Jaké máte zkušenosti s HiPP?

lidka_hipp
8. pro 2014

Jsem moc zvědavá, jaké jsou vaše zkušenost s mléky, příkrmy nebo třeba kosmetikou HiPP. Co vám z našich výrobků vyhovuje a proč?

Sama jsem se pro výživu HiPP rozhodla kvůli BIO kvalitě a také se mi hodně líbí přísný systém kontrol, který zaručuje, že mé dítě dostanete jen to nejlepší. My v HiPP bereme kvalitu příkrmů zatraceně vážně, a tak obsah každé skleničky musí projít systémem zajištění jakosti s až 260 kontrolami, od rozborů půdy, až po analýzu surovin a testy hotového výrobku. Jakmile naši farmáři sklidí a dovezou ovoce a zeleninu, testují se všechny suroviny na přítomnost nejdůležitějších látek. Pokud by naše laboratoř zjistila jakoukoli látku, která tam nepatří, nebude se daná surovina vůbec zpracovávat.

lidka_hipp
autor
8. pro 2014

@ange_de_la_morte Díky za zkušenosti 🙂

chechia
8. pro 2014

Zajímalo by mne, proč používáte do sušenek palmový tuk, když je to ten nejhorší - nasycené mastné kyseliny. Používáme Hipp kosmetiku a zatím žádný problém. Hipp příkrmy mi přijdou chutné, akorát nevím proč do ovocných přidáváte cukr např. švestka?

jenny.kay
8. pro 2014

Vyzkoušeli jsme pár příkrmů a popravdě to dětem vůbec nechutnalo. Na cesty jsme tedy kupovali jiné značky, které se osvědčily mnohem líp. Jinak doma jsem většinou vařila, kupované jsme měli jako nouzovky.

katyxq
8. pro 2014

@lidka_hipp Tím to opravdu není, doma dělaná neochucená dýně a v USA koupený příkrm bio dýně (značka Earth's Best) po dýni chutnaly i voněly 😉. Ale je to už skoro 2,5 roku, třeba ji teď dělǎte jinak, ale tehdy mě to spíš odradilo.

blondynka400
8. pro 2014

@katyxq musím souhlasit, dýně od Hippu nechutně smrdí a chuťově to dýni vůbec nepřipomíná, konzistence divná.... Stejně tak třeba ani první mrkev vůbec není dobrá... Když to srovnám s domácí výrobou a nebo americkým Gerber, to je jak nebe a dudy.... @lidka_hipp

iv45
8. pro 2014

my máme s mlíčkem Hipp jen samé dobré zkušenosti přešli jsme z nutrilnu protože nás neuvěřitelně stavil a u hippu pro bolavé bříška super, syn kaká sám, pokračujeme hipp 2 už obyč, už jsme na HIPPu cca 9 m a naprostá spokojenost můžu všem jen doporučit 🙂

lidka_hipp
autor
8. pro 2014

@chechia Díky za dotaz. Předpokládám, že máte na mysli různé ztužené tuky, které jsou velmi problematické právě z hlediska vysokého obsahu nasycených mastných kyselin. Tyto ztužené tuky, často právě palmový tuk, nepoužíváme, ale volíme palmový olej, který má odlišné vlastnosti oproti problematickým ztuženým tukům. Palmový olej má vhodný poměr nasycených a nenasycených mastných kyselin, a proto jej volíme. V našich sušenkách jej obvykle doplňujeme také některým z rostlinných olejů, nejčastěji řepkovým nebo slunečnicovým a to díky obsahu zdravý prospěšných omega mastných kyselin.

Pokud jde o ovocné příkrmy, naprostá většina z nich obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukry a není do nich cukr přidáván. Mírně doslazovány jsou pouze tři ovocné příkrmy a to z toho důvodu, že ovoce, ze kterých jsou vyrobeny, je mírně nakyslé. Bez přidaných cukrů je tedy většina našich skleniček, všechno 100% ovoce v kelímcích a také všechny 100 % ovocné BIO kapsičky jsou vyráběny bez přídavku cukrů.

@jenny.kay Díky za zkušenost.

