Také se vašim zlobidlům nechce do postýlky? Poradíte mi, jak na ně?

radka_pribinacek
Moderátor
30. říj 2017

Dostat děti večer do postýlky může být někdy celkem boj. Obzvlášť, když se přes den pořádně rozdovádí. I Malvínka už pomalu dorůstá do věku, kdy to začíná být složitější. Maminky, máte nějaké tipy, jak děti, ideálně bez řečí, zahnat do peřin? 🙂

dc2015
30. říj 2017

Tak na ty tipy si počkám :D U nás je to každodenní boj.

yelowangel
30. říj 2017

Od malička jednotný režim, prostě v 7 vykoupat, pak večeře, do postýlky a spinkat (nejlíp při zhasnutým světle, v 1kk to šlo těžko ale taky se to dalo). Když pak začal že nechce přišlo se k němu, rozsvítila jenom noční lampička, dostal napít/přebalit/poňuchňat a zase spinkat dobrou noc andílku. Dle potřeby opakovat. Teď už sám ví že je jeho čas, začne si třít oči a být protivnej když někdy přetáhneme. 😉

kkaatte
30. říj 2017

Jo, tak tohle mě taky zajímá. Naše dvouleťačka je odjakživa nespavec. Kdybych ji nedržela ležet, tak mi skáče po hlavě 🙂. Pořád čekám, kdy se to změní a pořád to nepřichází. Jsem zvědavá, jak si s ní pak poradí ve školce 😉

smallinka
30. říj 2017

Lehnu si s nimi a díváme se na pohádky 😉😘🐝

smallinka
30. říj 2017

@kkaatte nebojte ve školce si s ní poradí 🙂 protože tam nebude maminka, která všechno dovolí a když budou všichni ležet, tak si také lehne...nebude to hned, ale časem určitě 😉 u nás ve školce chodí každý den na procházky, to je taky unaví. Mám dvojčátka a jedna holčička je taky pořád na nohách...."mamiii neču spinkat" 😀 to slyším pořád.....ve školce si zvykla, že musí aspoň ležet.....ale často tam usne 😉

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

@kkaatte a kdy půjde do školky? 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

@yelowangel jo, to znám, jakmile se malá přetáhne, uspávání je pak o dost náročnější.. 🙂

luciska82
30. říj 2017

U nás klučci (2 a 4 roky) usínají pěkně (spinkají spolu ve svém pokojíčku). Myslím, že nám k tomu pomohl režim. Večeře, vykoupat, vyčistit zoubky s tatínkem, koukání na večerníček s tatínkem a do pelíšku s maminkou - čteme pohádky, jsem s nimi dokud neusnou (cca 30min). Ale zato jsou ranní ptáčata - když vyskočí z pelechu kolem 5 hodiny - tak jsem ještě ráda😀

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

@luciska82 uff, v pět ráno? :D Tak to bych musela vypít opravdu hóódně kávy! :D

z_kopretinka
30. říj 2017

@yelowangel opakujeme do zblbniti. Ritualy mame, ovsem na ty nam zacala z niceho nic kaslat. 2,5 roku pohoda a ted si to pekne vyzirame. Sceny, vztekani... usne nekdy az v 11. S manzelem jsme uz vycerpani.

kami1984
30. říj 2017

Musím říct, že kluci jsou tak nějak naučení, že v 20h se prostě jde spinkat. Přes den jsou aktivní a tak kolikrát doslova do postele padnou🙂)) U nás pomáhá, že se těší do postýlek, rozsvícená lampička-ananas a moje falešná písnička🙂))

z_kopretinka
30. říj 2017

@kkaatte skolka je davova zalezitosz. Jdou ostatni jde taky. Maloi si ve skolce chvali, za to ja mam nervy uz z ni v kybli. Tam posloucha, ale me ma na salamu.

