Olezlá tvář, hodně kolem pusinky. Co na to pomohlo?

hanivasi
28. dub 2015

ahoj maminky.

Chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost, co pomohlo.
Malý - 10měs. má poslední dobou strašně olezlou pusu - tvářičky, kolem rtu. Někdy to má fakt rudé a vypadá to jak brutální ekzém, ale tvrdý, jindy to je prostě jen zarudlé s mírnou vyrážkou. Někdy to tam nemá skoro vůbec. Rostou mu zuby a furt slintá a strká si ruce do pusy. Přijde mi, že to má snad z toho slintání.
Doktorka prostě neví co to je, nikde jinde to nemá, žeby třeba nožičky, nebo tak. Fakt jen tvářičky.

Co vám na to pomohlo? měli jste to taky tak? je to opravdu ze slin? je to možné?

díky.
Hana

kacule6
28. dub 2015

@hanivasi malá měla něco podobného a nám na to pomohl Sudokrem-1-2denně tenoučce namazat a mezi tím jsem pusinu promazávala Excipialem-ten Sudokrem hodně vysušuje

lv
29. dub 2015

periorální ekzem, sudoxreme nebo zinkovka odsušovat, je i krém speciální od Biodermy.

hanivasi
autor
29. dub 2015

aha, díky, sudo mě nenapadl. Zkusím. 😉

blahova_andrea
29. dub 2015

nám sudocrem nepomohl. dr. mi dala recept na nějakou vazelínu z lékárny, byla dost těžko k sehnání, ale taky mi nepřišlo, že by moc pomáhala. teď jsem párkrát mázla purelanem od medely a má to v krásně klidovém stavu. z blízka na sluníčku je vidět, že ta kůžička na tvářích není ok, ale kdo o tom neví, tak nic nevidí 😅 taky to začalo s příkrmy a žužláním všeho možného. její nevlastní bráška měl ekzém na tvářích do tří let. já mám taky občas nějaké problémy a tatínek citlivou kůži, takže jsem počítala s tím, že se něco objeví. zkus i vysledovat co to dráždí. u nás třeba jahody. já sirové nemůžu vůbec. ze začátku nemohla dcerka ani přesnídávky, teď už si kombinaci jahoda s něčím dát může a nijak extra to nezčervená. ale každému může dělat zle něco jiného 😉

11112
2. kvě 2015

Dobrý den, já bych zkusila mast Calcium pantothenicum.Syn měl taky olezlou pusinku a tato mast velmi pomohla.Je od Dr.Mulera.Martina 🙂

cabalkova
2. kvě 2015

@hanivasi Meli jsme s tim hojne problemu a mame stale a nejlepsi je ABCD Peri-oral od Biodermy, je primo na to, krasne zklidni, zbavi zacervenani i svedeni. \Sudocrem a podobne hodne vysusuji (diky pritomnosti oxidu zinecnateho) a exem se pak osklive loupe. S tim perioralem je za par dni pokoj, takze doporucuju jednoznacne.

diniki
3. kvě 2015

Já bych zkusila obyčejný bepanthen. My ho měli po ruce, protože jsem ho používala proti opruzeninám. A dost často pomohl i na suchá místa na těle a vyrážku kolem pusiny.

naho31
5. kvě 2015

Já bych tedy zinkové masti na olezlou pusinku nedávala. Opravdu hodně vysušují a kůže se pak napíná a praská. také používám obyčejný Bephanten, malému pomohl. Zkuste, nebo zajděte na kožní, aby p59padn2 napsal mast k tomu určenou. Zdravím 🙂

gepe
5. kvě 2015

@cabalkova nam doporucili Borozan, udelalo se ji to po skoro 3tydenni ryme :( koupim biodermu, s ni jsem celkove i jako ekzematik spokojena, super tip, diky! 🙂

consti
5. kvě 2015

Taky jsme měli a máme na střídačku pořád. Právě proto, že malý opravdu hodně slintá. Používáme krémy od Biodermy, jen teda ne ten speciální na to, ale jeden na atop. ekzém a jeden, co malinko vysušuje ta místa a opravdu to pomáhá nejvíc. Nepomohl sudocream, ani mastička z lékárny. 😝 Myslím, že hodně tomu napomáhá i to chladnější počasí, až bude hezky, tak to bude lepší 😉 .

gepe
5. kvě 2015

@consti teda musim rict, ze s tim teplem na tom neco je 🙂 slunicko ji to pekne zklidnuje 😅 jen hacek, my nechceme zklidnit, ale aby to zmizelo, tak hura do lekarny 😉 😅

consti
5. kvě 2015

@gepe Určitě kupte od Biodermy ten, co psala @cabalkova 😉 . My měli doma jiné a pomáhá to, ale pokud je nějaký přímo na to, tak to bude určitě lepší 😉. Jinak teda nevím, jestli to úplně zmizí, protože jak pořád slintají, tak se to pořád dělá. Já většinou natírám v noci, až když malý spí a neslintá 😀 😉 .

gepe
5. kvě 2015

@consti zatim nic takovyho nemela a to ji je 20 mesicu 😠 chytili jsme vsichno tri jakesi svinstvo o velikonocich na horach od jineho ditete a u vsech to bylo skoro ty tri tydny... a jak mala soplila, ja porad strikala a odsavala, tak sup a hned se to objevilo po 14ti dnech. Je fakt, ze obcas jsem ji nestihla utrit nos hned a nudle si rozmatlala po obliceji 🙂 no, v kazdem pripade ho zitra koupim 😉