Pupínky v obličeji a za ouškama

eofab
17. zář 2017

Maminky, nevíte, co to může být? Malý má asi týden pupínky na nosanku, tvářičkách a bradičce. Má to i za ouškama, ale jinde na těle ne.

yerry
17. zář 2017

@eofab a neměl teplotu?

eofab
autor
17. zář 2017

Teplotu měl ve středu, čtvrtek a v pátek

yerry
17. zář 2017

Teoreticky by to mohla být i šestá nemoc, druhá dcera měla taky nejdříve pupínky, a dokonce i na tváři.... A nemá to i po těle?

dominikaromanova
17. zář 2017

Ahoj @eofab,

může to být tzv. pátá nebo šestá nemoc, ale raději bych být Tebou zašla/zajela k lékaři. Tím rozhodně nic nezkazíš, může to být i nějaká alergie na něco, i potničky.

eofab
autor
17. zář 2017

@yerry Večer při koupání jsem zjistila, že to má j na zádech a bříšku. To odpoledne ještě neměl 😒

eofab
autor
17. zář 2017

@dominikaromanova Jojo, zítra ráno se hned k doktorce chystám

yerry
18. zář 2017

Pátá nemoc má vyrážku jinou, spíše rudá líčka a brada a až po pár dnech se slije na končetiny ( u nás měla starší dcera jen na rukou) a teplotu měla jen lehce zvýšenou ale u šesté nemoci jsou nejdrive pár dní teploty přes 38 a pak teplota odezní a vysype se vyrážka... Starší dcera měla teploty šílené, skončili jsme kvůli nim na JIP a vyrážku měl tak jako by měla obléknete tričko, mladší měla 3 dny 38 ° a pak se jí udělala tmavě růžová vyrážka na hrudníku, zadech a za ušima, později to zbledli ale rozlezlo se to. ... Pokud nejsou jiné obtíže, dítě nemusí k lékaři, nijak se to neléčí a nemaže... Osypka vypadá podobně jako když se dítě osype po jahodách....
U starší dcery se objevily křeče u teploty a proto nás odvezla rychlá, jak ustoupila horečka a vysypala se vyrážka, byli jsme z Nemocnice propuštění.... U páté nemoci jsem s ní ani nešla a u mladší dcery jsem se šestou nemoci taky nešla....

eofab
autor
18. zář 2017

@yerry Tak jsme ráno byli u doktorky a potvrdila nám pátou nemoc

yerry
18. zář 2017

@eofab
Pátou nemoc? Projevy má spíše na šestou nemoc, ale ono je to v závěru asi jedno, osypka zmizí a bude fit... Hlavně že to není nic horšího

vega5
Autor odpověď smazal
Zobraz
vega5
2. únor 2018

potničky? Ze zkušenosti vím, že je stačí potřít lihem z lékárny, použijte odličovací tampon.. Pokud to jsou potničky,rázem zmizí. Pak stačí ošetřit Infadolanem masti (50Kč) proti vysušení..