Velmi suchá pokožka u skoro 2letého dítěte

jana31990
2. bře 2020

Zdravím chtěla bych se zeptat zda bymi někdo neporadil co na velmi suchou pokožku u dcerky. Zkoušela jsem jak klasickou indulonu tak i lipobase krém a dalsí nějaký dětský olejíčky ale nic nám nepomáhá. Dnes jsem byla u děts.doktorky a ta mi pouze dopuručila krém od Biodermy. Ale když jsem viděla tu cenu tak se mi hned nechce dávat takových peněz když nevím zda to opravdu pomůže. Tak bych se chtěla zeptat zda s tím tady nemá někdo zkušenost co opravdu zabíra. Jelikož jak nám doktorka řekla tak to je jak říkám prý exzém ze suchý pokožky. Díky moc za rady

miba10
2. bře 2020

@jana31990 já mám dceru atopika a to ve taky vysusena kůže. Koupu ji jednou týdně v Linole a jinak mám gel na olejové bázi od uriage (doufám, že se to tak píše), umyje, zvláčňuje, ale není mastný. A mažu telovym mlékem od Vaseline. Funguje to dobře.

levandule_k
2. bře 2020

Indulona mi přijde na jemnou dětskou pokožku strašně neprodyšná, taková těžká. Jaké olejíčky jsi zkoušela?

jana31990
autor
2. bře 2020

@levandule_k od Nivea baby, Baby Dove hydratační tělové mléko a od Hippu Babysanft

jironymou
2. bře 2020

zkus se v lekarne zeptat na vzorecek...jinak ja za ty vselijake kremy od doktorky vyhazela hromadu penez.Nakonec pomaha koupat jednou za 3 dny.Do vany olejicek od Linoly.

jana31990
autor
2. bře 2020

@jironymou tak to mi koupeme jednou za 2 dny jen vodou. A mydlem tak 2x do tydne někdy jen jednou podle toho jak je samozřejmě špinavá

levandule_k
2. bře 2020

Já můžu přidat maximálně svoji zkušenost dospělého, suchou pokožku od ekzému chce hodně hydratovat a promazávat, mazala jsem se normálním olivovým olejem (vyhnula bych se tomu nejlevnějšímu z pokrutin), sádlem, arganovým olejem, olejíčky do Saloosu, chce to střídat, protože každý má jiné složení a dává pleti něco jiného. Mně Dove nedělá pocitově dobře na pokožku.

amazonkajanik
2. bře 2020

@jana31990 máme hodně tvrdou vodu a i když jsem koupala obden,bylo to hrozné. I já mám suché ruce. Koupila jsem dětský Dove s olejem a od té doby lepší

martt
2. bře 2020

Nejlepší na promazani je nesolené sádlo. Nebo modrá indulona dělají ji i jako tělové mléko.

eva118
2. bře 2020

U dcerky zabral amarantový olej. Používali jsme tělové mléko s amarantovým olejem, ale prodává se i zvlášť.

lolam10
3. bře 2020

Excipial lipolotio je super a neni to tak drahe

emamaira
3. bře 2020

Bioderma je super, je to dermokosmetika, takže něco mezi kosmetikou z drogerie a mastí z lékárny. Oba se synem máme velmi suchou pokožku, vyzkoušela jsem kde co. Cena je vysoká, ale nic jiného jsem zatím neobjevila. Pro syna používám detsky sprchac, máme hodně tvrdou vodu, tak ať se nevysušuje a to litrove balení mi vydrželo rok. Pak používám detsky krém. Oboje je řada Abcderm.

katkapavlik
3. bře 2020

Ahoj já doporučuji linola krém olej do vody, celá rodina jsme alergici a za nás úžasný.

katkapavlik
3. bře 2020

@katkapavlik + sprchový gel linola