Špinění a zvětšená sliznice dělohy. Můžu být těhotná a nebo je to jen zánět?

klaudi00
5. lis 2019

Ahojte, dnes jsem byla u gynekologa s tím že mě pobolival podbřišek a měla jsem 3 dny špinění. Pan doktor mě vyšetřil a řekl že se mu nezdá moje děloha tak mi udělal biopsii dělohy (odebral vzorek dělohy), řekl mi že mám zvětšenou sliznici a že tam něco prostě je. Strašně moc se bojím, nemůže to být třeba počátek těhotenství? Nesetkali jste se někdo taky s tím? Děkuji moc za každou odpověď

lv
5. lis 2019

Biopsie dělohy? To by dělali v nemocnici, pár dní hospitalizace.. Zavolej gynekologovi, s dotazem.

klaudi00
autor
5. lis 2019

@lv řekl mi že mi to udělá hned abych nemusela dlouho čekat... nevzal mi ji celou to ne 😃 vzal jen kousek aby to mohl poslat do laborky ... Ale musím říct že to bolelo jako čert

johan7
5. lis 2019

@klaudi00 A v jaké fázi cyklu jste? Pokud má Váš gynekolog hysteroskop a je schopen a poučen v této oblasti, může se Vám do dělohy podívat po skončení menstruace, kdy je “terén” nejpřehlednější. Jde to i ultrazvukem/expertním ultrazvukem, ale hysteroskop umožní prohlédnout celou dělohu. Že tam “něco” je nemusí hned znamenat nic špatného a většinou se jedná o polyp endometria, který bývá neškodný. Měla jsem ho dvakrát, jednou odebrán ambulantně a bolest jako čert, druhý vzali pod narkozou v rámci druhé hysteroskopie. Ale zkušený doktor dokáže i ultrazvukem polyp poznat. To špinění jsem k tomu měla také a bolest v podbřišku. Nebojte, určitě to bude dobré.

klaudi00
autor
5. lis 2019

@johan7 snad to bude dobré