Jaké jsou vaše babičky?

lidka_hipp
1. únor 2016

Moje Anička má velké štěstí, protože má hned tři babičky, což pro ni znamená třikrát tolik zábavy i dárků 🙂 Každá její babička je úplně jiná a každá z nich si našla k babičkovské roli svou cestu. Moje mamka se stala babičkou už ve 47 letech, což jí trochu zaskočilo, tchýně se naopak nemohla dočkat, až se konečně stane babičkou a moje babička, tedy Aniččina prababička, vše vzala s klidem, protože má deset vnoučat 🙂 Jak je to s babičkami u vás? Fungují a pomáhají vám? Nebo třeba udílí "nevyžádané rady" a vy pokaždé musíte počítat nejméně do stovky? 😀

cb
1. únor 2016

Naše Adélka má dvě babičky a dvě prababičky takže o ruzne rady nemame nouzi,ale stejne si nakonec udelame vse po svem ;) Kazdopadne Adelka ma vzdy u kazde babicky nejaky darecek... A protoze si babicky museli na Adelku dlouho pockat tak se vzdy skoro perou o to,ktera ji bude chovat ;)

lenkabukov
1. únor 2016

Naše ještě nenarozená malá bude mít bohužel pouze jednu babičku. Moje maminka mi zemřela v 15 ti letech a to samé tatínek. Takže prarodiče budou jen tchyně a tchán... Naštěstí jsem měla skvělou pěstounskou rodinu, takže se i oni těší! 🙂 Máme to takove složitější, ale zvládneme to 🙂

lenkaatom
1. únor 2016

Kluci mají dvě babičky a jednu prababičku je to super jsou u babiček rádi, hlavně, když tam můžou jet na prázdniny a dělat tam blbiny. 😀 😀 😀 😀

kalkulantka
1. únor 2016

Ty nejskvělejší 🙂 Holky mají dokonce 4. Bohužel dvě z nich už na vozíku a tak se jim nemůžou plně věnovat a moc je to mrzí, to ale nemění nic na jejich vzájemné lásce 🙂 Největší oporou je nám moje babička, které je už 75let. Bydlí kousek od nás a pomáhá nám skoro úplně ve všem. Jsem ráda, že je všechny máme. <3

krikul
1. únor 2016

Amalka má babičky dvě a jednu prababičku a všichni se kvůli ni můžou přetrhnout. Všechny mě jako matku respektují a do ničeho se nemontuji, to neznamená ale, že nejakou tu radu neudělí 🙂 hlídají pokaždé když potřebuji a často si ji vyžadují i na noc a Amalka je u nich taaaak spokojena 🙂

lidka_hipp
autor
1. únor 2016

@cb Moje tchýně má zásadu: Neradit, pokud nejsem požádána 😀

@lenkabukov Držím palce, ať těhotenství dobře zvládnete a miminko se může těšit ze super babiček a dědečků 🙂 Mimochodem, kdo tvrdí, že "správní" prarodiče musí být pokrevně příbuzní? 😉

@lenkaatom Dělat blbiny je hlavní program všech pobytů u babiček, ne? 😀

@kalkulantka Myslím, že když děti vidí, že babičkám ubývají síly, naučí je to ohleduplnosti, což rozhodně není k zahození 🙂

@krikul Ideální babičky 🙂

oplatecka
1. únor 2016

Pro moji maminku je náš syn prvním vnoučetem, takže si to strašně užívá. Jezdí k nám docela často, pomáhá, ráda chodí na procházky s kočarkem... Je to úžasná babička a malý ji zbožňuje 🙂

bimmka
1. únor 2016

Naše děti jsou "bohaté" nejen na prarodiče ale dokonce i na praprarodiče, kde z toho má také velkou radost. Všichni s nimi krásně tráví čas a nedávají zbytečné rady do výchovy. Protože ví, že stejně si vše udělám dle sebe. Hlavně si s nimi jezdí hrát a trávit čas, což je k nezaplacení. Přece jen si pak můžu dělat své věci. A když jim láskyplný vztah vydrží až do dospělosti, budu jen ráda. Dobré vztahy v rodině jsou důležité.

cb
1. únor 2016

@lidka_hipp tohle heslo by se melo ucit jiz v predskolnim veku ;)

petra_pf
1. únor 2016

Holek babičky: Jedna umřela dříve než se narodily, a druhá (moje maminka) žije daleko, vidíme se málo, jinak je přísná, spravedlivá a nerozmazluící babička - světe div se, Amálka ji má ráda.

babanci
1. únor 2016

Moje vnučka Anežka má 6 babiček. Všichn jsme rozvedení a znovu vdaní a ženatí, takže to je od obou rodičů hned 4 kousky a pak funguje ještě prababička z jedné a z druhé strany. Má babičky seřazené dle oblíbenosti a já jsem na prvním místě. 🙂 Možná, že to ale říká každé babičce, když u toho ostatní nejsou. 🙂 Mám výsostné postavení hlavně proto, že jsem hodně hlídala a hlídám a jsem maminka maminky. Tu, bohužel, naše Any nemá. Je v nebi.

ladyhacek
1. únor 2016

Malý má dvě babičky a jednu prababičku, občas nad radami kroutím hlavou, ale to už k tomu asi patří 🙂. Nejvíce mě zaskočilo a i zamrzela reakce mojí maminky na to, že látkujeme - čekala podporu nebo stav údivu,ale když příjde a jde ho přebalit a říká ty máš ty blbý pleny tak je mi fakt smutno ☹.
Jinak je ze všech stran první vnouče a pravnouče, takže je rozmazlovaný dárkami, ale nemá tolik hraček - spíše třeba dostaneme peníze a nakoupíme mu skleničky, oblečení nebo plavání 🙂

bara_doc
1. únor 2016

Náš kluk má babičky dvě 🙂 Moje mamka (52) - super, vyhrajou si, když něco neví, dohledá si na internetu. Když mu chce něco koupit, tak se zeptá, co a jak. Rady občas dostanu, ale poslouchá mě a respektuje. Babička tchýně (69) se moc snaží, je to první vnouče ( a poslední asi )- leze s ním po zemi, chodí ven. Rady nedává, protože si prý už nic nepamatuje, co se jak dělá. Takže obě na pohodu 🙂 A má i jednu prababičku, která se s ním mazlí 🙂

lidka_hipp
autor
1. únor 2016

@oplatecka Být babičkou je super, protože vnouče vždycky můžete vrátit rodičům 😀

@bimmka Máte pravdu. Jedna moje babička bydlela celý život s námi, takže když jsme se sourozenci dospívali, přišlo nám "normální", že se budeme starat zase my o ni. Takže mohla být s námi doma i v době, kdy už byla zcela nemohoucí. Bylo to hodně náročné, ale zpětně jsem jsem za to ráda. Nic mě tak dobře nepřipravilo na péči o vlastní dítě jako starost o umírající babičku.

@cb Stačí nedělat ostatním, to co člověk sám nemá rád 🙂

@petra_pf Myslím, že něco jako "ideální" babička asi ani neexistuje. Hlavní je, když si dokáže najít cestu ke svým vnoučatům a ony k ní. Sama mám jednu babičku, bývalou učitelku, se kterou to nebývalo a ani nebývá vždy snadné 😉

@babanci Jste určitě skvělá babička! Klobouk dolů, že jste dokázala zvládnout tak náročnou situaci a být v rodině oporou.

@ladyhacek No, údiv nad látkovými plenami byl u nás také 😀 Tchýně moderní látkovky zvládala bez problémů, pro mé rodiče to byl dost nezvyk, takže jsem přivezla jednorázové ekologické a bylo.

@bara_doc Koukám, že máte moderní babičku, co ovládá internet 🙂

bimmka
1. únor 2016

@lidka_hipp přesně tak jsme to myslela, zatím také bydlíme u manželových rodičů a malý je tam pečený vařený, kdykoli sejde dolů, takže mu takové vztahy přijdou zcela normální. Hlavně chci do nich dostat hodnotu, že pro rodinu jsme tu vždy. A jsem ráda, že zažívají ještě i prababičky a pradědečka, kdy já to štěstí už neměla.

smallinka
1. únor 2016

Tak my máme štěstí, že nám fungují obě babičky, teta a ještě prababička 😉 Je to moc fajn, že se člověk může spolehnout a nechat děti u osoby blízké, kterou mají děti rády. Moje mamka jezdí už od narození holek, je u nás jednou týdně (ze začátku to bylo i častěji) a vozí mi i nějaký oběd. Druhá babička - tchýně je taky super, jezdí v neděli holky vozit...obě babičky vozí samozřejmě i holčičkám něco na zub 😉 Moje prababička už není takto mobilní, tam jezdíme spíše na návštěvy my s holkama - aby se prababička potěšila 😉 No a manželova teta - ta vezme holky 2 hodiny na výlet a někdy hlídá i doma to většinou tak 2x 3x do měsíce. Takže to máme opravdu skvělé, všichni bydlíme tak nějak blízko od sebe. S dvojčátky jsem za to moc ráda. Opravdu si nedovedu představit, kdo má rodiče moc daleko nebo i v jiném státě.....přiznám se, že bych to asi těžko zvládala.... Co se týká té psychické a morální pomoci, tam spíš pomůže manžel. Přiznám se, že rady od babiček mi moc nesedí 😀 sem tam něco vyzkouším, ale většinou mě to spíše vytočí 😀 Od toho mám "Modrého Koníka" Tady jsem už mockrát našla velmi dobrou radu a nakoupila i potřebné věci 😎 a taky díky za takové soutěže jako je Hipp 😵

