Zlá reakcia po 1. očkovaní. Čo mi odporúčate?

betka1712
3. apr 2020

Ahojte, píšem ohľadom očkovania, a zároveň žiadam o radu 😥 3 mes. syna sme dali zaočkovať v utorok 1. Krát. V ten deň bol trochu ospalý a večer mal teplotu 38,3 dala som sirup a bolo to ok, druhý deň bol nekludny ale najhoršie prišlo večer, 3-hodinovy neutisitelny plač...nakoniec zaspal od vyčerpania. Ďalší deň sa opakovalo to isté. Dnes je 3. Deň po ockovani a nič sa nezmenilo...cez deň je nekludny a keď odbije 7 hodín večer spustí neskutocny krik 😣už netuším čo robiť, volala som pediatricke, ktorá má vysmiala že to určite nieje reakcia na očkovanie . Nozky nemá opuchnute ani červené, prikladam obklady dávam octanovu mast ale myslím si, že nôžky nebudú príčinou 3 hod. plaču . Uz vazne netusim čo robit a mam strach o maleho 😣

flartina
4. apr 2020

@betka1712 ahoj, pri prvom ockovani sme mali tiež takú "reakciu" po očkovaní bola otapena tak spala, v noci zvýšená teplota.. A na druhy deň katastrofa..Zo začiatku ju asi aj boleli nožičky tiež som davala octan každú chvíľku a cipok len tu prvú noc, nosila som ju veľa v nosiči lebo bola strašný plačko a potom to zrazu prestalo... Ale trvalo to asi 2 týždne, zhoršilo sa nám aj papanie, odmietala uplne mlieko.. Tiež som sa bála... Teraz v utorok sme mali druhé očkovanie už som sa pripravovala zas na to najhoršie a pohoda... Len jednu noc zvýšená teplota... Nemám žiadnu overenú radu, len čakať kým to prejde a byť v pohode.. Zvládlo to veľa mamičiek pred tebou zvládneš aj ty ❤️

betka1712
autor
5. apr 2020

@flartina ďakujem krásne za odpoveď 😊

radkako
7. apr 2020

@ahoj, tak my mame cerstvu a velmi negativnu skusenost, mam 3 mes.dcerku, ockovali ju 31.3., min.tyzden. teploty mala klasika 38,6, 38,1..., zial nam prestala pocut, reagovat na zvuky ktore doteraz vnimala, hrkalku, moj hlas, hudbu..., dost šok, vobec by som toto necakala ani v najhorsom sne. Po natoreni jej na 3.den robili ako vsetkym babatkam screening sluchu, a mala vsetko v poriadku. Skratim to, absolvovali sme uz speci vysetrenie na ORL Kramare Ba, potvrdili, ze sa s podobnymi reakciami stretli, deti podla pristroja, zvuk snimany az do mozgu, pocuju, aj nasa pocuje, avsak nereaguje, dalej vysetrenie na neurologii, sono a take dalsie meranie diodami, tiez ok. Avsak ked lekarka silno tlesla, alebo hrkalka, tak nic, ani sa nezlakla. Zaver, mame ju pozorovat a uvidi sa, hlavne, ze nema zapal mozg.blan, to je vraj najcastejsi problem s ktorym tam chodia deti po ockovani. Je to ako keby regres vo vyvoji. Mame sa ozvat po velkej noci, a uvidi sa co dalej.
Do teraz som sa o to vobec nezaujimala, no uz som zacala...
Kazdopadne dalsie ockovania odmietame, nase dieta bolo do vtedy uplne v poriadku.
Drzim.palce, hlavne si dieta po ockovani riadne odsleduj.

322sima123
17. apr 2020

@betka1712 je mi to zial velmi luto ale tvojemu dietatu z vakciny prave puchol mozog ked tak strasne krical, radim nepokracovat v tomto svinstve.

akibag3
20. apr 2020

@betka1712 v prvom rade zmeniť pediatra

akibag3
20. apr 2020

@radkako :( ako sa to u vás vyvíja?

radkako
20. apr 2020

@akibag3 no zda sa nam, ze lepsie, je badat rozdiely uz, po ockovani a teraz, nechcem zakriknut.

michaliaa
28. nov 2020

@radkako môžem sa spýtať co to bolo za očkovanie. Proti čomu prosím?

radkako
29. nov 2020

@michaliaa prve ockovanie uplne prve v 3.mesiacoch, vakcina prevenar a hexa

michaliaa
29. nov 2020

@radkako a teraz je ako natom malinke? Vracia sa to do normálnu? ... teraz sa už bojím ju dat aj zaočkovať..

radkako
29. nov 2020

@michaliaa to bol prispevok z apríla 2020 aj som tu do k9mentu pisala, ze sa to vracalo do normalu, malá má teraz 11 mesiacov. Zatial vsetko ok. My sme jej podla rady jedneho specialustu, podavali zvysene davky vitam.C ako detox

babyttcirl
11. máj 2021

@radkako a od kedy ste jej dali tie zvýšené dávky vitamínu? My mame za sebou toto 1prve aaly dnes cely den vrieskal - teda pol dna ako najaty chudak.

radkako
14. máj 2021

@babyttcirl asi po 3 dnoch, ked sme zistovali co robit. Cečko z Dmky, v prasku sme davalu

babyttcirl
16. máj 2021

@radkako super. A to mam dat normalne do mlieka? Keďže este len davam flasu s odsatym mlieckom.

radkako
16. máj 2021

@babyttcirl urcite nie, to je kysle. By nepapala mliecko. Na lyzicku s vodičkou cistou.

andrejka299
3. jún 2021

@betka1712 moj syn mal neutisitelny plac 4h v kuse, uz som plakala s nim. Po 2 ocko to iste, po 3 pol roka v noci krce take chvilkove a o spravani ani nevravim, dali sme aj mmr prve dieta, neskuseni... Mal strasny vysip a pri chodzi zacal padat z noh, 2 a tretie dieta sme uz neockovali. Ten plac je z toho ze dietatko nema uzatvorenu hematoencefaliticku barieru, cim mu ta latka a hlinik prenika do mozgu a sposobuje bolest hlavicky, v Japonsku ockuju deti od 2 roku, kedy sa ta bariera do 2 rokov uzavrie.

veronikaa_14
11. okt 2023

@andrejka299 ako ste to riešili s lekárkou keď ste neockovali