@katyxq Samozřejmě, že naše příkrmy stále vylepšujeme 😉

eliskaxox
8. pro 2014

Tak my jsme po mléku Hipp sáhli asi po 14 dnech doma.Malý je předčasně narozený a speciální mlíčko pro tyto děti nám zvracel horem dolem. Při výběru mléka jsem se řídila pozitivními zkušenostmi i jiných maminek a taky tím co obsahuje mlíčko. Kombinace probiotik a prebiotik pro mě byla zcela zásadní,kvůli tomu že jako předčasně narozené miminko neměl ještě střeva v takové " formě" jako donošené děti. Během 1 dne zmizelo zvracení,během týdne se upravila stolice z bobkovité na typická míchaná vajíčka. Do měsíce se zlepšily i problémy s prdíky. Již měsíc jsme na příkrmech a skleničky Hipp byla jasná volba. Kombinuji je s domácí stravou,ale například bramborové pyré se zeleninou a krůtím masem chce jen ze skleničky a moc mu šmakuje :D Co jíme jen od Hipp jsou ovocné kelímky,to opravdu chutná jako ovoce. Přítel teď koupil od Hamánka a to je takový chemický hnus že to nechutná ani mě.

lidka_hipp
autor
8. pro 2014

@eliskaxox Doufám, že už máte všechno zlé za sebou a můžete se radost z pěkně rostoucího chlapečka 🙂 Jsem moc ráda, že píšete o kombinaci probiotik a praebiotik. Nedávno byly publikované odborné lékařské studie, které prokazují, že právě tato kombinace pomáhá ke správnému rozvoji imunitního systému dítěte a snižuje výskyt infekcí dýchacích cest a také infekčních onemocnění trávicího traktu.

Pokud jde o ovocné kelímky, nedávno jsem musela absolvovat operační odstranění krčních mandlí, což znamenalo několik týdnů na kašovité stravě a musím uznat, že ovocné kelímky mi chutnaly nejvíc 😀

eliskaxox
8. pro 2014

@lidka_hipp Děkujeme zatím to vypadá že bude vše v pořádku a i díky výživě Hipp z něj bude normální chlapeček jako jeho vrstevníci :D Ještě jsem zapomněla dodat,že používáme i kosmetiku Hipp a ten olejíčk je přímo božský :D Dokonce si tím mažu i jizvu po císaři a je to super

lidka_hipp
autor
8. pro 2014

@eliskaxox To mám radost, že se malému daří dobře 🙂 Já se s kosmetikou HiPP seznámila díky vlastnímu dítěti, teda teď už je to pořádně velké "miminko", neb šla do školy 😀 Kosmetice jsem věrná doteď a nemůžu si ji vynachválit.

1velrybka
8. pro 2014

Já mám velmi dobré zkušenosti se značkou Hipp. (Už jsem to psala v jedné z diskuzí, tak se budu asi trochu opakovat.). Super jsou masozeleninové (a zeleninové) příkrmy, ovocné přesnídávky (uvítala bych i variantu větších skleniček, ale pro začátek byla tahle velikost super) - perfektní, že většina neobsahuje cukr a další zbytečnosti. (Nedávno jsme dostali ovocnou přesnídávku jiné značky, po přečtení složení jsem to raději snědla sama a fakt teda nic moc). Nemůžu si vynachválit masové příkrmy, které přidávám, když vařím zeleninku doma. Ovocné šťávičky Marušce taky moc chutnají. Čajíky jí tedy moc nejely, ale to je asi to jediné. Kaše jsou taky fajn, i když od jiné značky jdou lépe rozmíchat, ale to je jen detail 🙂 Když jsme začali zavádět příkrmy, volili jsme jedině Hipp. Přišel mi kvalitní a dobrý. Teď je Marušce 10 měsíců, tak střídáme několik značek + doma vařené příkrmy. Kdyby byl Hipp levnější, tak zůstaneme výhradně u něho. Některé výrobky (např. jogurt v 125 g skleničce) je opravdu hodně drahý. S kosmetikou mám menší zkušenosti, zatím toho příliš nepotřebujeme a když něco koupíme, vydrží to dlouho. Máme opalovací mléko, to je fajn, jedno z mála, které jde rozetřít. A naprosto dokonalé jsou vlhčené ubrousky! Takové ty malé, kde je v balení asi 10 ks, ale nejsou příliš mokré a jsou vhodné i na ruce a na obličej. Ty máme vždy v kočárku, aby byly po ruce, když někam jdeme, např. na v létě zahradu. Bohužel jsem zatím nikde u nás neviděla klasické velké balení. Takže když to shrnu, Hipp je super (mohl by být levnější - nebo alespoň častěji v "akci")

