Cysta na vaječníku?

31. kvě 2021

Krásný den všem, ráda bych se vás zeptala, jak se u vás projevoval cysty na vaječníku. Mám klasický velmi pravidelný cyklus, výjimečně zpoždění 2-3 dny. Dle mírného pobolivani v podbrisku v kombinaci se sledováním děložního čípku a hlenu poznám spolehlivě ovulaci. Tento měsíc jsem ji však měla opravdu brzy po menstruaci a několik dní z kraje cyklu mě trápili nevolnosti v autě a později "zácpa a bolesti břicha" kdykoliv jsem zvedla něco těžkého. Klasický mě tak 10 dní před očekávanou MS bolela prsa... Teď mám 6 dní zpoždění, prsa mne začaly bolet až včera, k tomu i bradavky... Test mám negativní a trochu se bojím nějakého zdravotního problému. Nicméně na gynd je teď objednavacka fakt šílená.. Co je covid tak se u nás dostat k jakémukoliv doktorovi je strašný. A když už jsem zmiňovala ten cipek tak ten se taky chová úplně jinak než před MS. Je tvrdý těžko hmatatatelny a "otočný"...

martulka88
1. čer 2021

Když jsem měla cystu po porodu, tak mne bolelo v levé straně. Doktor se bál, že mám zúžení od crohna tak jsem byla odeslána na UZ a tam zjištěná 4cm cysta. Po první MS zmenšená na 2,4 a bolesti ustoupily. Jinak, mohu se zeptat - jak píšeš tvrdý, těžce nehmatelný a otočný - co to v reálu znamená? Měla jsem mít ovulaci a místo toho jsem začala krvácet (ovu test neg.), ale přitom byl čípek hluboko, ale tvrdý a byl uzavřený.

ankaa25
7. srp 2021

@martulka88 já když jsem měla cystu ,měsíc zpoždění bolest jak svině . Levá strana vaječníků ,někdy jsem nemohla stát jen ležela jsem ... 😄 Každej těhotná si břicho velké . Tak jsem zašla a na gyndu a řekla 2cisty máte 😄😄😄🤣 tak mi dala vyvolacku a za pár dny ms no ale to bylo hrozný . Myslela jsem že umírám . Pak sem zašla na gyndu a řekne mu jedna praskla druhá ne tak zase vyvolacku naštěstí praskla . Za měsíc další cista 😄🤣😄 ale naštěstí taky praskla . A od ty doby nemám . To jsem měla minulej rok tak