Padaly vám vlasy po porodu? Máte nějaký tip co s tím (kromě nůžek) ?

linola_pavlina
27. bře 2015

Milé maminky, taky vás potrápilo padání vlasů po porodu nebo v období kojení?
Co vám na to nejlépe zabralo?

linola_pavlina
autor
30. bře 2015

Holky, souhlasím s @jachymekt, že tělo dostaně pěkně zabrat, obzvlášť při druhým a v případě těch statečnějších i u třetího a dalšího těhotenství. Tak proč ho rychleji nevrátit do kondice.... Pestrá a vyvážená strava je fajn, ale ruku na srdce, která z nás to tak vzorně stíhala. Já bych se nějakých pomocných berliček nezříkala 😉
Možná je to i o uklidnění stresu - když už vím, že pro sebe v tomto ohledu něco dělám 🙂)

marssyy
30. bře 2015

vlasy padaly a hodně byl mi doporučen přípravek BIOSIL a opravdu zabral 🙂

linola_pavlina
autor
30. bře 2015

Děvčata a zkoušela jste některá Plantur 39?

jachymekt
30. bře 2015

@linola_pavlina Ahoj, jen- podle názvu, používáte linolu? Malý má citlivou a suchou pokožku .Zkoušíme koupele Máte zkušenost? Děkuji

linola_pavlina
autor
30. bře 2015

@jachymekt Já ano 😉 ! A jsme moc spokojená.
Na sprchování pro sebe, manžela a a děti Linola Dusch und Wasch, když je koupu (sama se moc nekoupu, jen sprcha...) tak olejovou přísadu do koupele Linola Fett Ölabd.
Když je sušší kůže, tak sáhnu k Linola Lotion a v zimě na obličej Linola Gesicht. Mám i pohotovostně Linola Fett, když se malý hodně zhorší nebo když mi hodně praskají rty v zimě, tak si ho dávám na noc.....

Na Linole ujíždím a možná proto mě pořád tahle práce baví 😀

megy
30. bře 2015

No myslím, že pokud se tady najde některá maminka, které vlasy po porodu nepadaly, tak je to asi výjimka. Mě taky začaly padat a to od 3m po porodu a trvalo to tři měsíce. kadeřnice mi řekla, že je to zcela normální věc, protože je to pohormonální přirozená věc - vypadá to, co je navíc.U prvního těhotenství jsem měla biosil, pak různé reparačně-regenerační šampony, ale po pravdě, vše se stabilizovalo samo. takže prostě hold každá bychom měli vydržet tu malou ztrátu za to bohatství, co máme doma 🙂

lugahajkova
30. bře 2015

Pěkná odpověD´.🙂)))))

jachymekt
30. bře 2015

@linola_pavlina Ahoj, máte někde stránky pro ekzémy? 😵 Typy a rady. Teprve se učíme zacházet s mastičkami a krémy. 😅 Nerada bych to zhoršila.Děkuji

linola_pavlina
autor
31. bře 2015

@jachymekt máme stránky www.linolaprodeti.cz, tam jsou hlavně produktové informace, ale i jak se starat o pokožku + edukační videa.
Mě osobně se také osvědčila knížka MUDr. Štěpánky Čapkové Atopický ekzém. Je to formou otázek a odpovědí a je fakt bezvadná. Stojí asi 150 Kč a našla jsem ji třeba tady: http://www.levneucebnice.cz/p/atopicky-ekzem-97...
A mimochodem, někdy se ekzém zhorší sám, ani za to nemůžete, třeba stresem, změnou stravy, prostředí. Ale pokud nepolevíte v péči o pokožku (pravidelné promazávání) a v udržování optimálního prostředí, tak budete držet ekzém více méně na uzdě 🙂 . Držím palce, ať se vám daří!

jachymekt
31. bře 2015

@linola_pavlina Moc děkuji za rady. Mrňouskovi jsou 4měsíce. Tak panikařím. ☹ Kojíme, ale stejně. Knížku pořídím a na stránky mrknu 😕
Hezký den.