Prdíky - laktóza a sladké. Máte zkušenost?

1leny
3. bře 2020

Ahoj,
Mám doma dvouměsíční holčičku a ta strašně trpí na prdíky... Vyhýbám se už všemu, co by mohlo nadýmat.. Ale nic nepomáhá.. Dáváme espumisan a biogaiu. Všichni říkají, že kolem 3.měsíce se to srovna, jak "dozraje" trávicí soustava... Ale to je ještě měsíc,tak bych ji ještě zkusila do té doby, co nejvíce ulevit.. Na netu jsem našla i možnost, že by to mohlo způsobovat mléko nebo sladké... Máte někdo zkušenost, že opravdu po vynechání něčeho z toho se hodně zlepšilo? Já bych to i zkusila, ale už takhle nejím skoro nic a teď ještě vynechat mléčné výrobky..
Děkuju 😘

rikatoka
3. bře 2020

Dobrý den, já osobně zkušenost nemám, ale známé dcerka taky hrozně trpěla na prdíky a ona po konzultaci s dr.nasadila bezlepkovou dietu a od té doby mají klid. Takže u ní to byl lepek... Já mám 7měsíčního kluka a s prdíkama bojujeme pořád, ale já nejsem schopná se v tom jídle nějak omezovat. Ale spíš zkuste napřed jíst normálně a neomezovat se, protože jestli už teď skoro nic nejíte a málá se stejně kroutí, tak to spíš v jídle nebude. Možná to jsou prostě jen prdíky nezávisle na vašem jídelníčku a budete prostě muset aspoň ty první 3 měsíce vydržet...

katkapavlik
3. bře 2020

Já jsem používala babycalm. To jediné u nás fungovalo. Ohledně strany nevím jsme na UM.

lida9
3. bře 2020

myslim ze dceri muze vadit opravdu cokoliv ... ja byla na vode a sucharech ze zacatku, jen aby se syn vyspal... postupne jsem zavadela dalsi potraviny... ale treba caj jsem nemohla skoro pul roku a to bych fakt nerekla, ze i obyc. caj muze zpusobovat... psala jsem si co jim a zda syn ma bolesti nebo ne...

terezanovotna30
3. bře 2020

U nás to způsobovalo mléko a zjistila jsem to až někdy ve čtyřech měsících, kdy začal i ekzém. Po vysazení po prdikach ani památky . Zkus to mléčné vysadit a jez všechno ostatní normálně a uvidíš. U nás třeba vůbec nevadila ta zelenina jako zelí, brokolice atd, všechno to dělalo to mléko. Škoda že jsem to zjistila tak pozdě, ušetřilo by to malému plno proplakanych nocí.

dekubo
3. bře 2020

Já mám teď holčičku 3 měsíce. Asi ve 3 týdnech jsem kvůli zeleným stolicím a kolikám vysadila mléko, tzn. všechny potraviny co mléko obsahují, sýry, máslo... chce to hodně číst etikety. Nasadili jsme probiotika, BioGaiu a Babycalm... zlepšení stolice bylo hned, ale u kolik jsme moc zlepšení nepozorovali, ale při vysazení mléka to prý trvá minimálně 14 dní až klidně měsíc. Po měsíci furt stejné, takže jsme zařadili zpátky jogurt, kysané mléčné nápoje, potom tvaroh a teď už i sýry, ale ty možná budu zase vysazovat, protože po nich mi přijde malá horší. Důležitý je u nás i počet porcí, mám 1 jogurt, cca 100g tvarohu a večer třeba 2 plátky sýra, více nemůžu. Po šestinedělí jsem vysadila pečivo a to byl zlom, od té doby máme úplně klid, možná to bylo tím, že fakt dozrála, už nejím pečivo 6 týdnů a furt nemám odvahu ho zkusit 😁😁 taky vadilo jablko se slupkou, musim okrájet, banány, okurky... vlastně z ovoce a zeleniny nam zbylo jablko, vařená mrkev a salát a teď jsem zkusila dyni a cuketu a prošlo to... No chce to prostě zkoušet... sladké jsem do konce šestinedělí nejedla... pak pomalu zkoušela, ale mě se malá osypala po čokoládě, takže těch kokin bez čokolády a kakaa a ovoce zas moc není 😁😁😁

dekubo
3. bře 2020

Jo a jinak nejde o laktózu, ale bilkovinu kravskeho mleka...

malytlustyhroch
3. bře 2020

@dekubo u nas taky vadilo pecivo - konkretne vsechno kynute, hodne dlouho.

radullah
3. bře 2020

Zkušenost mám, jak dcerka (3r), tak teď i syn (3m) trpí na alergii na kravskou bílkovinu - velké bolesti bříška, zelená stolice, hlen ve stolici. Po vynechání veškerých mléčných produktů (najela jsem teď na rostlinná mléka) obrovské zlepšení, občas neodolám a dám si třeba čokoládovou tyčinku nebo laté a jde to hned znát bohužel.

1leny
autor
4. bře 2020

Všem děkuji za zkušenosti. Včera jsme byli na kontrole a s doktorkou jsme se domluvily, že vysadim kakao, čokoládu,.. A že zkusím vysadit i to mléko.. Malinká má totiz jednak prdiky a hlavně se zdá že se u ní objevil ekzém... 😞 Tak jsem nakoupila mandlové, paštiky, flóru.. Achjo, snad to ten ekzém nebude :(