Vyrážka, puchýř. Máte zkušenost?

9. črc 2022

Ahoj, nemáte někdo.prosim zkušenost s takovou vyrážkou u dítěte? Prvně jich bylo spousta v oblasti plen. Myslela jsem, že změna značky plen a tím pádem opruzení. Bohužel to opruzení nebylo. Pak přibyly malé vyrážky na nohou, z nich se stávají puchýře. Pár má na dlaních. Kolem pusy ani v puse nic. Měla zvýšenou teplotu, ale to prisuzuji rostoucí stoličce. Lékařka říkala, že je viróza. Ale už mi to nepřijde úplně ok.. děkuji za zkušenost

juliemichal
9. črc 2022

7 nemoc?něco podobného má Tobiášek,byli jsme s tím na pohotovosti doporučení dávat nurofen podle váhy,malý má 11300g a mám dávat 3x 4ml nurofenu.

autor
9. črc 2022

@juliemichal a měli jste to i v puse nebo jen na nohách? A teplotu?

denisq
9. črc 2022

Já bych řekla určitě sedmá nemoc. Syn měl loni na podzim a vypadalo to úplně stejně. Měl to hlavně na nohách, tříslech, dlaních a kolem pusy. V puse určitě ne.

juliemichal
9. črc 2022

na dlaních jak píše @denisq vyrážky malý nemá,má je kolem pusinky 😲 ale i všude na těle,na ploškách nohou,na to se taky podívej,tak se ta 7 má nemoc pozná a má podle dr i vyrážky v pusince,ale to já nepoznám 😲

autor
9. črc 2022

@denisq
@juliemichal
kolem pusy nemá právě nic. Čím sedmou nemoc léčite? Mám doma ještě starší dítě a máme jet za týdne na dovolenou 🤦 mažu to imazolem a framykoinem, k tomu fenistil kapky.. jak dlouho tráva léčba?

juliemichal
9. črc 2022

tak mazat nemám ničím a mám dávat ten nurofen sirup 😀 no a četla jsem na netu,že tato nemoc trvá 7-10 dnů 😲 no u nás to bude zajímavé,mám 5 dětí 😀

denisq
9. črc 2022

Neléčí se nijak, prostě přetrpět. Na horečku Nurofen, ale dkyz už se objevila vyrážka, neměla by být už horečka. Za týden na dovolenou nevím, je to dost infekční a trvá docela dlouho, než ty pupínky zmizí. Vybledlé je tam bude mít ještě dlouho, ale to už pak ničemu nevadí. Pak se ještě většině dětem po téhle sedmé nemoci stává, že jim cca za měsíc slizaji nehty na prstech. Synovi slezlo asi 7 nehtů, to bylo taky dost nepříjemné.

juliemichal
9. črc 2022

@denisq cože? 😲 a co se s tím dělá,když slízají nehty? 😲 😲 mám se toho bát? 😲

denisq
9. črc 2022

@juliemichal Taky nic :/ Já jsem ještě kvůli tomu volala doktorce, jestli je to normální a co s tím. Nic se s tím dělat nedá, ale rychle dorostly.

juliemichal
9. črc 2022

@denisq tak to jsem ráda,že rychle dorostli,takže se mám na co těšit mno ☹ za starších synů tato nemoc vůbec nebyla 😲 objevila se myslím před 5ti roky,to se začalo řešit,když jsem porodila třetího syna.ani třetí toto neměl,až teď Tobínek

denisq
9. črc 2022

@juliemichal Ano, též jsem tehdy četla, že je to docela nová nemoc. Je prý dost infekční, ale mladší syn to tehdy nechytil. A to se kontakt omezit fakt nedal. Ale Dr říkala, že to bude nejspíš tím, že byl mladší ( měl v té době 11mesicu), převážně kojený, takže nejspíš měl v sobě dost protilátek. Těžko říct, ale jsem ráda, že to nechytil.

goovana
10. črc 2022

7 nemoc dcera mela i hnusne puchýře v puse vůbec nejedla sotva pila

marcicek84
10. črc 2022

Nebo taky impetigo...

majena39
10. črc 2022

@juliemichal mne slezly komplet na rukách i nohách a nemohla jsem do práce, protože do ruky bez nehtů nic nechytis. Ale to asi nebude případ dítěte. Jen bude nesikovnější. Na rukou dorostly docela rychle. Na nohách palce až skoro po roce byly komplet ale to člověka neomezuje 🙂

juliemichal
10. črc 2022

@denisq taky mi včera dr říkala,že malá to nechytí i když nekojím,že má ještě protilátky s těhotenství naštěstí 😀 😀

@majena39 děkuji,tak snad to bude v pořádku toho se fakt docela bojím ☹