Autosedačky Be Safe a jiné proti směru jízdy i nad 9kg

annaluciapetrzel
22. kvě 2015

ahojte, uz jsme se davala dotaz, ale nikdo se neozval. tak zkusim znova. Je tady nekdo, kdo vaze dite PROTI smeru i pkd ma dite nad 9kg? Mam klasicke vajicko, ale nechci kupovat sedacku po smeru, na zaklade vyzkumu to neni bezpecne a napr. ve skandinavii se musi jezdit proti smeru az do 2 let. Vyber sedacek tohoto typu je dost maly v CR. A jsou strasne drahe. http://babycar.cz/autosedacky-0-18kg-bez-isofix... ma nekdo zkusenosti? prip. ocenim jakekoliv typy na sedacky proti smeru jizdy u ditete nad 9kg, idealne moznost vazani obema smery. dikec zeny!

rebe
24. říj 2015

@masenka88 Promiň, tvá reakce mi nějak utekla. S tím koukáním, zkus se někdy v autě točit a uvidíš ten rozdíl 🙂 Když koukáš po směru, krajina ti hrozně rychle utíká, nic si nestihneš prohlédnout, sotva se ti to objeví ve výhledu, už je to pryč. Když jedeš protisměru, tak se všechno jenom pomalinku vzdaluje,máš čas si všechno v klidu prohlédnout a ani tě to tolik neunavuje. Takže jo, opravdu se kouká líp. Dcera tak tráví třeba hodinu, že kouká z okna a pozoruje. Jenom když chceš dítěti něco ukázat, musíš myslet na to, že to uvidí mnohem později než ty .-)

@elib Hlavní výhodu isofixu vidím v rychlosti a přesnosti upevnění. Ale tuhle autosedačku už z auta moc nevyndáváš, přiděláš ji a necháváš ji tam, ne jako vajíčko, které člověk pořád vyndává. Takže ano, upevnění pásy trvá asi deset minut a je to spousta štelování a utahování, ale uděláš to jednou a na dlouhou dobu hotovo, takže kvůli tomu bych sedačku z výběru nevyřazovala. Ta Besafe Izi Plus je podle mě to nejlepší, co je momentálně na trhu.

bumik1
26. říj 2015

u té Concord píšou minimální váha 10,5kg - to má náš kluk a má skoro tři roky..... to bych si dlouho počkala, než bych ji mohla začít používat :D u nás to vypadá na izi plus ;)

elib
26. říj 2015

@bumik1 u Conord Reverso je minimální váha 10,5kg? Já jsem našla, že je od narození do 105cm.
http://www.ondalek.cz/produkt/concord-reverso?g...

Technické parametry

skupina i-Size
pro děti od narození do výšky 105 cm (tj. cca do 4 let)
váha: 10,9 kg
maximální nosnost: 22,5 kg

kaci81
26. říj 2015

@elib @bumik1 váha znamená kolik ta autosedačka sama o sobě váží, nosnost pak kolik maximálně unese

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meiem
5. kvě 2016

Holky chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti, výběru sedačky jsem věnovala spoustu času, shlédla hromadu crashtestu a nakonec máme protisměrnou Be Safe (jsem sice v okolí za exota, ale kašlu na ostatní 🙂 ). Můj dotaz se týká držáku na tablet, ten jsem koupila první co mi přišel pod ruku, ale když jsem ho ted prozkoumala tak mi přijde že nemá šanci udržet tablet v případě nehody.. a je jasné kde by tablet v případě nehody skončil... a kvalitní sedačka mi bude na houby. Takže držák jdu vrátit. Máte nějáký tip na kvalitní držák co by pasoval na tu zadní sedačku? Dík za případné tipy

plamenka84
6. kvě 2016

@meiem tip teda nemám, dcera bude mit dva a snažím se tohle tabletovy obdobi v autě co nejvíce oddalit. My exoti s besafe nejsme, udelali jsme u nasich pratel osvetu a vsichni sli do toho s nami 🙂

pblanche007
13. zář 2016

@elib ahoj chtěla bych se zeptat,jakou sedačku jsi vybrala? Teď vybírám a jsem z toho blázen 🙂 besafe nechci kvůli ceně a premyslim o Concord reverso ale už plus a nebo Cybex sirona m i-size

elib
13. zář 2016

@pblanche007 Mám Condord Reverso, kdyžtak mrkni do FB skupiny Děti proti směru, tam je víc informací a hodně tam holky sdílí své zkušenosti s protisměrnými autosedačkami.

pblanche007
13. zář 2016

@elib a jsi spokojená?

elib
13. zář 2016

@pblanche007 v zásadě jo, sedačka je prostorná, malý z ní krásně vidí ven a věřím, že je bezpečná. Jediné, co mi vadí, že nejde dát moc do lehu, takže malému při usnutí občas přepadne hlava, tak musím sedět s nim vzadu a hlavičku přidržovat. Ale čím je starší, tím je to lepší.
Pro druhé mimčo chci ale sedačku, která jde víc do lehu, abych předešla právě tomu přepadávání hlavičky ve spánku.

pblanche007
13. zář 2016

@elib dekuju

lenusshh
6. bře 2017

nas prcek vyrusta z vajicka uz v necelych 5 mesicich a vazi pres 9 kg...je to fakt macek. takze s investici do teto sedacky nevaham, sehnala jsem teda mirne pouzitou pres bazar. maxi cosi milofix

doskaolg
18. črc 2017

@lenusshh @ahoj, mohla bych se zepatat, je potřeba milofix od maxi cosi pridelat tim pasem do kufru auta? My to v aute totiz nemame ;(

lenusshh
27. srp 2017

@doskaolg omlouvam se za pozdni reakci, email jsem bohuzel prehlidla. Je tam standard isofix na zacvaknuti a i ten pas do kufru. My to mame v podlaze kufru pod tou gumovou/plastovou podlozkou...nemuzete to tam mit taky tak? Pas je hoooodne dlouhy a variabilne nastavitelny, takze v pohode dosahne. Asi pas neni nutnost, ale vetsi jistota...isofix sam o sobe drzi velmi pevne.

michala1987
29. pro 2017

Maminy, ktere pouzivate vajicko Besafe. Jaky jste pouzivaly fusak v zime?, Je mi jasné, ze dite v kombineze nepatří do vajicka, ale me se tam nevejde ani fusak😖 bude zima a nechci aby mi malej nastydl...jeste mu neni ani měsíc. dekuji za rady

isabelafuentes
19. čer 2018

@annaluciapetrzel Ahoj,tak jak jsi to nakonec vyresila? Jakou sedacku vybralas?

annaluciapetrzel
autor
19. čer 2018

@isabelafuentes Maxi Cosi Opal a spokojenost, ale myslim ze tedka uz jsou jine lepsi moznosti. Ale uz z ni dcera vyrusta, takze pkd by byl zajem...napiste SZ