Jídlo v hotelu na dovolené pro 1,5roční dítě

zuzka_b2
8. črc 2015

Ahoj,
měla bych dotaz, jedem na dovolenou k moři, poprvé s malým 19m, který je jako dítě do dvou let zdarma. V pokynech od CK mi přišlo, že máme ubytování pro 3 lidi a stravu pro 2. Na dotaz mi bylo řečeno, že když je dítě do dvou let zdarma, nemá nárok na služby, tedy ani na jídlo. Prý se to řeší tak, že maminky berou dítěti přesnídávky apod. Malej ve svým věku už jí normální jídlo, snídaně i večeře jsou formou bufetu, vůbec mě nenapadlo, že by nemohl jíst taky. Máte s tím zkušenost? Budou to v hotelu nějak řešit, když bude jíst s náma? V ČR se nad tím nikdy nikdo nepozastavoval, ale paní v CK mi řekla, že ČR to má jinak, že tady může dítě čerpat služby, ale v zahraničí to není běžné. A jestli chci pro něj jídlo, mám si ho doplatit na přistýlku... Jakou máte zkušenost? Díky moc!

barborka09
8. črc 2015

@zuzka_b2 Když jsme byli s malou před pěti lety když měla rok a půl na Kosu, tak to v jídelně nikdo neřešil. Měli jsme all inclusive a úplně bez problému. Z druhé strany jestli máte snídaně a večeře formou bufetu, tak stejně nikdo nebude řešit kolik si toho nabereš ty a jestli z toho dáš něco malému. Horší by asi bylo kdyby byly servírované snídaně a večeře. To bys dostala talíř pouze pro sebe a malému bys musela dávat z toho talíře. No a když se teď tak zpětně zamýšlím jak to bylo další roky na dovolených, tak nikdy jsem si nevšimla že by někdo malým dětem nedovolil aby mu dali rodiče ze švédského stolu jídlo. Jsem zvědavá jaké zkušenosti budou mít ostatní, ale já bych to neřešila a normálně malému jídlo nabrala. A kam jedete, možná jsou nějaké specifické destinace kde to řeší?

shine2015
8. črc 2015

On je problém,že většinou se nesmi vynášet jídlo z prostoru určených pro jídlo....loni jsme byli na Krétě a měli jsme cestovku z UK kde jsme uváděli věk deti atd...jedno jsme měli do 2let a jedno 2roky. A je pravda,že all incl jsme meli pro všechny, dali náramek všem i naším holkam....a všimli jsme si,že některé jiné rodiny s dětmi měli rozdílné pásky, rodiče all incl a děti jak polopenzi. Na oběd chodila maminka zvlášť a dětem nosila v misticce.....

Já nevím,ale je přece jasné,že 19mes dítěti musíme dat něco najíst.....asi bych mu dala normálně v restauraci od sebe nebo na malý talířek,zase toho nesmí tolik a ty nemáš přece omezené jídlo zda snis 150gmasa a nebo 100g.....nebo 200g......

Já si teda neumím představit dávat dítěti 12dni dovolené přesnidávky.....

zuzka_b2
autor
8. črc 2015

@barborka09 @shine2015 Diky moc, holky, Já si to myslela, že to nebude nikdo řešit, jen mě to zarazilo na tom voucheru a ta pani v CK mě teda dostala. Jedem do Itálie, takže nic speciálního. Ona mi ale tvrdila, že celosvětově se dítě do 2 let zdarma bere jako infant, tj. bez nároku na letenku, postel, jídlo, služby. To by ho jako vyhazovali i z bazénku? 🙂 To je taky služba přece.
Asi to fakt nebudu řešit a normálně mu jídlo naberu. Díky moc.

mayyas
8. črc 2015

@zuzka_b2 Pokud máte jídlo formou bufetu, absolutně to neřeš. Pracovala jsem několik let v cestovním ruchu a mám i sama dost nacestováno, nikdy jsem se v tomhle s problémem nesetkala. Co se týká služeb, tím se myslím hlavně místo v letadle, sedadlo v buse apod. Akorát si dej pozor na pojištění, to zřejmě nebude zahrnuté taky, takže musíš malýho pojistit samostatně!

vrabcak0007
8. črc 2015

to tedy koukám...byli jsme teď ve španělku - synm á 14 měsíců - neplatilo se za něj nic..dokonce nám hotel půjčil zdarma dětskou postýlku, nemuseli jsme jí tedy táhnouit..měli jsme allinclusive a bylo nám předem řečeno, že je to i pro malého..nikdo nás na nic neupozorňoval, že bychoom dělali něco špastně..jediné, na co neměl nárok byla vlastní bagáž a sedačka v letadle..podotýkám, že jsme byli v tříhvězdě..takže žádný velký nadstandard...možná to má i každá cestovka nebo hotel jinak..nevím..my letěli s eximem...

kikimaruska
8. črc 2015

Já mám čerstvou, ale synkovi byly dva roky a měsíc a tedy platila se za něj už letenka a místo v letadle. Měli jsme All Inclusive v Řecku, přes slevovou akci jsme platili dva dospělé a jedno dítě napůl a jedno zdarma (tedy 2x dospělý, 1 dítě 7 let, 1 dítě 2 roky). Postýlka za příplatek 500Kč pobyt, židličky měli všude. Strava All pro všechny...prostě jsme si nabrali a každý jedl, co chtěl. Na rukách jsme měli tedy barevné pásky, ale děti některé až do cca.3 let je ani neměly a jedly samozřejmě s rodiči. Vubec nikdo nehlídal a ani se neptal, zda dítě muže jíst nebo ne. Naopak tam byla paní s 15 holčičkou,co tam z toho jejich jídla nejedla nic a vše si dovezla z ČR. Problém je servírovaná strava atp na hlavu...ale pokud je to formou bufetu a větší hotel, tak bych to neřešila. Něco jiného je penzion ala CR, kam se z Čechy doveze jídlo z ČR a pomalu vás tam krmí jídlama z pytlíku a stylem čočka atp.,což jsem jako dítě s našima takto jezdila do Itálie a každý měl přehled o každém, pár lidí...a bylo to tedy servírované. Jinak oni třeba píší, bez nároku na stravu, protože většina tech dětí třeba normální jídlo nejí, nebo sní fakt minimum...ale jestli Ti malá kousne do housky, nebo jí dáš ze svého talíře, tak to bych neřešila...

ivis
8. črc 2015

byli jsme s takto malými - syn 11měsíců a necelý dvouleťák, dcerka rok a 3/4 a absolutně to nikdo nikdy neřešil, normálně jedli s námi, jídlo vybrané ze švédských stolů🙂

zuzka_b2
autor
8. črc 2015

Holky, diky moc! Nebudu to resit, snad nikdo nic rikat nebude. Ale teda jako ty informace co podavaj v cestovkach, to je hruza..

daasenka85
8. črc 2015

Tohle mě vůbec nenapadlo, protože my byli v apartmánu a chodili na jídlo do restaurací, ale řekla bych, že se spíš počítá s tím, že takto staré dítě toho ještě moc nesní (což neznamená, že nemůže jíst s vámi). Naše Anetka je skoro o rok starší a celou porci v restauraci nesní, prostě jí od nás...

marton
9. črc 2015

@zuzka_b2 ne,nikdy jsme neměli problém.Děti s námi normálně jedly.I v Itálii.