PS: Dala jste své dcerce krásné jméno, u nás i Anička byla v "první trojce" při rozhodování. Ale nakonec vyhrála Maruška.

lidka_hipp
autor
8. pro 2014

@1velrybka To je vážně spoustu krásných slov. Určitě moji kolegové a kolegyně v HiPP teď škytají 😵 Moc díky za za hodně zajímavé připomínky, určitě je předám dál. Je pro nás hodně důležité mít informace přímo od maminek, které kupují výrobky HiPP, proto nás vaše zkušenosti tak zajímají. Jinak vlhčené ubrousky 10 ks nosím pravidelně ve své kabelce a občas je používám, když se potřebuji rychle odlíčit nebo si jen otřít ruce a poblíž není umyvadlo.

P.S.: Díky za pochvalu. Anička je dcerka po manželově babičce a ještě má druhé jméno Marie po mojí babičce. Nějak jsme se nemohli domluvit, kterému jménu dát přednost, a tak má obě 🙂

mitote
8. pro 2014

Dobry den,

ja bych mela spise dotaz. Jde me predevsim o masozeleninove nebo ovocne presnidavky. V Rakousku je o poznani bohatsi vyber, nez v CR. A i zcela jiny vyber. Je nejaka sance, ze by se i v CR prodavaly dalsi druhy? Popravde me uplne nebavi tam jezdit a dela mega velke zasoby.
Dekuji.

lidka_hipp
autor
9. pro 2014

@mitote Díky za dotaz. Určitě váš podmět předám svým kolegům. Průběžně se snažíme zavádět i další varianty příkrmů a to jak ovocné, tak masozeleninové, aby také v Česku byl co možná největší výběr. Letos jsme zavedli 100% ovocné BIO kapsičky a máme v plánu i další novinky.

vercula7
9. pro 2014

Já také přidám svojí zkušenost.Ztratila jsem mléko tak malá začla dostávat umělou výživu vyzkoušeli jsme vše od hami po bebu atd...nakonec jsme skončili u Hipp bio combiotic 1 je skvělý malá ho konečně neplive jako ostatní mléka krásně mi po něm kaká ostatní mléka ji ucpávali a nemohla se chudák vykakat.Když jí řeknu že bude mlíčko tak se celá začne vlnit smát a třepat a hlavně když vidí flašku s mlíkem.konečně prostě mléko které nám skvěle vyhovuje po všech stránkách a nemám s ním vůbec žádné problémy a malé hodně chutná.Všem kamarádkám co měly problémy s jinými mléky jsem ho doporučila a taky si chválí.Takže za nás zůstáváme na Hippu ikdyž je dražší než některé jiné ale za spokojenost dcery mi to stojí a budeme s ním pokračovat i v pokračovací mléčné výživě. nehodlám už měnit.co se týče kosmetických výrobků měli jsme krémy různé a vlhčené ubrousky a nemůžu na ně říct ani popel.a to stejné ani na příkrmy jsou to její nejoblíbenější a pak až jsou od hami i mě více chytnají kříkrmy od hippu než od jiných značek a to je co říct.a oblíbené má ovocné š´távy které teda i velice mně chutnají.já nemůžu zatím říct žádné negativum jen samé pozitivum.Za nás bezkonkurenční značka i co se týče kvality a složení

jerryrose
9. pro 2014

Pro nás je výživa Hipp č.1. Hlavně proto, že u chlapečků je velice důležité, když se jim dobře kaká 🙂 Považuji Hipp za velmi kvalitní potravinu, kterou ráda dítěti dopřeju. Blafů se nají ještě v životě dost a správná výživa ve vývoji je nad zlato 🙂

mili0414
9. pro 2014

První sklenička po které jsem sáhla byla od Hippu. Ne, že bych byla toho názoru, že co je nejdražší je nejlepší ale v tomto případě to pro nás rozhodne sedí. Hipp příkrmy jsou prostě úžasný a malému moc chutnají. Momentálně ujizdime na tagliatelle a pasta bambini. Musím se přiznat, že i ty chutnají mě. Vyzkoušela jsem i jinou,, levnější,, značku, ale už po otevření se mi konzistence nelíbila a malému teda nechutnala. Takže Hipp je u nás na prvním místě jak v prikrmech (mohl by být tedy větší výběr), tak ubrousky, které bohužel u nás prodávají jen růžové a my raději sensitive (modré).

