Vaše skúsenosti s očkovaním proti hepatitíde typu A?

bobocka
5. mar 2011

zdravim maminky a ockovia.chcela by som sa vas opytat,ze ci ste dali ockovat svoje deticky proti hepatitide typu A a ak ano,tak co vas k tomu viedlo.preco ste svoje deticky dali ockovat a ake boli reakcie dietatka po ockovani? ja som dala ockovat vsetky povinne ockovania a jedno nepovinne (rotarix) a nad hepa ackou som viac menej rozhodnuta,ze ju chcem dat.len mi ide o to,ze preco dali ini rodicia ockovat,co ich k tomu viedlo kedze je to nepovinne ockovanie a ako to ich deticky znasali.kedy sa pre to ockovanie rozhodli,teda v akom veku dietata.

syslica
5. mar 2011

Obaja syslíci sú proti hepatitíde A očkovaní, obidvaja bez nejakej zvláštnej reakcie, myslím, že len mierny opuch, stvrdnutie v mieste vpichu. Očkovať som dala po porade s pediatričkou hneď ako sa dalo. Prečo? Bývali sme na sídlisku, pravidelne boli v piesku, v materskom centre, MHD - aj ja som proti hepatitíde očkovaná, tak som nepátrala po zvláštnych dôvodoch pre, jednoducho som dala zaočkovať 🙂 .

titkovamiriam
5. mar 2011

baby ja neviem na aku su tí moji starsi ale ockovali ich po tro razy no zabite ma neviem proti akej zltacke a preco-Michal to mal v povinnom ockovani v 2006 ,milan sa dal pred dvoma rokmi sam

petot
5. mar 2011

Radšej sme sa tomu vyhli. Vakcína sa vyrába na bunkách z umelo potrateného dieťaťa. Žltačka typu A prebehne u 91% detí bez akýchkoľvek príznakov a je to celkovo mierne ochorenie u detí, bez následkov, a zanecháva doživotnú odolnosť. Vakcína nemá doživotné trvanie a priebeh ochorenia v dospelosti býva horší, navyše sú tu aj nežiaduce účinky vakcíny... Mimochodom už pred 60 rokmi bola lekármi objavená účinná možnosť liečby, no dodnes ostala len ako experimentálna a lekári ju dnes nepoznajú... Darmo, liečba ktorá sa nedá patentovať, nie je zaujímavá 😒

bambi2
5. mar 2011

tak ako pise petot... zltacka typu C je ovela nebezpecnejsia, na tu su vakciny neni... nakazit sa da iba pohlavnym stykom, krvou ( neni som si ista ci aj slinami) ale sanca dostat ju je velmi mala... zltacka typu a a b su lahko liecitelne, ja som ockovat nedala... neviem, ale moje vnutro mi hovori NIE!!!!! a to je dolezitejsie ako nejaky nazor nejakej "mudr.cky" 😉

denduska
5. mar 2011

Mam skusenost len u mm - dal sa ockovat kvoli cestovaniu,ani nie 5 rokov neskor mal pacientku u ktorej potvrdili hepA,kedze sme mali doma novorodenca, tak mu nezavisle imunolog aj infektolog poradili dat sa rychlo znova zaockovat,lebo uz nema protilatky. Tak tolko asi k tomu ako dlho trva ochrana. Kratko 😅

bejby29
5. mar 2011

Ja som zltacku (Hep A) prekonala ked som mala 23 rokov a bolo to hrozne utrpenie! Neviem, ci to deti znasaju inak ako dospeli, ale nepriala by som to ani mojmu najhorsiemu nepriatelovi zazit.. Preto som dala ockovat..

babulina
6. mar 2011

dceru som dala ockovat, lekarka podporila moje rozhodnute, hlavny dovodom bol strach z pieskoviska, materskych centier, MHD a podobne, reakcia ziadna, len par dni po ockovani som si vsimla ze mala stolicu uplne zltu taku velmi ziarovo zltu

bambusko
6. mar 2011

moji surodenci mali hepatitidu typu a, mladsi brat stravil zavrety na infekcnom oddeleni v 3 rokoch sam 3 mesiace... ☹ potom rok prisna dieta. nemam take skusenosti, ze je to mierne ochorenie. svokru pri tazkostiach a vysokych hodnotach bilirubinu "preventivne" izolovali na infekcnom oddeleni s podozrenim na hepatitidu. nechcem nic take zazit, nase deti sme dali zaockovat. neziaduce ucinky sa neprejavili. mam info, ze u zaockovanych osob pretrvavaju protilatky po 10 rokoch v 97% pripadov

anjelicek26
6. mar 2011

V nemecku je hep A povinna, tak ju Sasenka ma, kedze sme byvali tam... Maxa tiez dame zaockovat. Ziadne vedlajsie ucinky tejto vakciny nepoznam... a riziko nakazy je relativne vysoke, urcite vyssie, ako sa napr. v dnesnej dobe nakazit mumpsom (vyskyt na Slovensku za minuly rok - 2 kusy 😝 )

tin007
6. mar 2011

@anjelicek26 v Nemecku nie je ziadne! ockovanie povinne

ajka30
23. jan 2013

Syna som dala ockovat, lebo som sa bala aby to nechytil napriklad v nejakom obchode, ked chytal rucku a sedel v nakupnom kosiku. Ja som vzdy cely kosik predtym vyutierala, ale jeden nikdy nevie, kto ho predtym chytal.... Mal tusim 2 roky. Po prvej davke vakciny nemal nic, po druhej mal teplotu do 38C a dostal nadchu a akoby slabsiu chripku- podla mna je to nasledok ockovania, bolo to aj v pribalovom letaku. Ale nebolo to nic hrozne.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anetanellka
4. sep 2016

Ahoj chcela len vedieť chcem dať očkovanat dcérku na 4 roki bude jej 5 nastupuje do škôlky a terás na východe je ze prej žltačka tak preto len zeci neje vedľajšíe účinky alebo zvisene horúčky

margaretka
12. dec 2021

ja som zltacku A prekonala ako 14rocna dostala som ju v bratislave na vylete asi z bufetu cerstveho obcerstvenia, dva mes. som bola v nemocnici potom pol roka prisna dieta a vela liekov na pecen, dalsi rok lahka bielkovinova dieta a lipovitan snad 5r v kuse... kazdy mesciac krvne odbery na vysetrenie hepatalnych testov, potom neskor raz za tri mesiace a neskor raz za pol roka rok ....zily som mala modre dierky dopichane do dnes ako 40rocna mi ich je vidiet stale. neprajem nikomu nikdy preto som dala deti zaockovat syn v 6r a dcera v 9r