Zvětšené uzliny. Jak dál? Co za vyšetření?

29. dub 2023

Ahoj, uz 8mesicu mam na krku zvetseny uzliny…ctyri jsou vsechny do 1cm, mekky…zacalo se mi ted dit ale to, ze se v noci strasne potim…nemam to teda jako ze by se to dalo zdimat, ale pod prsama mam normalne mokry pruh, a mezi stehny taky…mozna jento psychicky, protoze se silene bojim lymfomu, a uz pred spanim jsem ve stresu, ze se v noci zpotim…..
Rikala jsem to doktorkce a na ORL, jestli by nebylo lepsi nejaky testy nebo tak, mam odebrany krevni obraz vcera -ten je v poradku, CRP 6, mam ted momentalne nejakou virozu rymu, trochu me boli v krku, teplotu jsem mela jen jeden vecer lehce zvysenou -doktorka mi dala antibiotika ty beru od pondelka….ale desi mne to poceni, nikdo mne nechce poslat dal to resit…vetsinou jsem se treba potila v noci okolo blizici se mentruace ale ted ted menstruce ma prijit az za dva tydny…sono uzlin mi delali v zari ale jen praktik tak zbezne a rekl ze jsou vsechny do 5mm+ tu krev co byla v poradku…

Mam pocit, ze se urcite psychicky zhroutim😞

ahyt
29. dub 2023

Tak biopsie,ta jedina je 100%.

autor
29. dub 2023

Leda ze bych si ji udelala sama😞🙈praktik to resit nechce a na orl mi rekli ze vse v poradku😞😢

odula
29. dub 2023

Rozhodně nic nechci zlehcovat - jen k tomu pocení. Ja to mám taky hormonální. Po 3 dítěti - pred MS - mám noční poty. Ale to jsou poradny, vzbudi me to, skutečně muzu pyzamo zdimat, musim se prevliknout, vymenit peřinu. A to je jenom hormonální. Někdy to začíná par dni pred ms, - a někdy hned po ovulaci - záleží na hormonální hladině v tom konkrétním cyklu. Vsadim se ze u lymfomu to bude ještě o dost horší. To co ty popisujes je opravdu mirny poceni a muze byt zpusobeno bazilionem věci - mimo hormonu i presne tim, co ted mas - viroza, antibiotika, bolest v krku, - stres. Ty uzliny mas uz osm měsíců - jestli se nijak nezvetsujou a ty uz jsi 8 měsícu v celkem stejny kondici ( coz bys u lymfomu pravděpodobně nebyla), tak to zřejmě opravdu nic není. Jediný jak se to da potvrdit je ovšem samozřejmě biopsie. Tak pokud chceš mit jistotu tak si ji vydupej.

autor
29. dub 2023

@odula dekuju❤️ja jdu znovu v tydnu na ORL…tak uvidím co mi doktor rekne, jako doktorka mi rikala, ze na ultrazvuku by ty uzliny podezrely meli jinou strukturu..ale radsi bych treba jeste od ORL doktora to sono protoze praktik to vzal fakt fofrem…co jsem procitala rizny fora tak vsude pisou, ze opravdu jsou zvetsene uzliny az od 1cm a to ja fakt nemam max tech 5mm…takze se snazim utesit, ze kdyz to mam uz tak dlouho a zadna velka zmena tak snad to nic nebude…ale strach je no😞

odula
29. dub 2023

Ja to fakt chápu. . Ja ted cekam na výsledky biopsie z gastroskopie a taky zadnej med. Ten strach je hnusnej. Preju at ti to dobře dopadne 🙂 zkus doufat v to nejlepší, jinak by se z toho člověk musel zblaznit

autor
29. dub 2023

@odula drzim pesti! At je v vse v poradku🙂

neomenia
29. dub 2023

Vyšetřena jsi byla dobře, podle toho, co píšeš. Moc se pozorujes.

smudlinky
29. dub 2023

uzliny souvisi s virozou, do 1 cm se opravdu neřeší - to mi řekli lékaři také. Já teda neplašila kvuli myomum, ale proto, že mě bolely 3 pod jednou paží, 2 pod druhou paží + jedna zduřelá na prsem a bylo to hodně nepříjemné. Byla jsem tehdy chvíli po léčbě. Ta nad prsem se mi pravidelně zvětšuje a zatvrdává před menstruací a během ní postupně mizí- evidentně jde o hormonální záležitost.

autor
29. dub 2023

@smudlinky jako ja se s nima uz tak nejak naucila zit…jsou malickaty ale to poceni mne strasne rozhodilo…na netu psali ze to muze bejt i ze stresu, k viroze co mam, k anribiotikum….tak snad to odezni, musim se hlavne uklidnit…ja byla zacatkem mesice na preventivnim sonu prsou a vse ok, nikde ani v podpazi nic zvetsenyho…tak si rikam, ze greba kdyby to bylo vazne uz by byli uzliny velky i tam…

autor
29. dub 2023

Holky tak ja zjistila, ze mam ovulaci🙈mozna to spoceni bylo i k tomu…