Povolené pánevní dno po porodu - prolaps dělohy. Máte zkušenosti?

marky123y
7. pro 2019

Jsem 6 týdnů od druhého prirozeneho porodu a cca od 3 týdne mam pocit jako bych stále něco mela v pochve co tam překáží. Po přečtení všeho možného jsem usoudila ze se muže jednat o prolaps dělohy a jsem z toho hrozne spatna. Je mi 30 ne 70. ObČas se to zlepší a ja se pak celej den snažím cilene "drzet" spodek aby to nespadlo zpet. Na kontrolu jdu za cca 14 dni a už ted se bojím co mi dr. Řekne a jak se to da léčit. Máte nektera zkušenost a da se to ještě vrátit aspoň trochu do púvodního stavu ? Nebo co vam.pomohlo ?

crazykat
7. pro 2019

Po prvním porodu jsem měla dělohu a čípek hodně nízko, i z důvodu že mi masírovali hodně dělohu při porodu placenty abych nemusela pod narkózu... nevím už kdy se to zpravilo,ale čípek který jsem měla skoro hned za poševním vchodem se vytáhl zpět nahoru. Řešila jsem to s Dr. na kontrole po šestinedělí a nejprve mi doporučil cviky na posílení pánevního dna (stejné jako se cvičí u starších při inkontinence) a že tomu mám dát jinak zatím čas... pokud by mi to mělo dělat nějak potíže s močením (že bych to neudržela a tak) tak by to po cca půl roce začal řešit a event. bych musela při horším nálezu na operaci (poševní plastiky kdy se děloha vytáhne zpět nahoru pomocí síťky a přišije se), vše se srovnalo samo a teď čekám jak to dopadne po druhém porodu kde mi to hrozí zase tím že už to jednou bylo. Bohužel to nnení jen o věku ale ty porody nadělají své, teď to che opravdu cvičit pánevní dno.

marky123y
autor
7. pro 2019

@crazykat jee to se krásně čte ze se ti to zlepšilo cvicenim. Protoze jestli to půjde cvičením tak budu úplné spokojena i když vím že je to na dlouho. Mužů mít otázku co se sexu tyče? Da se praktikovat i při tom sestouplem cipku? Jsem z toho cela nejaka psychicky rozhozena a spatna, hormony v šestinedělí a po.porodu tomu moc nepomáhají ☺

drep
7. pro 2019

@marky123y já měla po porodu čípek taky hodně nízko a spravilo se to samo. Chodila jsem na cvičení na pánevní dno, ale doma jsem nikdy necvičila, jsem flink, a po roce jsem bez problémů. Sex jsem praktikovala normálně celou dobu a muž si nestěžoval, ani já necítila nic zvlástního.

crazykat
7. pro 2019

@marky123y už je to dva roky tak neřeknu přesně ale sex byl pomalu ale normální když už mi něco dělalo problém tak bolest v místě nástřihu a toho jsem se bála víc, jinak o tom čípku chlap ani nevěděl, já mu to teda říkala aby byl opatrný protože jsem sama nevěděla co to udělá ale tohle bylo v pohodě 🙂

marky123y
autor
7. pro 2019

@crazykat
@drep je holky tak dík aspoň trochu za uklidnění. A ještě dotaz prisly jste na to samy tím ze jste v pochve cítili něco co tam byt nema nebo az na kontrole po šestinedělí. Já tam jdu az 19.12 a mam z toho hrozny strach. Jsem opravdu nejaka citliva po tomhle porodu ☺

crazykat
7. pro 2019

@marky123y přišla jsem na to sama protože jsem si mazala od porodu právě ránu po nástřihu tak jsem cítila že je vše tam kde být nemá a dr to jen potvrdil

marky123y
autor
7. pro 2019

@crazykat jo tak taky cítím ze je tam něco jinak + Teda citim něco v te pochve skoro pořád. Tak snad to nebude nic hrozného a vrátí se to zpět cvičením.

tapik1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz