Syn vyrostl z vajíčka a ještě nesedí, co pořídit do auta?

mandella
9. únor 2015

Ahojte, prosím o radu zkušené matky. Můj téměř 10měs. syn vyrostl z vajíčka ke kočárku Jané Slalom, čouhají mu nohy, v ramenou je mu to malé (a zvětšené přitom na max.), nevím, do čeho ho dát, protože autosedačky 0 - 18 kg jsou pro sedící děti. Nebo ne? On ještě nesedí a nechci ho do té polohy dávat, má své tempo ve všem a nerada bych mu uškodila. Navíc s ním chodím po doktorech, tudíž vajíčko odepnu z auta, vezmu do ruky a jdu. Takhle kdybych ho měla v nějakém tom 0 - 18 kg, musela bych nosit pouze jeho, což není úplně praktické...
Moje otázka tedy zní: nemáte tip na nějaké větší, kvalitní vajíčko, případně autosedačku 0 - 18, která je vhodná i pro nesedící?
Díky 🙂

nov777
9. únor 2015

Teda zrovna moc se v tom nevyznam, ale mame autosedacku, co se polohuje do podobne pozice jako to vajicko. Dite je v pololehu. Je to chicco, ale predpokladam, ze to dela spousta sedacek.

hojda
9. únor 2015

NOhy čouhat mohou, to nevadí, nesmí přesahovat hlava. Jak oblékáte do autosedačky? Dítě nemá mít naducanou bundu nebo kombinézu, není to bezpečné a ani se tam pak nemůže vejít.

jajulinka
9. únor 2015

Měli jsme inglesinu 0-18 dala se napolohovat troch do lehu,ted jsme ji odložili

vrabcak0007
9. únor 2015

my tohle řešili už v 7 měsících...malej rostl jako z vody...je to, jak píše nov777...máme sedačku, co se dá po upevnění polohovat do pololehu...zapůjčila kamarádka, jejíž syn v ní jezdil od narození do hodně let..ano, bohužel zmizí ta výhoda vajíčka, kdy se dal krásně přenášet..mě to štvalo hlavně při nákupu..kam mám malýho dát? ve vaíčku krásně do vozíčku, ale takhle je to dost blbý...holt se musí furt překládat do kočárku..na kratší cesty radši přenáším v ruce (např z auta na plavání apod) a taky je pak fajn si pořídit nějakou krosničku na záda nebo sedátko na mamku 😉

nonnni
9. únor 2015

@mandella autosedacky 0-18 jsou pochopitelne vhodne pro nesedici dite, kdyz jsou od narozeni, kdy tezko nekdo muze ocekavat, ze si novorozenec sedne. Treba tady http://www.slune-cz.cz/autosedacka-britax-r-mer...

Akorat na prenos to nevidim moc ruzove....

mandella
autor
9. únor 2015

@nonnni Díky, já mám první dítě a ne moc času na pátrání na netu, tak jsem se radši zeptala, než půjdu do obchodu dělat hloupou 😀 Ostatním děkuju za rady, nějak to pořeším.

nonnni
9. únor 2015

@mandella a precuhuje mu hlava? pokud ne, nechala bych ho ve vajicku zatim...pokud ano, tak to musi do vetsi...stastnou ruku pri vyberu 🙂

mandella
autor
9. únor 2015

@nonnni Hlava mu nepřečuhuje, ale v ramenou mu je to malé. Blbě mu tam je a to nechci. Jsem přece milující matka 😵

marecekavendulka
9. únor 2015

řešila jsem to samé:na dýlku v pohodě,ale nepohodlí po stranách,byla tam jak sardinka. ted máme chicco 0-18 kg,ale budem kupovat jinou,ta chicco prý nic moc.

mandella
autor
10. únor 2015

Dnes jsem byla v obchodě a prodavač mi řekl, že pokud nemáme Isofix a chceme sedačku do 6 tisíc, tak že mi nabídne samé šmejdy. Ale prej že naše stará Fabia Isofix určitě má 🙂 Že s Isofixem už by za 6 tisíc nějakou dokázal doporučit... tak si asi koupíme nové auto a pak se tam vrátím 😀 😀 😀