuje svedeni. Ale nikde jsem se nedocetla že by to zkoušeli na nestovice.. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

jituska3
20. lis 2016

@nugget , @soniccka12 ahoj na neštovice bych to fakt nedávala mají totiž jinou strukturu, neštovice nejsou zánět(ani bordel) tak bych to ani raději nezkoušela , mi jsme používali tekutý pudr mala to měla i vlasech a na rtu vzala jsem vatovou tyčinku a tečkovala až do úmoru ta druha to nechytla. Ale fenistil je dobrý a pokud se to objeví v ústech tak heřmánek

nuggett
20. lis 2016

@jituska3 tak jasně no...kdyby to na nestovice pomáhalo tak by to doktoři už dávno používali/doporucovali...

betelgeuzz
20. lis 2016

@soniccka12 neštovice není potřeba mazat. na svědění jsou dobrý fenistil kapky (na vnitřní užití) a okoupat ve slabém roztoku hypermanganu.

lv
20. lis 2016

Fenistil holky taky užívaly, mazat můžeš - pudr, imazol,betadine, nebo taky ne, názory se různí. Ten hypermangan starší pomáhal, lehce vysušuje a chladí, zklidní tu kůži. Namočit na 5min do slabě růžového roztoku, fakt pár zrníček do celý vany.

jituska3
20. lis 2016

Mi jsme si to zažili u dvou dětí a vždy nám řekli mazat pudrem ( dvě doktorky ,stěhovali jsme se tak jsme měnily doktorku ) a ještě dvakrát budeme to mít 😀 doufám