9 mesiacov sa nám nedarí otehotnieť

monko12
26. mar 2020

Ahojte chcela by som sa Vás spýtať, čo Vám pomohlo otehotnieť, brali ste kyselinu listovú ? alebo Femibion (niekde som čítala, že vie pomôcť)
Nedarí sa nám už trištvrte roka .. sme zdraví, a sme mladí .. nevieme kde je problém..

Ďakujem za Vašu pomoc 🙂

jajaja47
26. mar 2020

@monko12 snazili sme sa rok a pol, navstivili CAR,absolvovali neuspesne inseminaciu, uzivala som doplnky na zvysenie AMH (mala som nizsiu hodnotu). No podarilo sa az ked sme sa na to fakt vykaslali a nechali to vsetko na "osud". Viem je to klise, sama som si to vravela, ale je to ozaj pravda. Nastupila som do novej prace a po 2 mesiacoch som ostala tehotna 🙂

veronika342
26. mar 2020

@monko12 aj my sme zdraví, ale užívali sme na podporu ja inofolic a muž folandrol a jeden mesiac som si dala aj gynex a vtedy to prišlo 😊 tak za nás viem odporučiť toto ❤️

monko12
autor
26. mar 2020

@jajaja47 je to ťažké sa na to "vykašľať" .. chcela by som skúsiť niečo čo by nám mohlo dopomôcť. Nedokážem sa asi na to vykašľať, neviem ako by som sa prinútila k tomu, zmeniť zmýšľanie.
@veronika342 ďakujem za vašu radu..
Máte aj niekto iný skúsenosť s týmto ?

Ďakujem

ecko80
26. mar 2020

@monko12 Ahoj, nam sa nedarilo 2 roky. Po roku som skusala Inofolic, niekolko mesiacov, ale nic. Potom som skusila ten femibion, ten som brala cca 3 mesiace a podarilo sa. Ci to bolo vdaka nemu alebo aj tym, ze som si povedala ( aj ked to bolo tazke), ze co ma byt bude a netlacila som tak na to, neviem.

monko12
autor
26. mar 2020

@ecko80 ďakujem za tvoju radu, neviem sa rozhodnúť, ktoré si mám teda kúpiť .. snažím sa na to nemyslieť a ako sa hovorí netlačiť na pílu, ale je to ťažké ..

jajaja47
26. mar 2020

@monko12 uplne ti rozumiem,tiez som si presla aj tym,ze som sa na to nedokazala vykaslat,este naokolo kazdy tehotnel a nam s muzom bolo do placu. Ale tak ked som ostala kazdy mesiac sklamana,tak som si povedala,ze tak nemozem fungovat donekonecna lebo sa zblaznim a asi mi aj pomohlo to,ze som nastupila do novej prace,tak som mala plnu hlavu skoleni a toto islo nejak bokom.. kazdopadne ti velmi drzim palce a ver, ze skor, ci neskor sa vam to podari 🙂

monko12
autor
26. mar 2020

@jajaja47 presne tak to je aj v mojom okolí, kamaratky otehotneli, brat má dve malé deti, s nimi som často. Viac-krát som sa pristihla pri tom, ako sa mi tlačia slzy do očí keď sa s nimi hrám.. Ten pocim mám aj ja, že sa zachvíľu z toho asi zbláznim, ja mám prácu kde mám plnú hlavu tabuliek, porád, ..... V práci na to nemyslím, ale prídem domov a je to tu zas :/ Musím sa vzchopiť, a prestať na to myslieť. Ale aj tak by som chcela skúsiť nejaké tie vitamíny, doplnky. Len neviem, ktoré skúšať. Doteraz som neskúšala žiadne .. 🙂
Ďakujem a snažíme sa veriť že sa nám to podarí.

veronika1234512345
26. mar 2020

Ahoj, my sme sa snažili 3 roky, tiež zdraví.
Ale ja malo co ovulovala, mala som výtoky a podobne.
Vyskúšala som kadejaké vitamíny nie malé peniaze som do toho dala a nič. Potom som si objednala vložky na bylinnej báze, intímny gél s koloidnym striebrom a ženský aj mužský bylinný čaj.
Po 4 mesiacoch používania týchto veci som ostala tehotná.
Takže za nás toto.

dudos
26. mar 2020

@monko12 ahoj, snažili sme sa 3 roky. Vyšetrenie som podstúpila len jedno. Viac som nechcela. Posledný rok som si každý deň robila ovulačné testy. Menštruáciu som mala tak raz za 4 mesiace. Syna sme splodili na ovulačnom teste na prvý krát,čo mi ukázal že ovulujem.

monko12
autor
26. mar 2020

@dudos ja si tiež robím ovulačné testy, keď ukázal, že ovulujem tiež sme skúšali a nič ..

deean
26. mar 2020

@monko12 akoby som citala o sebe... ale my uz pomaly 2 roky, a stale nic :(

11iva11
26. mar 2020

@monko12 koľko máte rokov - ty a muž? Ja by som povedala, že teraz v tomto blázinci v zdravotníctve by bolo dobré aj pozastaviť to tlačenie na pílu...

fokuska
26. mar 2020

@monko12 Pises, ze ste obaja zdravi. Mate to potvrdene lekarom?
Mas urobeny hormonalny profil, urobenu folikulometriu, negativne stery na mykoplazmy, ureaplazmy, streptokoky?
Manzel ma urobeny spermiogram, zakladne urologicke/andrologicke vysetrenie, hormonalny profil, vytery na rovnake veci?

