Prdíky - co opravdu pomáhá?

zuzan88
19. říj 2018

Maminky, co opravdu pomáhá miminkům na prdíky? Je nám necelý měsíc a jako chlapeček na to dost trpí. Máme espumizan, ale přece mu to nemuzu neustále cpát ke každému krmení. Zatím sme čistě na mm.

vecerinka
19. říj 2018

Syn také dost trpel. Kazde mimco je jiné a je asi třeba zkouset. Každemu vyhovuje něco jiného. Můzete zkusit masirovat brisko. Jsou ruzne masticky. Nám pomáhaly probiotika a rek. rourka. Zlepsilo se to az když se zacal vic pohybovat. U nas cca 7 mes. Také si hlidejte co jite. Nic nedymaveho. Tak se drzte.

myssmetanova
19. říj 2018

@zuzan88 Dobrý den, naší malé zabírá BabyCalm. Přišla okamzita úleva.

mourovatakocka
19. říj 2018

Já espumisan koupila, dávat před každým mm, což bylo u nás asi takto hodinu v šestinedělí, jsem nechtěla, jsou v tom sladidla. Každý radil masáže, nahřívání bříška, pokládání na bříško, vždycky to zabralo na chvilku. Nejvíc se u nás osvědčila trubička do zadečku, každý večer před spaním, občas přes den, vyšly prdíky, často bublinky jako že šampaňského, hrůza. Pak se malá naučila prdět sama a bylo vyhráno. Chce to vydržet, chovat v klubíčku a obrnět se trpělivostí..

zuzan88
autor
19. říj 2018

@mourovatakocka ano když ho mám na sobě a v klubíčku, tak je klid a usíná mi v náručí, položím ho do postýlky a konec... Pres den to celkem jde, ale v noci... A přitom že začátku prděl opravdu jak starej chlap.

veru1985
19. říj 2018

Nám pomohly probiotika giogaia 🙂 maličký je spokojené miminko krásně prdí a kaká

natalie11
19. říj 2018

Já se v tomto sice nevyznám protože teprve budu rodit ale má kamarádka říkala že jejím dětem pomáhal lék-Espumisan® kapky-moc doporučuje

mourovatakocka
19. říj 2018

@zuzan88 Je ještě malinký a střeva se musí zapracovat, chce to čas. U nás bylo i úplně jedno, co jsem snědla, ve finále jsem jedla suchou rýží s dušeným masem, no fuj. Pak jsem rezignovala a jedla jsem cokoliv a a ete div se, fakt to bylo jedno. Zkus navečer před spaním tu tyčinku do zadečku, třeba se vyprdí a budete mít klidnější noc. My teda spíme všichni v jedné posteli, takže když Máju něco trápí, vezme si ji jeden z nás k sobě, ležíme na boku a pokud to není nic vážného, je nám líp všem třem, blízkost je někdy taky dobrý lék.

priefi
19. říj 2018

@zuzan88 odbrknout pred kojenim diky paseni konicku, odbrknout behem kojeni a odbrnout po kojeni. Pokud se nedari odbrknout, polozit na zadicka a na leve strane briska rukou masyrovat opacne C min 3x a zkusit odbrknout. Behem dne cvicit s nozickama a davat past konicky. Pripadne teple obklady na brisko (nikdy nedavat primo na kuzi a vzdy zkontrolovat, zda to neni moc horke). Pokud vse selze, tak pak jeste davat probiotika napr.biogaiu a pokud ani tohle nepomuze tak nam pomohl sab simplex, ale to az pozdeji, drive hodne pomahala prevence viz vyse.Nekdo pouziva rektarni rourku, aby ordiky rychleji odesly. A samozrejme nesmis jist nadymave veci, pripadne vysledovat, zda se problemy neobjevi po nejake potravine (napr.hriby jsou hodne tezke, vc.zampionu). Pokud ale mate i jine obtize, jako je ekzem ( u takovych malych miminek se projevuje nejcasteji jako podrazdene licko), muze byt problem u bilkoviny kravskeho mleko, vejce a jinych alergenu. Taky muze byt problem prilis laktozy v mm, to je pak treba se vyhybat sladkym jidlum, jidlum obsahujicim hodne sacharidu, nepit mleko, ale jen zakysane mlecne vyrobky a syry. Jen pro jistotu dodam, laktoza neni bilkovina. U laktozy je nesnasenlivost, u bilkoviny se jedna o alergii.