lidka_hipp
autor
9. pro 2014

@vercula7 @jerryrose Jsem moc ráda, že píšete své zkušenosti s mlékem HiPP. Hodně maminek má problémy najít to "správné" mléko pro své miminko a často musí řešit bolení bříška, problémy s kakáním, neklid děťátka a častý pláč. Sama si pamatuji, jak bylo hrozně vyčerpávající vidět to malé stvoření nešťastné. I proto jsem ráda, že vám mléka HiPP vyhovují 🙂

@mili0414 Pozdravujte velké jedlíka 🙂 Když jsem sama vybírala první příkrmy pro své dítě, hodně jsem si pročítala složení a zarazilo mě, že i v příkrmech pro nejmenší mohou být barviva nebo konzervanty. Takže HiPP byl u nás jasná volba 🙂

jerryrose
9. pro 2014

@lidka_hipp Koupila jsem toto mlíčko přesně kvůli těmto vlastnostem a a opravdu jsem neudělala chubu 🙂 Funguje až neuvěřitelně 🙂 Naše miminko má konečně bříško klidné, nic ho nebolí a my s tátou se vyspíme. Proto jsme zvolili i příkrmy této značky 🙂

twoangels
9. pro 2014

S mlíčkem i příkrmy Hipp máme výbornou zkušenost, obojí mým dětem chutná a já téhle značce důvěřuju a věřím, že dětem dávám to nejlepší, co je na našem trhu k dostání 🙂

lidka_hipp
autor
9. pro 2014

@jerryrose Moc díky! Vyspat se je podle jedno ze základních pravidel šťastného rodičovství 🙂

@twoangels Jsem ráda, že máte tak dobré zkušenosti 🙂 Pozdravujte děti 🙂

haankaa
9. pro 2014

Když jsem řešila kvůli nemoci co dávat za umělé mlíčko a pročítala si složení mlíček byla jsem u některých značek zděšená co všechno mohou obsahovat (jako např. taurin). Byla jsm moc ráda že jsem na trhu našla mlíčko Hipp bio combiotik. A mé zkušenoosti s tímto mlíčkem byly skvělé 🙂 moc děkujeme za kvalitní složení v Bio kvalitě, podařilo se nám tak přečkat období než jsem mohla dávat plně své mlíčko a nemusela mít výčitky. Když jsem po sléze začala přikrmovat kašičkami a dávat dobrůtky mému miláčkovi, Hipp byl zase pro mne jedničkou 😉 Moc se mi líbí, že neobsahuje přidaný cukr narozdíl od většiny podobných výrobků jiných značek, navíc je v bio kvalitě bez aromat, barviv a konzervantů 🙂 A kašičky mohu dělat i ze svého mléka 😉 Prostě pro mě je Hipp jednička 😀 Za sebe i mého Miláčka Matyáška moc děkujeme 🙂 🙂 🙂

lidka_hipp
autor
9. pro 2014

@haankaa Myslím, že je moc dobře, že jste věnovala výběru mléka takovou pozornost. Sama jsem přesvědčená o tom, že by miminko mělo dostávat co nejméně zbytečné chemie, tedy ideálně žádnou 🙂 Proto vám moc děkuji za vaše zkušenosti a pozdravujete miláčka Matyáška 🙂

1velrybka
9. pro 2014

@lidka_hipp Když jsem s něčím spokojená, ráda to pochválím. Když se bavím s některými maminkami, jakou značku příkrmů dětem dávají, jaké jsou dobré atd., tak často slýchám, že Hipp je sice dobrý, ale drahý, proto dávají jinou značku. A je fakt, že jiné značky bývají častěji v akci - třeba sleva až o 40 - 50 procent nebo alespoň třeba 2 + 1 zdarma atd. To bych pak nakoupila zásobu a mohla dávat jenom Hipp a nestřídat 🙂

