Dovolená na Kanárech s 2,5letým dítkem 🙂

piwinka
6. led 2016

Ahoj mamči, manžel koupil dovču na Kanáry. Jedeme v červnu prvně k moři s naší dcerkou. Proto bych Vás chtěla poprosit, zda jste tam už některé byly, na co si dát pozor, co vše vzít sebou, jaký opalovací krém pro malou (na ceně mi nezáleží). Budeme mít All inclusive,ale malá ještě na večer a v noci pije mlíko tak už ted přemýšlím jak to budu dělat 🙂 Moc vám všem děkuji za rady a tipy 🙂

tulikiss
6. led 2016

@piwinka nebyla jsme teda na kanarech ale v Andalisii, ono spanelsko jako spanelsko...urcite krem s faktorem 50 a dobre jsou i ty plavky s UV faktorem. Dcera mela teda takove ty kratasky a tricko a sly ale lepsi jsou ty vcelku co vypadaji jako obleceni na surf. Plinky jsem brala z domu, ale daly se v klidu koupit. Jidlo maji vzdy hoodne pestre takze se dalo krasne vybrat i zdrave jidlo pro deti. S tim mlickem asi vzit z domu rychlovarnou konvici. Mala mela v te dobe necele dva a mlicko uz ma jenom "na chut" odpoledne a to sem delala z normalni balene vody ani sem ji neohrivala.

andy80
6. led 2016

Opalovací krém rozhodně vhodný pro děti faktor 50+ . A o mléku bych nepřemýšlela, ve 2,5 letech bude dost velká na to, aby v noci mléko nepila. A pokud se ti to nepodaří do toho června odnaučit, tak s sebou malou rychlovarnou konvici (i když na hotelech většinou bývá zakázaná, musela bys jí vždycky schovat) a do malé lahvičky jar na vymytí lahve (nebo z čeho to mléko pije) . S sebou rozhodně léky na teplotu, kašel, průjem aby vás tam něco nepřekvapilo.

barborka09
6. led 2016

@piwinka Jesti máte All inclusive tak máte v podstatě vše zajištěno. Vždycky jsem brala jenom pár nějakých sladkostí co měla malá ráda. Taky jsem na dovolené dělala sunar. Koupila jsem si malou cestovní konvici, uvařila vodu, nasypat, zamíchat a bylo hotovo. Případně jsem brala i část těch hotových mlík s kaší. Co se opalovacích krému týče, tak určitě faktor 50. Já kupuju z DM jejich Sundence a jsem spokojená. I v nějakých testech vyšel dobře. Pak si lidi ještě chválí opalovací krémy z Lidlu - taky vítěz testů. No jinak do letadla nějaké oblíbené hračky ať se malá zabaví.

tulikiss
6. led 2016

@piwinka jeste me napadlo do letadla si muzes vzit pro dceru piti, v praze to odnesly do toho pristroje na kontrolu ve Spanelsku to nikdo vubec neresil. a je dobre pri vzletu a pri pristani dat pit, Elisce pristani docela vadilo kdyz jsme leteli tam tak pristani trochu proplakala. Pri ceste zpet usnula a vzbudila se az na to drcnuti 😀

gigi2
6. led 2016

Slušné hotely na Kanárech s AI jsou velmi dobře vybaveny na rodiny s malýma dětma..ve všech,kde jsme na Kanárech my byli byla jak konvice s vodou v restauraci,mikrovlka pro ohřátí dětského jídla,či číšník donese vroucí vodu na mléko pro dítě na požádání,stačí si říct... 🙂 tohle už je běžný evropský standart snad všude,co mě napadá...

piwinka
autor
6. led 2016

Moc děkuji 🙂 snad to mlíko odnaučíme, už ted ho moc nechce,ale někdy si o něj řekne 🙂 holky a nevíte zda u bazénu musí mít plinky, kdyby se náhodou stala nějaké nehoda? Nočník je náš nepřítel :( U moře je to asi jedno. ještě jsem se chtěla zeptat, má malá nárok také na své zavazadlo??

andy80
6. led 2016

@piwinka Pokud má svou letenku tak ano, může mít zavazadlo. No, k bazénu bych asi takové ty plenkové plavky dala, pokud si nejsi jistá, že se nestane nehoda.

shine2015
6. led 2016

@gigi2 presne...nekde maji v detskem koutku i mikrovlnku...

tulikiss
6. led 2016

@piwinka urcit plavaci plinku taky jsem davala, ono je to jistota i kdyz si mala obcas vola tak v zapalu hry casto zapomene

shine2015
6. led 2016

@piwinka my byli na krete s rok a pul a dva a pul holkama a bylo to super. Urcite klobouk pro dite,plavky s uv jsme nemeli s sebou,ale davali jsme pak tricko a mladsi dceri obcas neopren plavky,ale ona je zmrzlina a jeste hubena...plenky na koupani urcite,do bazenu se budou hodit...daji se ale koupit i na miste....krem 50+ urcite a porad mazat....a nezapomen paralen a nurofen....

buldrik
6. led 2016

@piwinka jestli nechodi na nocnik, tak bych si ty plinky do vody vzala.
K mliku - v podstate vsechno si muzes sehnat na miste, ale je velka pravdepodobnost, ze mliko (znacka/typ), na ktery je zvykla, nikde nesezenes. Tak si vem zasobu na cely pobyt

na zavazdlo se zeptej cestovky/aerolinek.

tulikiss
6. led 2016

@piwinka koukam ze v te dobe uz bude mit vic nez dva tak uz nebude brana jako infant, takze muze mit kufr a bude mit i svoji sedacku v letadle a autobusu. dcera byla infant a nemela tedy sedacku v letadle tak to bylo narocnejsi

shine2015
6. led 2016

Ve dvou a pul uz ma svou letenku tudiz i narok na zavazadlo 😉

tulikiss
6. led 2016

jo jeste me napada, pokud budete brat kocarek, tak ten se normalne pri odbaveni zavazadel oznaci a muzes s nim jezdit az k letadlu tam ho nechas a oni ho nalozi a pak ti ho u zavazadel vydaji, jenom pozor vetsinou na to maji specialni okynko kde ty kocarky jsou tak at se pak nedivite a nehledate kocar mezi kufry 😀

indigirka
6. led 2016

Doporučuju mít s sebou na tu horkou vodu termosku - ve slušném hotelu se člověk k horké vodě nějak dostane vždycky, ale je asi pohodlnější to řešit v klidu třeba u večeře a pak mlíko namíchat ve chvíli, kdy je dítě zvyklé ho pít.

bm77
6. led 2016

Doporučuji Vichy 50 pro děti. Tuba vydrží celé léto. Pokud má plínky, tak s sebou nějaké do zásoby, vlhčené ubrousky, jinak několik plaveček na převlečení, at není v mokrém, kloboučky a čepičky. S malou jezdím od 11 měs 2 x ročně k moři a úplně v pohodě. Na cestu do letadla pastelky, knížku, tablet, nafukovací polštářeka malou dečku, na přikrytí. Většinou v hotelech bývá konvice k prnájmu. Koukněte na web hotelu nebo jim napište. A ještě léky Enterol, kapky do očí, Espumisam, Nurofen, dezinfekci, náplasti, něco na kašel, fenistil na alergii. A osvědčila se mi ještě dezinfekce na ruce, taková ta do kabelky, když není možnost si umýt ruce. A pozor na podtlak v letadle. Otevřela jsem lahvičku s vodou a byl to gejzír 🙂. Krásnou dovču! Malá to určitě zvládne, to bude už velká slečna a užije si i Minidisco. 😎

piwinka
autor
6. led 2016

Moc vam všem děkuji 🙂 jste zlatíčka 🙂