joannah13
1. únor 2016

mám obě babičky 200 km daleko, obě pracují a tak je to trošku náročnější... moji mamku to mrzí a chtěla by pomáhat mnohem víc, než když jen přijedeme na návštěvu, ale za to se o malého pěkně stará a snaží se a užívá si každou chvilku s malým... to i tchýně, ale hlídání raději nechává na tchánovi, protože na to prý nemá nervy 😀 nikdy nepřebalovala a spíš se malým jen ráda chlubí známým.. jo každá babička to vnímá jinak, ale určitě je oboum líto, že nejsme někde na blízku..

mrkew
1. únor 2016

Babičky mě dcery stále pracuji bohužel. ...ale jsou skvěle a stále aktivní moje babička je opakem Němcove z knihy babička. S ničím se nepare ve svých 80 letech zdravíčko už není co bylo ale z me dcery je úplně nadsena ráda k ni chodim jelikož alespoň na chvíli zapomene na bolest a uziva si pravnucky

jjustyna
1. únor 2016

Moje děti mají jen jednu babičku, moji mamku. Babička je to "do všeho kecající", jenže už léta to o ní víme já i ségry a tak ji necháme vypovídat a uděláme si vše po svém. I ona ví o naší strategii, takže si svoje okomentuje a nečeká, že bude vše jak řekla. Jinak je to babička vařící, pečící, rozmazlující, hlídací. Dokáže děti srovnat, aby poslouchaly i s nimi jezdit na bobech a malovat s nimi na chodníku...Když děti pěkně papají, tak by vařila od rána do večera, o každém vnoučeti ví, co má rádo a to je vždy u ní ve skříni a špunti nikdy nezabloudí 🙂

p_ch
1. únor 2016

naši kluci mají dvě babičky a dvě prababičky ( prababičky jsou hodně fit a na svůj věk nevypadají) Přesto ani jedna babička nechodí :( stydí se za Daliborka... nemají zájem...

sara017
1. únor 2016

Naše Nelinka ma dve babičky a 2 prababicky o kterých ja vim a z toho jen moje maminka ma o ni zájem 🙂 přítelova máma ji videla jednou za 8mesicu a loucili se s ni stylem uz se neuvidíme takze od nikoho krom moji mamky si radit nenechám 🙂 sem tam ji přijede navštívit jedna prababicka a ta jediná ma o ni zájem :P takze naše vztahy jsou nic moc

billi
1. únor 2016

Naši kluci mají dvě babičky a můžu říct, že obě babičky jsou fajn. S tchýní máme neshody, ale jako babička je skvělá a kluci ji mají moc rádi. Je to víkendová rozmazlovací babička. No a moje máma je babička na plný úvazek (z vlastní iniciativy, nenutím a nepotřebuju, než měla vlastní vnoučata, "půjčovala" si děti po sousedech), pro kluky by se rozkrájela, ale z mého pohledu správným způsobem - bere je do byzénu, bruslit, na výlet vlakem, do zoo, vymýšlí jim hry... Pěstuje pro ně domácí zeleninu... Hlídá, vyzvedává ze školky, bere si staršího na noc. Sama jsem babičky neměla, tak jsem ráda, že si to užijí aspoň moje děti.

manelle2
1. únor 2016

Moji kluci mají 2 babičky,ale bohužel jednu(moji mámu máme moc daleko),vidíme se tak 3x do roka a druhá(tchýně) se vůbec nezajíma.Takže jsme na všechno sami a o hlídání nebo pomoci si můžeme nechat jenom zdát.Zase na druhou stranu jsem pyšná,že všechno zvládám sama🙂Abych měla aspoň jedno pozitivum 🙂