S tím jménem to máme podobně. Oba s manželem máme babičku Marii, on má ještě i babičku Annu 🙂

doko
9. pro 2014

my používáme Vaši kosmetiku a perfektní 🙂 jediná, co nám vyhovovala ve všech směrech 😉

lidka_hipp
autor
10. pro 2014

@1velrybka Díky za podmět, určitě ho předám našemu obchodnímu oddělení 🙂 S manželem jsme chtěli nějaké tradiční jméno, zvlášť když já sama jsem Ludmila, takže vyhrála Anna Marie 🙂

@doko To mám radost 🙂 Já sama moc ráda používám Pleťový krém na obličej a tělo s BIO mandlovým olejem, protože moc hezky voní 🙂

xcere100
10. pro 2014

Tak se musím také přidat, protože s Hippem máme opravdu ty nejlepší zkušenosti. Co se týče kosmetiky, je to jediná, která dcerce nevadí na její velmi citlivou pokožku. Naopak krém na opruzeniny nám pomohl vyléčit neustále začervenalý zadeček🙂
Navíc příkrmy, kaše a přesnídávky, potažmo i ovocné tyčinky, to u nás jede ve velkém. Jak pro tříletého syna (ten stále na srdíčko od Hippíka nemůže zapomenout, takže na cesty mu vozíme k obědu 2 balení🙂 ). Tak i dcerka. Oba jedí všechno a moc jim to chutná. Když vidí jak se ženu se skleničkou, tak už i malá začala křiček "Hipp hipp hujá" 🙂 Ale je pravda, že je teda jezdíme spíše nakupovat do Německa, kde je ta cena pro nás přijatelnější🙂
JIné značky (pokud jsme dostali, jako Bebivita, Hami nebo Hamé), tak nechutnají ani mně ani dětem. A to podotýkám, že ani jeden je nechce! TAkže u nás je opravdu Hipp jediná značka, kterou děti milují🙂

sqita
10. pro 2014

S Hippem mám super zkušenosti, ale co mě mrzí je přidaná sůl v pokrmech od 7m. Sůl je zdravá, ale jednotlivé složky samy o sobě sůl obsahují, tak proč přidávat? Je jí tam málo, tak to ani neřeším, ale co mi strašně vadí jsou příšerně drahé ceny příkrmů. Jako jedna dospělá porce v restauraci na meníčku (skoro). Třeba zrovna já si to můžu dovolit, ale jsem zvyklá škudlit a třeba Hami, možná Alnatura jsou kvalitou srovnatelné a levnější, takže pokud Hipp není v akci ani ho nekupuji. Není důvod. V Německu je daleko levnější a tady ten trh je zbytečně předražený, ale lidi jsou ovce, budou kupovat, co jim trh nabízí ;) Každopádně nám od vás chutná, kosmetika je super, i když ji nepoužívám pravidelně a jediná výtka jsou ty hloupé, předražené ceny.

lidka_hipp
autor
10. pro 2014

@xcere100 Těší mě, že máte s dobrůtkami i kosmetikou HiPP tak dobré zkušenosti 🙂 Máte pravdu, že naše "srdíčka" jsou velmi praktická hlavně na cesty, taky jsem je vozila s sebou 🙂 Pozdravujte svoje jedlíky 🙂

@sqita Děkuji za celou řadu připomínek, zkusím vám odpovědět popořadě. Sůl hraje v lidském těle nepostradatelnou roli v regulaci objemu tekutin a krevním tlaku. A proto naše HiPP Menu od ukončeného 7. měsíce obsahují jen velmi malé množství soli. U starších dětí, jejichž strava se stává velmi rozmanitou, vyrábíme příkrmy se sníženým obsahem soli. Pokud je sůl do našich výrobků přidávána, používáme sůl s obsahem jódu. Proto naše výrobky také představují důležitý zdroj jódu ve stravě vašeho dítěte. Jód je esenciální pro správnou činnost štítné žlázy. Tady najdete podrobnější informace o obsahu soli v příkrmech HiPP: http://goo.gl/RMKvPc

Výroba všech našich výrobků striktně podléhá, a to i co se týče množství přidané soli, požadavkům vyhlášky 54/2004 Sb., o potravinách určených pro zvláštní výživu a o způsobu jejich použití, a současným dalším Evropským nařízením, která regulují složení kojenecké a dětské výživy.

Pokud jde o rozdíl v cenách, je bohužel způsoben obchodní politikou jednotlivých obchodních řetězců, kterou bohužel jako české zastoupení společnosti HiPP nemůžeme ovlivnit ☹