Zlezaná hlavička z boku

1mommmmmmmy1
25. srp 2021

Ahojte, viete mi odporucit nieco proti zlezanej hlavicke z boku? Polohujem, niekedy pouzivam babymoov vankus, ale ma 5 mesiacov, a nelezi uz na 1 mieste, nevydrzi na tom vankusiku... Su nejake lepsie? :/

mishulka26
25. srp 2021

@1mommmmmmmy1 poradit se s dětským doktorem jestli by nebyla na místě fyzioterapie a do té doby polohovat při spaní.

1mommmmmmmy1
autor
25. srp 2021

@mishulka26 no podla dr to je nic. A upravi sa to... 🙈

syslounek
25. srp 2021

Nám na rehabilitacích byla nabízena speciální "helmička", proti oležení. Dá se prý koupit na volno, při předpisu od Dr. (myslím, že neurolog), je zdarma na pojišťovnu. Odmítla jsem, takže víc k tomu nevím.

mishulka26
25. srp 2021

@1mommmmmmmy1 a preferuje jednu stranu nebo je střídá? Pokud jen jednu tak by to bylo na rehabilitaci na helmičku mi to přijde zbytečné já bych zkoušela to polohovaní ve spánku a případně cvičení s odborníkem

1mommmmmmmy1
autor
25. srp 2021

@mishulka26 jasneee, strieda, otaca sa, dava sa na brusko. Takto zlezanu ma uz dlhsie.... Upravi sa to casom? To ze v noci mi spi 12 v kuse. A neviem to mat az tak pod kontrolou... :(

mishulka26
25. srp 2021

@1mommmmmmmy1 tak mělo by se to lehce upravit jak poroste a taky až bude mít víc vlasů tak to nebude vidět. Ale tak můžeš zkusit když se probudíš otočit na správnou stranu a než půjdeš spát. Taky pomáhá otočit ho v postýlce dát ho hlavou tam kde teď má nohy.

daasqua
25. srp 2021

Hlava nejvíc rostě první dva měsíce, takže jestli si slehne takhle na začátku, potom se to hůř odbourává. Navíc starší dítě (od těch 4m) už se pořád vrtí, takže polohování už často nefunguje. Ono se to celkem hodně spraví samo do 1roka. Dcera ale ležela pořád na zádech a měla tam obří placku, do 1r se to dost spravilo, ale pořád nemá souměrnou hlavičku ani teď v 3r a asi nikdy nebude mít (2 doktorky mi tvrdily, že se spraví samo a že helmička není potřeba, já jim blbec věřila). Tak jsem si nyní u syna hoooodně dávala ze začátku pozor, aby si nic neslehl; u dcery to zakryjí vlasy, ale u kluka účes moc ne.
Jestli chceš, ukaž schválně fotku a laicky posoudím, zda se to do budoucna spraví, mám to "tak nějak v oku" 🙂

kackavb
25. srp 2021

Ahoj. Můj syn taky preferoval jen jednu stranu, chodili jsme na fyzioterapie asi půl roku (od šestinedělí). Srovnal se cvičením,helmičku jsme odmítli. Dnes je mu 4,5 roku, slehlou hlavu má pořád a mně je to úplně jedno, zvykli jsme si😊 Hlavněže je jinak zdravej.

nagojka
25. srp 2021

Muj prcek ms tri tydny a taky si zvolil a oreferuje pouze pravou stranu..jakmile ho otocim na levy bok zacina neskutecnej rev,kdyz ho otocim ve spanku okamzite se vzbudi a samozrejme zase rev...a rve do te doby dokavad ho neotocim alespon na zada...sem z toho taky trochu nestastna zatim snad nic placateho nema ale bojim se ze to za chvili bude a ze bude mit sisatou hlavicku kazdej me tim strasi...ale co mam delat kdyz levobok proste odmita a jen hystericky rve?nasilim ho nutit mi prijde hrozne😞

michalkovamonica
25. srp 2021

@1mommmmmmmy1 nas syn nosil helmicku, hlavicka byla hoodne zlezena, dle dr. to u kluka nevadi ale my jsme radi, ze jsme do toho sly a z vysledku jsme nadseni. Museli jsme k tomu cvicit i vojtovku. Helmicka se dela presne na miru ve Frydku a co dva az tri tydny se chodi upravovat. Helmicku doporucuji nosit od 3 mes do 8-9mes, kdy hlavicka roste nejrychleji. pokud bys chtela vic info klidne napis 😉

mishulka26
25. srp 2021

@nagojka on může mít třeba zkráceny svaly nebo byl už v břiše zaseklý s hlavičkou na jednu stranu a proto ji teď preferuje pokud by se to nelepšilo většinou se to řeší rehabilitací a cvičením vojtovky pak se to zlepší taky jsem museli kvůli tomu chodili jsme od 6 týdnů není to nic příjemného dětem to vadí, že se s nima cvičí a brečí, ale je to pro jejich dobro. Lepší to řešit včas než pak řešit helmičku.