Páteční SOUTĚŽ o balíček hraček

klara_kik
4. pro 2015

Zítra děti navštíví Mikuláš, čert a anděl, a tak jsme pro vás připravili malou mikulášskou soutěž, abyste si to na zítřek nacvičily 🙂 Napište mi básničku či písničku, kterou jste Mikuláši říkaly jako malé, nebo kterou má na zítřek připravenou vaše ratolest. Anebo nám můžete vy či vaše dítko něco pěkného, nejlépe mikulášského, namalovat či vyrobit. Třeba už pro Mikuláše doma něco připravené máte, abyste ho zítra obdarovaly. A dnešní odměna za příspěvky poslané do soboty 9:00 bude také v dětském duchu, takže výherkyně od nás získá malý balíček z KiKu s hračkami. Dnes se zvlášť těším, co vymyslíte 😉

bzanda
4. pro 2015

My letos opět Mikuláše domů nezveme. Před pár roky nám Moničku čerti tak vyděsili, že se dlouho bála čehokoliv a ani do divadla jsme ji nemohli dotlačit, jak se bála aby tam nebyl čert. Nestojí to za to. Děti si dají talířky na okno, vyhlížíme, koukáme i na procházku půjdeme a ejhle, talířky se zaplnily 🙂 Menší Staníček - 3 roky - nechce být zaskočen, kdyby náhodou Mikuláš chtěl dovnitř, tak má připravenou písničku : Já jsem malý koledníček, přišel jsem k vám pro troníček. Troníček mi dejte, nic se mi nesmějte. Budete li se mi smát, musíte mi krejcar dát.

katkakiki
4. pro 2015

Tak já jsem říkala básničku v dětství Mik miku mik miku Mikuláš, přišel s čertem na koláč... - tu asi každý z nás zná. Syna jsem se pokoušela naučit kraťoučkou básničku (jsou mu 2 roky), ale bohužel se nepodařilo - ale zněla takhle:

My se čerta nebojíme, protože my nezlobíme.
Možná jenom trošinku, tatínka a maminku.

No tak snad do příštího roku se něco pěkného naučí 😀

tarien
4. pro 2015

My máme pro Mikuláše, anděla a čertíky nachystané perníčky, stejně jako loni. Jako odměnu, že byli na holky hodní. Loni perníčky sklidili velký úspěch, potěšilo je to. Jinak malá má nachystanou pro Mikuláše písničku Holku modrookou, kterou tady určitě všichni znají a pro čertíky něco modernějšího - Tau tau tau 😉 název přesně neznám, ale tatínek by věděl, ten ji to pouští 🙂 Nejmladší začíná teprve mluvit, takže ta jim vystřihne své LALALALALA 😉 Už to natrénovala ve středu, na firemní akci u manžela - byla nejmladší, která zazpívala. Mikuláše očividně okouzlila, protože balíčky dostala rovnou dva 🙂

mimar
5. pro 2015

Jako malé jsme se sestrou chodili od okna k oknu a koukali kde je. když ale přišlo do tuhého a byli na blízku tak jsme seděli v kuchyni a strašně se báli. Když mikuláš a čerty odešel tak jsme se ptali a říkali že ten čert měl boty jako náš Honza (bratranec) jak je to možné? Jinak jsme říkali
Když jsem byla maličká, chovala mě matička a ted už jsem veliká musím chovat Pepíka.

hudala
5. pro 2015

U nás byli snad jen jednou (co pamatuju). Žádná básnička se nekonala, protože jsem se s brekem zamkla na záchodě a museli mě odtamtud dostávat 🙂 Potom nám Mikuláš nechával balíček za oknem (slyšeli jsme jen řetězy a hrozný rachot 🙂), běhali jsme od okna k oknu a hledali 🙂. Dcerce to budeme dělat stejně, čerta a Mikuláše si užije ve školce, doma to bude jen takový oddechový 🙂

iluss
5. pro 2015

Jako malá jsem se každý rok velice těšila na Mikuláše s čertem a andílkem. Každý rok jsem s rodiči, babičkou a dědou chodila do vodáckého klubu, kde tam pro nás vodácké dětičky pořádali Mikuláše. Byla tam něco jako hromadná besídka a mělo to svoje kouzlo. Bohužel už si nepamatuj na žádnou mikulášskou básničku z dětství, ale určitě byla každý rok jiná.

Se svými dětmi jsme si letos pro Mikuláše připravili tuto písničku a básničku:

Mikulášek:
Mikulášek zvoní cinká,
nakukuje do okýnka.
Nakukuje sem a tam,
možná přijde dneska k nám.
Za ním kráčí andělíček,
od nebíčka nese klíček,
od nebíčka nese klíč,
a ty čerte, ty jdi pryč!

Pekelná:
Čertici se narodilo tuze krásné mimino,
když se to čert dozvěděl, křikl: hurá mamino!
Z té radosti dělal věci, že se tomu každý smál,
kulil svoje černé oči, k vidlím ocas přimotal.

Doufám, že si to letos děti opět tak báječně užijou jako vloni 🙂

hhranolka
5. pro 2015

Co jsem říkala já si už nepamatují, ale moc dobře si vybavují svého o 8let mladšího brachu, jak se revem říkal:
Certiku, bertiku, co to neseš v košíku? Je tam myš, černá myš. Snad se kluku nebojiš!

sasanka82
5. pro 2015

Tiše padá bílá vločka
lehounká jak peříčko,
které spadlo z křídla ptáčka,
ráno ráno raníčko.

Vločky zasypaly pole,
leží na keři,
ptáček hledá ve stodole
něco k večeři.

ambrosia
5. pro 2015

Mikuláš ztratil plášť

Mikuláška sukni,

hledali, nenašli,

byli oba smutní.