Diastáza BB a okolie

ivakimi
28. jan 2019

Dobry den, ma prosim niekto v BB skusenost s dobrym fyzioterapeutom, ktory sa venuje diastaze/rozidenym brusnym svalom? Vobec neviem, na koho sa mam obratit. Nemam to v stave zivotneho ohrozenia, ani nechcem mat jazvy po abdominoplastike, ale uz ked sa ma pytaju, ci cakame tretie, tak uz sa musim 3r po poslednom tehu zbavit toho gulateho vypuceneho brucha. Cvicit cvicim, ale najlepsie budu isto cielene cviky na diastazu.
Dakujem za kazde info

jatva
28. jan 2019

3-7.4 budete mat v BB Moniku Srenkelovu, kurz je obsadeny, mozno sa bude dat objednat na diagnostiku

ivakimi
autor
28. jan 2019

@jatva dakujem pekne, skusim pogooglit, kde to bude a nakontaktovat sa

lu_t
2. mar 2019

@ivakimi ahoj, ja mam cvicenie s fyzioterapeutkou v BB v najblizsich dnoch. Ak nezabudnem, dam vediet alebo sa pripomen ak mas este zaujem

ivakimi
autor
2. mar 2019

@lu_t dakujem pekne, ale uz som objednana na aprilovy kurz sem: https://www.facebook.com/Rehab-WomenDiastasis-r... k monike srenkelovej. Mozem dat info po 5dnovom kurze, ake to bolo...vraj je top.
Ale diky za ochotu

lu_t
2. mar 2019

@ivakimi super, tak nech si spokojna a potom napis. Ked som pozerala ja, uz bol obsadeny

niba0717
7. mar 2019

Ahojte, tiez som pozerala ten kurz, ale 300 ja fakt dost peniazkov.

ivakimi
autor
8. mar 2019

@niba0717 je to dost,ale ja uz si inak pomoct neviem. Operacia by stala este viac a s velkymi jazvami....
A 20 polhodinovych sedeni u fyzioterapeuta,by tiez mozno stalo tolko. Neviem.
V kazdom pripade si zeny pochvaluju a citala som len dobre recenzie. Aj fotovysledky ma fascinuju. Som zvedava.
Dam sem vediet, do akej miery to stalo za to

juya
3. jún 2019

@ivakimi Ahoj Ivakimi, aky bol ten kurz, prosim Ta? Dalo sa za 5 dni pochopit a naucit metodiku cvicenia? Kedy sa dostavili prve vysledky? Brusko mas uz uplne fuc? Dakujem 😌

ivakimi
autor
3. jún 2019

@juya Ahojte, kurz stoji sice 300€ na 5dni, ale neviem ci je ina moznost. Z fyzioterapeutov v bb to neviem kto riesi.
Monika zacina dychovymi cviceniami spojenymi so sprvnym drznim tela a kazdeho individulne koriguje. Tak isto zdiagnostikuje mieru distazy a povie ktore vrstvy svalov su rozidene, kde su konkretne upnute a ako ich aktivovat tak, aby ste si nevedomky este viac neskracovali skrtene svaly a nenathovali tie po tehotenstve natiahnute svaly.
Diastza je reverzibilna, takze treba cvicit pravidelne do konca zivota. Ale to je zdrave pre fungovnie celeho organizmu takze sa nedajte odradit.
Ja cvicim 2x v tyzdni. Raz 30min. Raz hodinu. Pomedzi bezne aktivity s detmi, obcasny bicykel plavanie, beh.. fotky na porovnanie prilozim. Podla mna je po 3mes.vysledok viditelny. Ja som spokojna.
Viem si pomoct a viem ze keby som mala pevnejsiu volu a cvicila 4x tyzdenne po 30min tak mam brusko ako pekac 😉
Snad som pomohla
Iva

ivakimi
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivakimi
autor
3. jún 2019

V zime...cca 5mes.pred kurzom

ivakimi
autor
3. jún 2019

Mesiac pred kurzom.. Od zimy mierne upravena a malinko zredukovana strava -1kg. Obvod pasu 83cm

ivakimi
autor
3. jún 2019

Foto z kurzu Moniky Šrenkelovej. Hore pred, dole po 5dnovom kurze

ivakimi
autor
3. jún 2019

2mesiace po kurze. Intenzita a periodicita cvicenia stale slabsia, mierna uprava stravy na nizsie sacharidovu. Strata -2kg od kurzu a -4cm z obvodu pasa. V den kurzu 82cm, dnes 78cm. A dufam, ze uz to pojde len nizsie, nie vyssie. 😉
Kto si ale osvoji principy spravneho dychania a drzania tela, bude pravidelne a po troske doma cvicit, tomu sa uz diastaza nevrati a brusko uz nikdy nebude vypukle ako pred kurzom 😉 svaly sa spamataju a budete fit...zial sme uz odkazane na dozivotny pohyb. Ale povedzme si...malo kto ma taku genetiku alebo taku poruchu stitnej zlazy, ze moze neobmedzene vsetko jest a vylihovat na gauci..treba nam trochu na sebe zapracovat a mali by sme sa psychicky nastavit tak, ze ked odbehneme od deti a ideme si zasportovt, sme spokojne a stastne. A nikto tym netrpi. NIKTO. Ani my i ked ledva lapame dych pri behu alebo cvicime pilatesa cez svalovku 😁
Zeny vela stastia vam prajem. Ak ma niekto este otazky, kludne sa pytajte
Iva

lissiak
28. júl 2019

@ivakimi dakujem za perfektny popis aj s fotkami..idem aj ja na jesen k monike a mam velke ocakavamia ale som aj zároveň trosku skepticka...ze ci to nie je len stiahnute brucho...nejde len o to, ze drzime stiahnute brucho stale? Normalne ste uvolnena a svaly same vam takto pekne drzia brusko? Alebo drzite vtiahnute brucho? A ked sa pozabudnete je zase vypukle...naozaj su take super vysledky? Oplati sa to? Lebo ja dost cvicim a ked mam napnute brucho a napnute zatate svaly, mam ho ploche....ale ked sa uplne uvolnim je naspat velke...tento kurz mi to pomoze napravit? Alebo je to presne o tom ze budem držať to brucho sama napnute a musim na to neustale mysliet? Dakujem pekne ☺🙏

ivakimi
autor
28. júl 2019

@lissiak ano, v podstate je to tak ako ste napisala...monika vas nauci to brusko drzat stiahnute aj podvedome...je to trening a potom uz len zvyk. Ona diastazu pomenuva privlastkom, myslim ze ako reverzibilnu, takze to vidim aj ja, ze ked 2tyzdne necvicim, mam tu brusnu stenu ochabnutejsiu (hlavne pri menstruacii).
Teraz som ale na dovolenke napr.len plavala a brusko je krasne ploche, ale este aj plavat som sa musela naucit podla navodu z kurzu. Aj behat. Atd. Cvicim TRX a ide mi po ovela lahsie ako som sa naucila pri monike dychat a pracovat s bruskom.
Nie je to vobec zlozite. Jednoduche, logicke...len my vsetky, co mame diastazu mame velke zlozvyky a roky zauzivane zle drzanie tela a dychanie.
Podla mna kurz ma vyznam.
Dajte potom prosim vediet ako sa vam pacilo, ak pojdete. Kludne pridajte aj sem dojmy a pocity 😉
Drzim palce!

karolinakk
28. júl 2019

Určite ti odporucam pani zigmundovu! Ma aj svoj web. Je uzasna, osobná skúsenosť.

lissiak
29. júl 2019

@ivakimi dakujem 🙂 si zlata

ivakimi
autor
29. júl 2019

@karolinakk fyzioterapeutka v bb?

karolinakk
29. júl 2019

@ivakimi ano

ivakimi
autor
23. aug 2019

Fb link.. Kto nevidel reflex 21.8. s repotazou o diastaze. K problematike sa vyjadruje aj monika srenkelova 😉
https://www.facebook.com/TVReflex/videos/236789...

susanis
16. feb 2021

@ivakimi prosím ťa cvičiš aj na priame brušné svalstvo?? Ja keď sa ráno zobudím tak mám diastazu ledva na špic prsta a večer mám už na 2cm... Stále dviham deti ale snažím sa vždy myslieť na to dýchanie.. ale napriek tomu sa mi stále tie svaly rozchádzajú

ivakimi
autor
16. feb 2021

@susanis pri cviceni sa nezameriavam na cviky pre priame brusne svalstvo. Robim 1x v tyzdnj celotelovy workout, kde zapajam vsetky, aj tie brusne svaly (napr.aj cviky vychadzajuce z planku su snad este lepsie ako tradicne brusaky)
Ale najdolezitejsie je to kazdodenne kontrolovanie sa pri dychani a spravnom vystretom postoji-to zatahuje brusko a po par mesiacich sa z toho stane automatika a brusko bude 'vtahovane' podvedome. Svaly a fascie si to pamataju.
Ak ale polavite ako ja teraz cez lockdown, tak brusko opat vyskoci-mne to vidno cez menstruaciu, ze sa vtedy nedokaze brucho udrzat ploche, lebo polaveny trenig.. A samozrejme aj viacej stravy a menej pohybu 🙄

susanis
16. feb 2021

@ivakimi ja nemám až tak ovisnuté bruško... Vždy ho mám vedome stiahnuté.. len keby chcem ten pekáč tak by som chcela vedieť či môžem robiť cvicky na priame brušné svaly... 😁 A tiež tá diastaza by sa mala dať zafixovať nie?? Tým že cvičíme aj cviky na tie priame brušné svaly... Potom by to malo ostať pokope.. ale samozrejme.. vždy keď človek prestane cvičiť tak časom svalstvo povolí

ivakimi
autor
17. feb 2021

@susanis aha, ano, v pripadne zvladnutej diastazi sa samozrejme mozu robit vsetky cviky 👌