soleilll
30. říj 2017

Určitě pomáhá ukládat unavené dítě a mít nastavený opakující se režim - u nás sprcha, převlečení do pyžama, pak si může chvilku hrát v pokojíčku (podle zásluh) a pohádka v posteli. Syn už je větší, takže ho někdy necháme místo čtené pohádky koukat na tv, miluje Autosalon a Top gear, ale v reklamě to vypínáme a jde se spát. Naštěstí byl vždycky hodnější dítě, takže nemá problém si v pokojíčku v klidu hrát. Nechávala jsem ho klidně si hrát i po uložení, takže pak měl v posteli třeba 20 autíček a 15 dinosaurů, ale vždycky usnul v klidu. S malou ještě žádný zvláštní rituál nemáme - sprcha, mlíko, uložení do postýlky, pusa na dobrou noc. Pohádky začnu číst až tak ve 2 letech.

yelowangel
30. říj 2017

@z_kopretinka Taky nám to dělá zkoušel to už v několika vlnách. A fakt jediný co pomohlo bylo několik nocí vydržet a nepovolit protože jakmile se rozsvítilo a obskakovalo ho byl pak k neutišení. Ale každý dítě je jiný takhle to máme my a takhle nám to pomáhá.

ivet1987
30. říj 2017

U nás chodí bubák a proto se do postýlky chodí schovat a jde to hned 😀

blahova_andrea
30. říj 2017

divím se, že tu všichni řeší nechtění jít spinkat u tak malých dětí. tam fakt stačí pravidelné rituály a prostě to tak je. podle mě je to pak horší s vyšším věkem.

babunka1
30. říj 2017

My máme dvouletou dceru a posledních pár měsíců je to boj. Do cca roku a kousek usínala krásně, sama, pravidelně ve stejnou dobu. Pak začaly nějak hromadně růst zuby a ejhle...náš celý spací režim byl pryč a stále se to nezlepšilo. Takže by mě zajímalo jak přesvědčit takhle malé dítě aby vůbec spalo ve své postýlce, protože vyžaduje spaní se mnou v posteli. 😒

ojo
30. říj 2017

já problém uložit děti nikdy neměla, nikdy jsem neuspávala...to vážně až s věkem, kdy se jim nechtělo spát a to spíš s nástupem do školy, od těch 5-6let...
teď aktuálně chodí spát první třetí syn, před osmou jdeme spolu nahoru, vezme si dudlíčka, muchlací plenku, dám pusu, zatáhnu, zapnu chůvičku a odcházím, někdy si tam ještě povídá, různě dlouho a pak usne, cca kolem půl deváté chodí spát nejmladší, na ní je v osm hodin brzy, opět stejný rituál, max. se vrátím dát dudlíčka...nejstarší už to mají nastavené tak, že v osm jdou do ložnice, dáme pusu a do devíti si můžou hrát a pak si už musí zhasnout....

u třetího syna se to také zhoršilo růstem zubů, v postýlce plakal, ale základ je nevyndavat z postýlky nebo max. na sebe, ale jen sedět...žádný lehání do postele, to si pak potvůrky zvyknou 😀 takže jsem seděla u postýlky a držela ho za ruku nebo ho hladila po zadečku a zpívala než zabral, bylo to vždy trochu období, které přešlo...

makynaeliska
30. říj 2017

U starsi tak tam je rezim,ta v tydnu v osm jde spat a je sama uz naucena,Vojta to je jina liga respektive 14mesicu byl,ted tuk tuk,padne pul sedma jde do vany a v sedm spi....Po 15.mesicich kdy vstaval max.po hodine bozi zazrak🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

Souhlasím, že pravidelné rituály večerní uspávání o dost usnadňují. Večer už se věnujeme jen klidnějším aktivitám jako je čtení knížek nebo si hrajeme s kostkami. 😊

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

@ivet1987 kamarádka se strašením nemá dobré zkušenosti, dcerka se jí v noci začala budit s velkým křikem, jak se bála bubáků a dlouho trvalo, než ji vysvětlila, že tam žádný není a od té doby už ji žádnými bubáky nestraší..