Ak toto nemate, len ste zdravi tak, ze nemate ine viditelne problemy, tak zacni vsetkym tym co som pisala, je mozne ze "chyba" sa najde tam.

monko12
autor
26. mar 2020

Mame 25 rokov obaja. A áno sme zdraví, mame spravené testy aj on a aj ja. Všetky co nám odporučili

fokuska
26. mar 2020

@monko12 Vsetko to co som spomenula?
Ak ano, tak dalej: priechodnost vajickovodov, laparoskopia, pripadne postkoitalny test...?

monko12
autor
26. mar 2020

neviem konkrétne čo všetko to bolo .. Ale povedali nám keď sme chceli ďalšie testy, že nech ešte skúsime počkať, že je to krátka doba od toho čo sa udialo predtym .. (už som raz bola tehotná ale v treťom mesiaci som potratila :( )

fokuska
26. mar 2020

@monko12 Pohladaj si vysledky aby si vedela co presne ste uz absolvovali ;) a ak si uz raz potratila nebolo by na skodu dat si urobit aj genetiku paru.

Nehovorim, ze teraz v situacii v akej sme, ale potom do buducna.

nika4816
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucijalucy
26. mar 2020

@monko12 rovnako ako @veronika342 ja som užívala Gynex kvapky a Inofolic a priateľ Folandrol a u nás pomohlo.

ika5521
26. mar 2020

Nám sa tiež dlho nedarilo tak sme sa rozhodli, že to prestaneme riešiť a objednali sme si dovolenku v Gruzínsku. 2 týždne pred odletom som si našla 2 čiarky ako naschvál, bohužiaľ v tomto prípade nam to nevyšlo a potratila som v 8tt, ale dalo mi to nádej že sa to opäť podarí. Podarilo sa o pol roka tiež po tom co sme to už vzdavali a prestali riešiť a teraz som v 15tt 🙂 držím palce 😊

ckatka
26. mar 2020

Sorry ale trištvrte roka je "nič".
My sme boli mladí a zdraví....A proste 15 rokov nič. Aj na IUI sme boli...aj na dvoch IVF...A dodnes nemám biologicke dieťa...len 6 "potratenych" zdravých embryi splodenych v skumavke bez problémov a bez zásahu. Nikto nám žiadnu vadu nenašiel.
Nakoniec sme si adoptovali a zmierili sa s tým, že proste asi sme nekompatibilni na vlastné. Dnes po troch rokoch od adopcie mi je jasne prečo nemáme vlastne. My sme proste rodičia tohto nasho zazraka...bez ohľadu na to, komu sa narodil...A ešte sa na nás aj podoba 😂😂😂

jaja8_9
26. mar 2020

@monko12 my sme snazili asi viac ako rok a pol, skúšala som všetko možné ako inofolic a nič... Potom som si kúpila ako poslednú šancu femibion 1 a neriešila som v ten mesiac nič a jak som ho začala brať tak mi menzes neprišiel a boli 2 čiarky 🙂 ale bohužiaľ potratila som... Ale za mňa určite femibion aj sa k nemu mam v plane vrátiť hneď jak sa budeme môcť znova snažiť 🙂

majamat
26. mar 2020

aeatra otehotnela o 1,5r. terazma 5t synceka, ktoreho zial koli korone ani nejdem pozriet.

majamat
26. mar 2020

teda nemozem ist pozriet, pred koronou som bola tiez chora, tak ani vtedy sa nedalo a je mi to luto. ☹

monko12
autor
26. mar 2020

Ďakujem vám za vaše rady. Kúpila som si femibion a kvapky snáď pomôže 😉 všetkým snažilkám držím palčeky ❤️

iwkaa_97
26. mar 2020

@monko12 nam sa nedarilo 2 roky 😊 nakoniec sme sa rozisli a zistila som ze som tehotná... ono to príde keď to najmenej čakáš 😊

monko12
autor
27. mar 2020

@iwkaa_97 ďakujem moc. Som rada, že sa Vám to podarilo. Verím, že aj mňa to raz prekvapí.

katuska932
27. mar 2020

@monko12 mohli by ste skusit včeliu materskú kašičku...☺

iwkaa_97
27. mar 2020

@monko12 ale určite áno...len netreba nato myslieť a ono to príde 🙂

adika3108
15. apr 2020

Ahojte, nam sa to konecne podarilo 🙂a z vlastnej skusenosti si myslim ze pomohlu ovulacne testy (ja som mala z Dr.Max, krasne ukazali ovu) v kombinacii s gelom Pre-Seed 🙂 (mam este zvysne jedno neotvorene balenie ak by mala niektora zaujem) a drzim palce nech sa tiez zadari!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre