Suché zarudlé flíčky. O co se může jednat?

1. únor 2024

Dobrý den,
Zhruba před 14 dny, jsme byli u paní doktorky s tím, že se malému (14m) udělala vysušená zarudlá kůže. Paní doktorka mi akorát oznámila že to máme mazat olejíčkem, nebo mastným krémem, že se takové flíčky občas dětem přes zimu dělají.
Dnes ráno, jsem si všimla že jeden flíček vypadá takto (přikládám foto), je na něm takovy nažloutlý stroupek.
Paní doktorka nám bohužel ordinuje až v pondělí, tak jsem se jen chtěla zeptat.. zdali byste nevěděli o co se může jednat?

Předem děkuji.

1pomnenka
1. únor 2024

Asi ho to svědilo, vypadá to jako rozškrábané. Koukám, že má hodně suchou kůži.

krisstina93
1. únor 2024

Asi rozskrabane, přijde mu jakoby se tam delal strup. Čím mažete?

autor
1. únor 2024

@1pomnenka právě že má, a nic nám bohužel nepomáhá. Teď momentálně používáme tělové mléko Hipp

autor
1. únor 2024

@krisstina93 tělové mléko Hipp

autor
1. únor 2024

@1pomnenka rozškrábane to nemá, nedosáhne si tam. Právě že vůbec nevím, co by to mohlo být.

krisstina93
1. únor 2024

Na to bych se vyprdla, kup třeba jen samotné bambucke máslo, nebo syn měl na suchou kůži lipobazi z lékárny, pak olej do koupele, ten je dobrej třeba linola, ale musí se dávat do vany, ne tím mazat jen tak pokožku, na sucho oleje naopak vysusuji. Ty krémy z drogerky se tváří výživně, ale má to různé parfemace a hnusy, které te pokožce víc škodí.

prejeta_zaba
1. únor 2024

Klasicky atopák. Jestli má pár flíčků, nemusíš to nijak víc prožívat, jenom mu to nedráždi tím Hippem. Ani nepoužívejte nic s aromaty. Zkusila jsem si namazat Hipp a skrabala jsem se ještě dva dny. 😝 Ani oleje, to je blbost, ještě víc vysušují. Buď si kup v lékárně masťový základ, třeba Ambidermann. Nebo nedrazdiva kosmetika tipu La Roche Posay, Avene atp.