kubicek11
1. únor 2016

Náš malý má dvě babičky. Pro moji mamku byl prvním vnoučetem. Takže o dárky a zábavu z její strany není nouze. Jak může, tak vždy něco pro malého přiveze, pomazlí ho...no prostě jako správná babička. Vždycky říká "konečně mohu rozmazlovat 😀 U druhé babičky (tchýně) je to zase trochu jiné. Je sice moc hodná, ale babičkovská role z její strany je prostě jiná. Bohužel, malej nikdy neuvidí, jak babička slaví Vánoce a nikdy nemůžu čekat, že mu popřeje k narozeninám. Asi tušíte, kam tím narážím. Ano má svoji víru. Naštěstí ji má jenom ona a k nám domů toto vyznání nesmí. Babička ano, ale to čemu věří, necháváme za dveřmi. Mám i trochu pocit, že u této babičky nemohu čekat něco jako hlídání či vyzvedávání ze školky. Ale třeba se mýlím. Rozhodně vím, že na moji mamku je vždy spoleh 😉

hanve
1. únor 2016

Náš malý má dvě babičky, dva dědy, dvě prababi a jednoho pradědu. Moje mamka je super babička, hlídá, stará se a vůbec všelijak jinak pomáhá. Tchýně je taky super babi, ale na můj vkus moc rozmazlovací, ale tak co, od toho jsou babičky. Jen je pracovně moc vytížená, má to k nám dál, tak vnuka vidí jednou za týden, čehož ona lituje a říká, že si vnuka užije až on půjde do tanečních. Občas schytám nějakou nevyžádanou radu od mamky, ale tak s tím se dalo počítat a když už je to přes čáru, tak se holt chytnem, vyříkáme si to a pak je zas klid. Tchýně rady neudílí, tchýně rozmazluje🙂

sixtynka
1. únor 2016

Ahojda, Nikolka má dvě babičky, ale ta z tatínkovi strany nejeví zájem, bohužel 😒 Niky je přes 4 měsíce a ještě jí ani neviděla. No, bez komentáře...... Moje mamka je super babička, hraje si, povídá, dělají blbosti, ale nerozmazluje, což je fajn 🙂 Pokud má nějakou výhradu nebo pocit, že mi musí něco říct, tak prostě řekne svůj názor nebo jak to dělala ona, ale tím to hasne. Výchovu samozřejmě nechává na nás, na rodičích a tak by to mělo být. Oni už svou šanci měli, teď je na nás, jak to zvládneme..... 😉

monunkaaa
1. únor 2016

Ahojda, my máme úžasné babičky. A hrozně si cením toho, že nám do ničeho nemluví... Spíš já jsem třeba v létě od mamky vyzvídala, co mám dát asi maličké na sebe, měla jsem strach, aby jí nebylo buď moc horko nebo zima.. Obě babičky jsou z Kristýnky úplně na větvi 🙂 Každou chvíli kupují nějaký dáreček (ale musím uznat, že jen praktické a to je nejlepší - ubrousky, banánky, jogurt..)
A nesmíme opomenout i dědečka, kterého máme jen jednoho, že ten je taky nejskvělejší a pro malou by se rozkrájel 🙂

verkaunka
1. únor 2016

Ahoj, je mi líto těch, které tu píšou, že jejich babičky nemají zájem o děti, to je hrozné a smutné ☹(. Patřím mezi ty šťastné, které mají babičky naprosto v pohodě, a můžou se přetrhnout, aby nám nic nechybělo... každá je jiná,pomůže a poradí se vším, pokud si řeknu.. nejsou takové, aby mi do něčeho mluvily, většinou se mnou souhlasí..co se týká výchovy, tak také nemáme problém, já si jejich názor poslechnu, ony můj, a pak je stejně na mně, jak se zachovám, ale nikdy jsme se nehádaly. Když potřebuji, pohlídají, hooodně rozmazlují, pořád něco kupují, ale to už babičky prostě dělají.. Když řeknu, aby nedělaly to a to, vyhoví mi...

kalkulantka
1. únor 2016

@lidka_hipp Ano, snad se časem naučí ohleduplnosti 🙂 Starší nejsou ještě ani 3 roky a když řekne mojí mamce "Babi, pojď si se mnou hrát na zem." Tak vidím, jak mamče vběhnou slzy do očí...mě vlastně také.... Ale člověk si nemůže vybrat 🙂 Hlavně, že jsou zdravé holky a jak říkám, zatím mají 4 babičky a někdo nemá třeba žádnou, takže jsme vděční i za to jak to je 🙂

amaliee
1. únor 2016

Naše dcerka má take tři babičky. Moje mamka je ten nevyzadany rádce, tchyne nechává vše na me a má babička se raduje vždy když malou vidí - má už spoušť pravnoucat, ale už odrostlych. Jezdime za ni co se da. Má 92 let.