Sociální příspěvky. Má tato matka samoživitelka nárok?

kalysto
27. bře 2021

Dobrý den, prosím vás, chci se zeptat: má matka samoživitelka nárok na příspěvek na bydlení, energie a doplatek do životního minima, když bydlí v pronajatém bytě, má tam trvalý pobyt, ale nájem je větší než její rodičovský příspěvek, a dítě nemá zapsaneho otce v rodném listě?
Děkuji.

keksik002
27. bře 2021

@kalysto ano

j.a.n.i
27. bře 2021

Bohuzel ano, i když tedy muze se stat, ze dostane jen příspěvek na bydlení a doplatky uz ne, neb nevycerpala vsechny moznosti, jak si zvysit prijmy.

barulina
27. bře 2021

Ano

barulina
27. bře 2021

@j.a.n.i bohuzel? A nestane, osoby se vylouci a dostane a pokud je to opravdu potrebna maminka, je to jen dobre. Nikdy nevite do cehonse dostanete. Vlastni os. Zkusenost

zelenaesmolda
27. bře 2021

@j.a.n.i
Ano,Treba na hmotnou nouzi narok nema,musi si nejdriv zapsat otce do RL a urcit alimenty.

kalysto
autor
27. bře 2021

@zelenaesmolda bohužel má pádný důvod, proč otec uveden není... Zajímá mě hlavně příspěvek na bydlení a doplatek do životního minima.

j.a.n.i
27. bře 2021

@barulina Jsou situace, do kterych se clovek muze dostat blbou shodou nahod, ale promin, to neni situace, kdy mam dite a nehodlam uvest jeho otce do rl. Ano, pokud otec zemre behem tehotenstvi, tak to muze byt náročné, ale i tam to jde resit. A ano, bohuzel, jako prvni maji dite zivit oba rodice a pokud se toho dobrovolne vzdam, tak nevidim duvod, proc to maji platit ostatní.

zelenaesmolda
27. bře 2021

@j.a.n.i ver tomu,ze nekdy to nejde nebo by se to tahlo roky.

j.a.n.i
27. bře 2021

@zelenaesmolda A kolik myslis, ze je to procentualne pripadu z tech, co nemaji otce v rl?

zelenaesmolda
27. bře 2021

@j.a.n.i
Tak to netusim ale jedna kamaradka taky nema otce v RL,odmita ho podepsat a zije v jine zemi.Musela by pres soid a ten by se tahl hodne dlouho a stal by kupu penez.Navic otec by pak delal peklo takze je lepsi ho tam nemit.

j.a.n.i
27. bře 2021

@zelenaesmolda Ale jo, at se každý rozhodne sam, ale by bylo fer, aby se takovym lidem pro sociální davky pocitali jako prijem treba prumerne alimenty, protoze bylo jejich rozhodnuti otce neuvest.

barulina
27. bře 2021

@j.a.n.i kdyz myslis. Ja mam jiny nazor

nita1984
27. bře 2021

@j.a.n.i souhlasím. Každý by si měl rozmyslet, s kým si pořídí dítě.

zelenaesmolda
27. bře 2021

@j.a.n.i
A kdyz se otec rozhodne,ze papir nepodepise tak co?Mas kvuli blbeckovi skoncit s deckem na ulici?

nita1984
27. bře 2021

@zelenaesmolda možná by to vyřešilo, kdyby se lidé vrátili k tradičním hodnotám jako je manželství. Nebo neměli nechráněný sex 🤷 ale ja jsem v tomhle staromilec a mám dost vyhraněné názory.

zelenaesmolda
27. bře 2021

@nita1984
Jakoze po rozpadu manzelstvi nezistane zenska bez alimentu?

nita1984
27. bře 2021

@zelenaesmolda rozhodně je to menší pravděpodobnost, než když "otec neznámý". Už jen proto, že lze alimenty vymáhat soudně, exekučně a v oprávněných případech pak alimenty skutečně doplácí sociálka, ale má je kde vymáhat ....

nita1984
27. bře 2021

@zelenaesmolda a ano, mám osobní zkušenost, sama jsem dítě samozivitelky, takže přesně vím, jak to funguje a co to obnáší

zelenaesmolda
27. bře 2021

@nita1984
To,ze je lze vymahat jeste neznamena,ze je opravdu otec bude platit

nita1984
27. bře 2021

@zelenaesmolda to je samozřejmě pravda, ale jak jsem psala, tam jsou opravné prostředky.

katjja123
27. bře 2021

Holky, já si vždy říkám, co ty matky, které nezapisou otce do RL řeknou těm dětem, až budou velké, proč tam mají prázdnou kolonku? Kdybych byla tím dítětem, tak by mě to moc mrzelo neznáte svého otce. Samozřejmě, pokud ho nezná i matka, tak pak jedině ten důvod nezapsani chapu

zelenaesmolda
27. bře 2021

@katjja123
Pravdu?

j.a.n.i
28. bře 2021

@zelenaesmolda Tak když uz s blbeckem udela dite a je tak neschopna, ze bez davek skonci na ulici, tak ho holt bude muset dat k soudu a o to zapsani se soudit.

barulina
28. bře 2021

@kalysto prispevek na bydleni jiste 🙂

barulina
28. bře 2021

@zelenaesmolda to neni pravda, osoby se vylouci, he to zdlouhave ale jde to. Kamaradka to tak ma

barulina
28. bře 2021

@j.a.n.i ja proste nesouhlasim. Jsou ruzne zovotni situace a nevidim duvod, kdyz se baba selne ve vyberu partnera, cely zivot maka a plati dane, proc by mela byt nucena uvadet treba nekoho, kdo ji celoundobu lhal a riskovat tak, ze by dite musela davat. Proste za me jwnto tak jak pisi.

zelenaesmolda
28. bře 2021

@j.a.n.i
Neschopna?Kdyz mas rodicak cca 7500 a najem 12 tak tam muzes byt svhopna jak chces ale ty penize nevykouzlis.

zelenaesmolda
28. bře 2021

@barulina
Nebo jeste hur kdo je treba pro dite nebezpecny (fetak,alkac,manipulator)

j.a.n.i
28. bře 2021

@barulina Vzdyt ho uvádět nemusi, jen bude mit nizsi davky, to mi prijde fer.
Pokud cely zivot maka, tak bude mit nejake zazemi a tedy nebude resit, ze ji zapoctou cca 3000,- prumernych aliku.

j.a.n.i
28. bře 2021

@zelenaesmolda A ono je nutne byt bez jakyhkoliv uspor a byt na rodicaku vic jak 3 roky? Holt když na to nemam, tak musim dat dite drive do jesli ci skolky a jit pracovat.