Přenos oparu. Mohl se syn nakazit i přes přelepený opar?

arwen666
4. dub 2022

Ahoj holky včera jsme potřebovali pohlídat staršího syna 3 roky ale hlidani melo opar už jen strup a ten jsme prelepili tou náplasti na opary (pusinkovani atd.neprobehlo dávala jsi pozor)ale nafukovala mu balónky a syn je pak strkal do pusy jako že je taky nafukuje 🤦‍♀️ je možné že by se nakazil i přes to že byl opar prelepen?

hanisv
4. dub 2022

Možné to asi je, ale pokud malý nemá problém s imunitou, asi bych to nijak extra neřešila. Ať opar chytne, nebo ne. 😉

srnii
4. dub 2022

Asi nezbývá nic jiného než čekat. Manžel ode mě nikdy opar nechytil, já od kamarádky co mívá opary taky ne a to jsme na škole sdíleli kolikrát jedno pití. Na druhou stranu se mi stalo xkrát že se mi opar vyrazil v momentě když opar měl někdo s kým jsem jenom mluvila 🤷 ale když byl zaschnutý tak si myslím že by ho chytit neměl.

arwen666
autor
4. dub 2022

@hanisv má právě teď oslabenou prodělal rotavirovou infekcí s těžkým průběhem tak nezbývá než doufat že to bude dobre 🙏

arwen666
autor
4. dub 2022

@srnii právě už se mi zdál suchy a pro jistotu jsme ještě prelepili máme doma i 3 měsíční tak jsme se snažili co nejvíc snizit riziko ty balónky jsi hlidani hned neuvedomilo což nelze vyčítat🤷‍♀️ kdyby to nebylo nutné tak to hlidani zruším

veritanas
4. dub 2022

@arwen666 a ty jsi opar už někdy měla? Pokud jo, tak syn měl od tebe, aby pokryl okénko, kdy by mu to mohlo ublížit.. uvádí se do 1 roku věku, pak to problematické nebývá, syn ho měl poprvé na rtu Před druhým rokem a nebylo mu nic. Strup už nevadí, tam ta infekčnost je malá... Infekce opatem že jedna z nejběžnějších a komplikací je skutečné minimum...😉

arwen666
autor
4. dub 2022

@veritanas ano já jsem měla už když byl novorozenec . Děkuji za uklidnění asi bych to ani neresila ale tím že má tu imunitu ted oslabenou tak mám strach z komplikací a pak ho těžko udržet od mladší ségry pořád se o ní chce nějak starat