priefi
19. říj 2018

@zuzan88 a jeste jedna vec, nekdy nesedne vigantol a je treba ho vymenit za jiny vit.D

zmrzlinka
19. říj 2018

U dcera jsem zkoušela všechno možný a jedine xo zabralo byla rektalny rourka. Po 4 měsíci to odeznelo samo.Drzim palce

klovalka
19. říj 2018

ahoj, pokud kojíš tak mě se osvědčilo pít fenyklo-kmínový čaj. Když si ho nedám, tak je trápení, když ho vypiju, je vše, jak má být. Jen kdyby nebyl tak nedobrý😨(

ladyhacek
19. říj 2018

Davam probiotika biopron 4 den dnes vývar s cibulí ( riskla jsem to) dnes už bez espumisanu a teď večer 10 min pofnukaval zacvicila jsem nohama 2 prdy a klid, usnul. Nebrečel, nekroutil se jen se s tim vypořádával

lucik1506
22. říj 2018

My meli Sab simplex a ten male vic chutnal nez pomahal. Ted zkousime pres den Espumisan, ale nejspokojenejsi je vecer po koupani... nahrate brisko a kapicky BioGaia.

lucik1506
22. říj 2018

Ale je potreba hodne hlidat i svoji stravu. Male dokonce vadilo i to, ze jsem pila vodu z kohoutku.. mame hodne tvrdou, tak jsem presla na kojeneckou balenou a bylo to opravdu lepsi. Zadne cerstve pecivo, vyrazne koreni, nadymavou zeleninu, ...

setba
22. říj 2018

Od zacatku pravidelne BioGaia, k tomu BabyCalm (ten jsem pak redukovala na rano a vecer) a v pripade ze i pres toto bolelo brisko tak pak narazove Espumisan. Ale ta BioGaia je skvela. Jsou na to i studie ze na ty koliky pomaha. Odzkouseno na 2 detech + synovci.

jatrix
20. lis 2018

u nás trochu pomohla bio gaia (od nejhoršího), jinak nic, a to si myslím, že jsem zkusila opravdu všechno. Trvalo to do 6 měsíce a přešlo to ve chvíli, kdy se malá začala plazit....tak držím palce, ať to brzo odezní....

mialagia
20. lis 2018

Babycalm byl nej a může se často, i po kojení..+já jsem pila fenyklový čajik a ten šel do mlíka..bio gaia nám zrovna nepomohla chce to zkoušet..

urtica
20. lis 2018

@setba Tu jste dávali od začátku? Měla jsem za to, že se může až od 1 měsíce věku...jinak nám taky pomohla, Espumisan vůbec. Ptám se, jelikož čekáme druhé..

setba
21. lis 2018

@urtica Ono pro novorozence není určené skoro nic je to dáno spíše atesty k atd..Začala jsem je davat týden po narození, aby se co nejde ve okolonizovaly ty střeva správnými bakteriemi. Samozřejmě záleží na každém jak to sám uváží, ale z logiky věci když se jedná o probiotika, čili něco co se v těch střevech pak bude přirozeně vyskytovat, žádné léčivo, tak myslím že to lze v klidu užívat a dřív. Malá byla od začátku na kombinaci MM/UM a zvládla to bez kolik.

priefi
21. lis 2018

@urtica ja mam dobre zkusenosti s preventivni masazi briska po kazdem jidle i behem dne a s preventivnim cvicenim s nozickama (krceni k brisku). Jinak taky jsme davali biogaiu cca od 14ti dnu

urtica
21. lis 2018

@priefi Jj, taky jsme dělali, ale bohužel moc nezabíralo...zkoušeli jsme tenkrát snad úplně všechno krom rourky - z toho jsem měla strach. Pořádně pomohl až čas - a jak tu někdo psal, bylo úplně jedno , jestli jím rýži s libovým masem nebo hrách a kroupy...

priefi
21. lis 2018

@urtica tak u nas to bylo komplikovanejsi, nezlepsilo se nic, ba naopak... v pul roce zacaly s prikrmy total zacpy (alergie na brambory, netusila jsem), pak kdyz kolem 9m zacal jogurt, ktery mi nechtel jist, takze jsem.ho vmichavala do jineho jidla, total fleky na telicku a horsi zacpa (neprekvapilo me, vajicko a mleko vadilo i z meho mleka) i tyden, takze rektarka... ale moc se mu to nelibilo. V 10m zase svoje udelal banan, to jsme jeli i na pohotovost... takze my jsme si uzili sve....