Bexsero a Paralen. Dávali jste preventivně po očkování?

15. lis 2023

Dávaly jste před či preventivně po očkování Bexsero čípek?
Já dala cca 2,5 hodiny preventivně po očkování čípek Paralenu, jelikož po 1 dávce měla malá teplotu. No a teď jsem se dočetla, že to může poškodit nervovou soustavu, tak mám strach 🥺

slecnami
15. lis 2023

Buď v klidu, já dala Nurofen sirup a pak jsem taky četla, že to je "úplně blbý"...ty názory se různí, tak se nestresuj, bude v pohodě 🍀

marge_s
15. lis 2023

Kde ses to docetla 🤔

enkelii
15. lis 2023

Dala jsem na doporučení lékaře. Předem čípek a po 6 hodinách Panadol (i kdyby neměla horečku). Vše ok. 🙂

sanyy22
15. lis 2023

Mě toto nikdy doktor teda nedoporučil.

zmrzlinka
15. lis 2023

Kde si se dočetla? Normalne se Paralen dává.

gruyerre
15. lis 2023

Taky mě zajímá, kde jsi četla něco takového. Doporučuje se to přímo v příbaláku a radí to většina lékařů.

eniripsa
16. lis 2023

Na doporuceni lekarky jsem dala cipek paralenu pred ockovanim bexsera a pak uz nic… je ale pravda, ze mozna bych ani nemusela, syn na zadne z ockovani nikdy reakci nemel. Kazdopadne kazdy to ma jinak a treba kamaradky syn dostal take cipek pred ockovanim a pak mel 39 horecky. Nicmene bych teplotu srazela, az by se opravdu objevila

emillyhk
16. lis 2023

Nám byl doporučený čípek Paralenu po Bexseru nejen kvůli případné horečce, ale i kvůli bolesti. My teda všechny očkování dávali odpoledne, než jsme dojeli domů, tak už byl skoro večer, takže ho dostal a noc byla v klidu. Druhý den byl hodně plačtivý, tak dostal ještě jednou, evidentně se mu ulevilo, další už nebyl potřeba.