marcela8
30. říj 2017

Pravidelný režim je velice důležitý - umýt, navečeřet a přečíst dětem pohádku. Někdy jedna nestačí, tak jsou třeba i tři, ale je to takové uklidňující a odpočinkové. 🙂

radka_pribinacek
autorModerátor
30. říj 2017

@marcela8 na čtení pohádek před spaním se taky moc těším! 😍

terchal
30. říj 2017

Moje dcera je v tomto zlatíčko. Už od malička s usínáním neměla problém. Teď jí bude 2,5 let a když řekneme, že se jde spát tak prostě jde. Je naučená, že když je po večeři, vykoupaná a dokouká svůj oblíbený seriál, tak prostě jde.
Mám pocit, že jsme si to tenkrát vybrali u staršího syna. Přesvědčit, aby spal bylo velmi psychicky náročné. Bylo období, že při usínání s ním byl manžel v pokoji, aby se nebál a v klidu usnul (já na to neměla nikdy moc nervy). Teď už usiná sám, ale před spaním má většinou spoustu řečí, že není unavený atd atd ....
Jinak obě děti si vyslechnou před spaním pohádku. Mám pocit, že se díky tomu uklidní a lépe se jim usíná.

rousse
30. říj 2017

U nás teda od malička pevný režim - v konkrétní čas (dřív třeba o půl 7, teď už tak ve 3/4 na 8) vana, pyžamo a spat. Je na to prostě zvyklá, nikdy nesmlouvá, neodmlouvá, jde si lehnout, přečteme pohádku a když se jí ještě nechce spát, tak si listuje knížky, ale z postele a pokojíčku už ven nejde.

smikri
30. říj 2017

U nás se od začátku osvědčil pevný režim.Syn přesně ví,co a kdy se dělá.Ví,že je večeře,po večeři se jde koupat,po koupání jde k TV na vecernicek.Kolikrat ještě ani neskončí znělka večerníčku a už utíká do pokojicku do postele.Přečtu mu tři pohadky,naposledy pomazlim a odcházím z pokojicku.On je jak hodinky,jak se blíží doba večerního rituálu,mne si oči,začíná být protivny,takže u nás doma by to dneska už asi jinak nešlo.

kkaatte
30. říj 2017

@smallinka @radka_pribinacek @z_kopretinka do školky začne nejspíš chodit na jaře jen na dopoledne na zvykačku a v září na celý den. Já si jí tam vůbec nedovedu představit 😝
Do 9 měsíců usinala krásně sama, měla široké balení kvůli kyčlím. Ale jak se jí pak sundalo, tak si s tím neuměla poradit. Předtím musela jen ležet na zádech a potom měla volnost, takže se točila, klečela, stála a nechtěla být v postýlce. Tak jsem ji držela u sebe v posteli. Usínala do 15 minut. Jenže pak jsme zrušili dudlík a jsme na 45 😕. Jinak režim máme pořád stejný. Ale je fakt, ze za těch 26 měsíců co je na světě, tak sama od sebe odpadla jen jednou 😝

bimmka
30. říj 2017

Dcera je na spaní bezproblémová, když je unavená, jde prostě spát a má svůj režim v 9 -9:30 už tvrdě spí. Syn vzdoruje, ale zpívání a pohádky u postele vždy po celém dnu zaberou. Ale je pravda, že se snažíme je aktivně udolat po celý den🙂)) A pomalu učíme rituál - vyčistit zuby, vyčurat a spat

sarka49
30. říj 2017

u ná s neexistuje spolehlivé nahnání do postele. Dcerce jsou dva roky, tak doufám, že časem to bude lepší 😀

yymajkx
30. říj 2017

Neporadím, sama jsem na to ještě nepřišla. 😂😂😂 Mimo domov spinka, ale krásně a dlouho.