Menopauza. Nějaký doplněk, aby nešla kila nahoru?

kappy
25. zář 2020

Zdravim chtela by jsem se zeptat jestli je nejaky doplnek stravy v zacatku menopauzy aby nesli kila nahoru?jsem zoufala dnes mi to pani doktorka pitvrdila je mi 41 😢😢😢 dekuji za typi 😘 nasadila mi jenom hormonalni tabletky ale chtela bych neco jeste na tu vahu

hanben
26. zář 2020

@kappy Hezký den, na všechny etapy menopauzy bych určitě doporučila kapsle Isoflavon. Obsahuje fytoestrogeny, tj. látky rostlinné nesteroidní povahy (na rozdíl od hormonů). Mají ale vlastnosti podobné hormonům, zejména ženskému estrogenu. K nejlépe probádaným fytoestrogenům přitom patří právě isoflavony (např. daidzein, genistein), jež mají zvláštní schopnost vázat se na receptory estrogenu v našich buňkách a balancovat tak jeho hladinu v těle (v podstatě zjednodušeně řečeno na něm drží, nebo odpadnou, podle toho, jak je potřeba), čímž pomáhají, když estrogen v těle chybí, tj. např. ženám v menopauze. Nemají žádné vedlejší účinky. Kapsle mírní návaly, pocení a poruchy spánku, udržují dobrý stav pokožky, pomáhají při depresích, výrazně snižující riziko osteoporózy a řady kardiovaskulárních onemocnění, působí jako prevence rakoviny prsu a dělohy. Napřed bych vyzkoušela bylinky než baštit hormonální substituční terapii 🙂 Ta má spoustu vedlejších účinků. Kromě jiného právě další přibývání na váze, zadržování tekutin v těle, trombózy atd. Často se upraví po užívání Isoflavonu i váha, jak se dá tělo "hormonálně" do rovnováhy. Když ne, tak existují další bylinné doplňky 🙂 Od 41 let bych ale HST nebrala, když je možnost vyzkoušet něco tělu přirozenějšího. Je to na Vás 🙂 Klidně napište, kdybyste chtěla více info. Každopádně držím pěsti !!! 😉

kappy
autor
26. zář 2020

@hanben mockrat dekuji urcite bych byla radsi kdyby jsem do sebe nemusela hazet zadne prasky hlavne mi jde o tu vahu ty navali horka a zmeny nalad mi az tak nevadi jinak se citim uplne v pohode

pavelkamat
26. zář 2020

Vyzkoušela jsem různé přírodní přípravky [Sarapis, bylinky, aj], ale bohužel nic mi nezabralo. Takže jsem skončila na hormonech. Ale musím říct, že od té doby mám klid. Přibrala jsem cca 5 kg a od té doby se držím.

herbinaaa
28. zář 2020

moje mamka má 55 a taky je ted v přechpdu. Taky něco bere, kupuje to v lékarně a pravda je, že docela přibrala a taky se hodně potí, má rapídní změny nálad, je hodně plačlivá