Brigáda a vedení na ÚP. Jak to bude s podporou?

8. led 2024

Dobrý den,
jsem vedena na úřadu práce a našla jsem si brigádu kde si vydělám necelých 8000 a paní na úřadě mi dnes řekla, že pokud si budu vydělávat brigádně, pozastaví se mi podpora. Moc nechápu jestli se jen pozastaví nedostanu ji vůbec a nebo se posune čerpání na dobu, kdy brigádu mít nebudu. Nevíte někdo jak to prosím vás je? Děkuji za odpověď.

veruuu_kubesovic
8. led 2024

Když máš brigádu, z které dostaneš výdělek, proč bys měla ještě pobírat podporu na ÚP?

irmamala
8. led 2024

Kdyz muzes makat tak tahni do prace🤦‍♀️

glimmer
8. led 2024

pouze se pozastaví doba vyplácení a posune se tím čerpání podpory. Když ukončíš brigádu, tak vyplácení poběží dál

lennus
8. led 2024

Kdysi bylo možné si přivydělávat, ale možná až po skončení podpory, to přesně nevím a taky do určité výše. Proto spousta lidí dostává z brigády na ruku a jsou asi načerno nebo jen do určité výše mají dohodu a pak na ruku.

@irmamala Ono to není tak snadné a některé pozice jsou na dohodu. Nic o paní nevíme, třeba dohodou a brigádou tu práci zkusí a pak dostane smlouvu nebo jsou jiné důvidy. Někdy nechce zaměstnavatel dát smlouvu, ale dohodu jo. Sama mám dohodu po rodičáku.

nat
8. led 2024

A co si zavolat na UP a zeptat se tam?Prece chcete presne info a ne kdo co poradi?Tohle bych si osefovala tam,nekdo VAm pak neco rekne tady a budete podporu treba vracet???🙈

leymea
8. led 2024

@veruuu_kubesovic na to se neptala.

leymea
8. led 2024

Je to tak jak pise @glimmer 🙂

leymea
8. led 2024

@irmamala a co asi na te brigade bude delat? "Tahni do prace", to neni moc hezke vyjadrovani 🙈

marketa1218
8. led 2024

@irmamala To je fakt vyjadřování...

j.a.n.i
8. led 2024

@lennus No, zrovna na DPP se pri registraci UP mit nesmí.

j.a.n.i
8. led 2024

Podpora se jen pozastaví, ale pozor, DPP nesmis pri registraci mit, musis pracovat na DPČ a dokladat vysi vydelku.

irmamala
8. led 2024

Ano, omlouvam se za hrubost. Ja jsem jen cim dal tim vic alergicka na ty pobirace vsemoznych davek. Nemluvim o maminach co utecou od tyrana do azylaku, ale o normalnich zdravych lidech, kteri misto aby si svou zivotni uroven zvedli vlastnim pricinenim, tak behaji po uradech sbiraji vsemozne prispevky. Aktualne treba moje kolegyne.. Nejdriv pobirala 20 tis prispevek na nemocne dite, ktere normalne chodilo do skolky a a ona na cely den do prace a ted kdyz ji konci na jare, tak s manzelem vymysleli, ze se rozvedou, protoze si zjistila, ze dostane prispevek na bydleni 12 tisic (Praha) a manzel ma trvale bydliste u rodicu. Takze dva zdravi mladi lide budou bydlet temer zadarmo, zatimco idioti jako ja se porad honi, pri studiu, na materske, protoze mam zakodovano, ze se o sebe musim umet postarat sama. Uffff, to jsem si ulevila😀

daruna
8. led 2024

Taky mám pocit, že jsme až příliš sociální stát. Na pracáku nebo jako žadatel o jinou pomoc se může lusknutím prstu ocitnout úplně každý, ale to zneužívání podpor, dávek a dotací kolem sebe vidíme dost často.

lennus
9. led 2024

@j.a.n.i ok, díky za info

lennus
9. led 2024

@irmamala Já si vždy řeknu, že bych s nimi neměnila a často je to jen dočasné a krátkozraké řešení. Nějak věřím že těch, co fungují "normálně", je víc. Kazdý svého štěstí strůjce. 😉

nat
9. led 2024

@irmamala JA VAs chapu,naprosto me to take vadi,a stve opravdu hodne,slusni a pracujici lide nic ale ostatni lenosi maji VSe,ale zase na druhou stranu to neni jen jejich chyba,je to hlavne chyba statu,ze vubec neco takoveho dovoli,a nic s tim nedela a lidi toho jen zneuzivaji 🐷