Parlodel, skúsenosti?

kristina410
26. okt 2018

Dobrý deň veľmi by som vás chcela poprosiť o vašu skúsenosť s parlodel. Snažíme sa o bábätko a 3 dní dozadu mi ich môj gynekológ predpísal na zvýšený prolaktin chcela by som sa opýtať ako dlho vám trvala liečba a mohli ste otehotnieť ďakujem za vaše odpovede :(

anna8416
15. nov 2018

@kristina410 tiež mám zvýšený prolaktín a galaktoreu. Asi pred 8 rokmi som chvíľu brala parlodel. No mala som po ňom neskutočné závraty. Tak som prestala, vtedy som ešte o rodine nerozmýšľala. Názory na potrebné ťa liečby sú rôzne. Bežný gynekológovia s obľubou liečia hyperprolaktinémiu. No v každom lepšom centre asistovanej reprodukcie ti povedia že liečiť až keď je hodnota cca 3x nad normu. U mňa zvýšený prolaktín bol jediným príznakom autoimunitného zápalu štítnej žľazy. Asi by som na tvojom mieste radšej riešila vyšetrenie u endokrinológa.

vero013
20. nov 2018

Ja som uzivala Parlodel pred vyse 10 rokmu (teraz mam 27) a nedalo sa to vydrzat. neskor mi to zmenili na Mysalfon, co uz bolo lepsie, ale stale nie ok. Nakoniec som lieky vysadila a vykaslala sa na to a z hodnoty 800 som momentalne na 39 🙂

kristina410
autor
22. nov 2018

@anna8416 ja práveže nemám žiadny problém s tým liekom ani necítim že si ho dam.

evushka007
29. nov 2018

Ja som užívala parlodel viac krát, naposledy to bolo vyslovene kvôli tomu, že sa nám nedarí bábo. Užívala som ho trištvrte roka, prvé tri mesiace mi bolo z neho fakt dosť zle, potom som bola veľmi unavená ale už sa to dalo. Prolaktin mi to znížilo po troch mesiacoch, ale nakoľko sa nedarilo užívala som ho dlhšie. Teraz ideme na IVF, lebo sa to nezadarilo ani pri liekoch.

kristina410
autor
30. nov 2018

@evushka007 to mi je ľúto :/ ja mam problémy z prolaktinom tiež nič viac a neviem otehotnieť :/

evushka007
30. nov 2018

@kristina410 mne z toho lieta aj tlak, nemáš aj ty taký problém? Mimochodom inofolic sa ti opaltí brať až keď prolaktin klesne a si len v "udržiavacej" liečbe nakoľko zvýšený prolaktin bráni otehotneniu, čiže vtedy je šanca naozaj veľmi nízka. Držím palce, aby sa vám zadarilo. Snáď to bude čo najskôr 🙂

kristina410
autor
30. nov 2018

@evushka007 áno presne aj mne lieta tlak raz nízky raz vysoký ale to väčšinou len ráno a inak nepociťujem nič možno prvé 2 dní mi bolo trochu zle. A teraz už máš prolaktin v poriadku? Ja som dobrala akurát dnes už druhé balenie a v pondelok pôjdem ku gynekológovi ako ďalej... Len neviem ako to je či Teraz musím čakať do menštruácie a dá sa to len tak zistiť či mi to aspoň trochu kleslo lebo sa už zbláznim z toho 🙂

evushka007
30. nov 2018

@kristina410 Teraz je dole, brala som dlho lieky ale ako som šla na IVF tak mi ho v lete vysadili, že je to zbytočné užívať pri tejto metóde a tak či tak parlodel sa nesmie brať v tehotenstve (pokiaľ ja viem, tak sa nesmie brať žiadny liek na zníženie prolaktinu, lebo je nutné aby ti v tehu prirodzene stúpal). Mne brali odbory nezávisle od cyklu, čiže tam by si to mala asi jedno. Inak - čo sa týka terajšej hladiny ja som mala bežne tak že jeden odber 14 (krásna norma) a druhý odber o týždeň 40 (má byť do 20). Čiže mne sa to naozaj zle riešilo, aj preto sme skončili na IVF.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre