Egypt v květnu. Jaké je tam počasí a teplota vzduchu?

pabka
6. říj 2019

Ahoj holky,
byli jste někdo v Egyptě začátkem května a jaké tam bylo počasí a hlavně teplota moře? Konkrétně Hurghada. Děkuji za info 🙂

martiniquest
6. říj 2019

Není nic jednoduššího, než si najít nějaký archiv počasí a podívat se na reálně naměřené hodnoty kdekoli na světě - například Accuweather.com

beduna1
6. říj 2019

V květnu je tam hezky 🙂 už je teplo, ale ještě to není to obrovské vedro 🙂 bude tak cca 30° 🙂

pabka
autor
6. říj 2019

@martiniquest Ježíš marja, na všechny otázky jsou odpovědi na google, tak co kdybychom koníka a diskuze vůbec zrušili??? Mě zajímala osobní zkušenost a chtěla jsem si o tom popovídat, jinak bych sem nepsala. Pokud k tomu nemáš co říct, nekomentuj. Děkuji.

pabka
autor
6. říj 2019

@beduna1 moc děkuji za odpověď 😉👍👍 byli jste tam v te době? Já stále váhám... podle statistik je to takové napul, tak nevím zda riskovat... ale jsou tam ty státní svátky, tak mě to láká kvůli volnu z prace a školy u deti...

martiniquest
6. říj 2019

@pabka Ale já měla co říct. Archiv počasí ti řekne reálné teploty. Nevím, jak to mají ostatní, ale já si nevybavuju, jaké teploty vzduchu a moře jsme na dovolené měli - a na to ty se ptáš. Když tě můj názor nezajímá, tak na něj neodpovídej.

pabka
autor
6. říj 2019

@martiniquest Ok, tak děkuji za zaslání.
Jezdíme k moři 2x ročně a pamatuju si všechno počasí co jsme kdy kde měli, možná to má někdo stejně a tak mi třeba řekne svou zkušenost.

utrikocku
6. říj 2019

Já jsem byla v Hurghade v květnu dokonce to byl snad konec dubna a úplně v pohodě. Moře bylo teple a pocasi také naprosto dostatecne i slunicko palilo, ale nebylo na zdechnuti. Jen večery jsou chladnejsi na lehky svetrik. A o trochu víc od more fouka, ale zase není to neprijemny. Každý den jsme se koupali, nepamatuji se, že bychom kvůli zimě byli na pokoji treba jeden den. Dokonce jsme avsolvovali i výlety do Luxoru atd a místy teda bylo až šílené vedro.

teeerez
6. říj 2019

my jsme byli (kdysi 🙂 ) jeste v pulce dubna a byla to dobra volba. Vedrem jsme ani pres den nepadali, ale zaroven na koupani v mori bylo prijemne. Kdyz clovek vylezl mokry z vody a obcas zafoukalo, tak jsem se na lehatku malicko prikryvala satkem, ale to bylo spis tim vetrem nez teplotou 🙂

pabka
autor
6. říj 2019

@utrikocku
@teeerez díky moc holky!! 😉👍

makronka222
6. říj 2019

Studeny more... bazeny snad maji vsude vyhrate

beduna1
6. říj 2019

@pabka ano 🙂 Já byla v Egyptě už asi každý měsíc v roce... 🙂 jestli nemáš ráda to obrovské vedro s teplotou nad 40°, tak je ten květen ideál 🙂 je to jako takové naše léto, kdy se přes den vykoupeš a na noc si vezmeš třeba slabší svetřík. Za mě teda ideál a pro děti bych řekla také😉 a když sem tam foukne vetrik, je to aspoň osvěžující 🙂 do Egypta jezdí turiste během celeho roku a koupou se normálně v moři. Ja se koupala uplne v pohodě i v lednu, únoru... 🙂

babanci
8. říj 2019

Byla jsem taky každý měsíc v roce. V květnu už docela teplíčko, jako naše hezké léto. A moře taky fajn. Já se tam normálně koupu i v lednu a únoru, to je sice moře studenější, ale nic strašného. Letos jsem byla v dubnu a poletím ještě v listopadu. V dubnu letos taky SAE a tam bylo už hodně přes 40 stupňů.

babanci
8. říj 2019

@pabka No, to si piš, že si to pamatuju. 🙂 Jednou a bylo to přesně v květnu v roce 2004 jsme měli v Hurghadě /konkrétně hotel Sea Gull/ už pěkný pařák. Teploty běžně kolem 40 stupňů. Bylo to naposledy, co jsem byli v Hurghadě. Od té doby létáme do Marsa Alam, tam se nám to líbí víc.

pabka
autor
8. říj 2019

@babanci Díky moc za zkušenosti, pořád váhám, ale ty first minute nabídky lákají 🙂 a hlavně jsou tam ty dva státní svátky, to se moc hodí... Jsme velcí vodomilové, děti non stop ve vodě, tak si říkám, aby bylo pořádně teplo no... SAE jsme taky zvažovali, ale to mi právě každý říká, že tou dobou už tam bude zase vedro moc 🙂 a další dvě hodiny v letadle navíc, mladší dceři jsou teprve 4, cestovat je zvyklá, ale v tom letadle zatím každá hodina je znát...

utrikocku
9. říj 2019

Bezte do toho, vůbec neváhejte! More bylo fakt uzasne teple. Uvidíte, že vás to prijemne prekvapi 🙂

babanci
9. říj 2019

@pabka Neváhej. Rudé moře je překrásné, nejhezčí, co jsem kdy viděla a to jsem viděla hodně. Cesta není nijak dlouhá, dá se to a už bude nádherně. Jestli Ti můžu doporučit hotel s perfektními službami a nádhernou zátokou pro děti ideální, tak je to hotel Jaz Samaya, hned vedle Jaz Lamaya a Jaz Solaya. Dá se do vody přes písečnou pláž, pozvolnou a nebo z mola na šnorchlování. I třeba hotel Royal Tulip je krásný, ale pláž je hodně moc mělká a musí se daleko jít než se člověk trochu omočí. Znám tam hodně hotelů a moje dcera všechny, pracuje v CK, tak Ti ráda napíšu bližší informace.

zikisek
9. říj 2019

My byli dokonce v březnu v Tabě a pecka 🙂 Vedro, voda studená,ale vlezla jsem tam a potápěla se.. teď jsme byli na konci září v Tunisku a taky pecka co do počasí, takže určitě jeďte

pabka
autor
10. říj 2019

@babanci dřív před detmi jsme tam jezdili dost, s detmi jsem pak měla obavy z Faraona, tak jsme přestali. Teď opět zvazujeme, prave kvůli tomu moři. Starší už se potápí, to si nikde jinde tak neuzije.
Hotel už máme vybrany, ale moc děkuji za další tipy, určitě se někdy můžou hodit!

babanci
10. říj 2019

@pabka Tak pokud se potápíte, je to ideální. My jezdíme do Marsa Alam a potíže nemíváme. Ale vozíme eucefuryl a vždycky tím někoho v okolí zachráníme.

pabka
autor
10. říj 2019

@babanci měla jsem z toho u deti vítr, já jednou dostala takovou silnou tu pomstu, ze jsem myslela ze je po mě. Teď jsou mladší 4 roky a tak už to možná riskneme...