Bexsero a teplota 38. Je vhodné dávat léky preventivně?

saraca
29. čer 2023

Ahoj všechny maminky,

dnes jsme očkovali Bexero a doktorka nám doporučila dát preventivně něco na horečku: čípky/ kapky. No dali jsme je preventivně ( jak nám doporučili) neboť Bexero je docela agresivní. No a prvních pár hodin ok a pak teplota 38 C. Tak jsem dala obklad a kapky, bobek byl úplně horký a vyčerpaný, protože přes den spal ještě k tomu jen půl hodiny místo dvou hodin.

No a teď jsem si vzpomněla, že do 38 se nemá dávat nic na snížení horečky při očkování, že tělo správně reaguje.

Jak to tedy je? Je vhodné dávat kapky preventivně? Máte někdo prosím odkaz na nějaký aktuální odborný článek?

Děkuji moc

astrit1
29. čer 2023

@saraca Já jsem dávala. 38 už je dost a tělíčku se uleví. Noci s horečkou jsou nejhorší.🫣

gdpr
29. čer 2023

Ja davam lieky podľa toho ako sa dieťa cíti... A hlavne keď ti Dr poradila dat aj preventívne určite by som dala kebyze vidím, ze dieťa vakcínu zle znáša a netrápila by som ho 🤦🏼‍♀️ keby dieťa malo aj 38+ a správalo sa ako zdravé tak by som nedala nič ale keby malo aj 37 a bolo by vyčerpané tak by som dala.

veru181
30. čer 2023

Také dáváme při Bexseru preventivně a obecně při jakékoli nemoci dávám Paralen (sirup) podle celkového stavu dítěte i dříve než při 38+. Beru to podle sebe, že někdy je mi jen se zvýšenou teplotou stejně špatně a Paralen mi uleví.

palja
30. čer 2023

@saraca já jsem preventivně dala, mají to i v pribalovem letáku jako premedikaci, dát při aplikaci a pak za 6 hodin zase. V nemocnici také dávají některé léky jako premedikaci (dopředu), když ví, co jsou to za driaky.
První dcera to měla úplně bez reakce všechny dávky a druhá dcera měla bohužel u druhého dávky horečky 40° po 3 hodinách celé 3 dny. Takže, když se dají ty léky dopředu jak je doporučeno, tak ani to nezaručí, že to bude všechny v pořádku.
A jinak obecně dávám léky hned nad 38 °, stejně ta horečka pokud má vyšplhat až na těch 40° tak si vyleze a až pak teprve začne klesat, i když už je lék v těle. Článek nemám, ale řídím se zdravým rozumem podle toho, jak zrovna holky vypadají. Jednou se mi tady dcera třepala na zemi, takže to už zažít nechci. Dávám antipyretika včas, aby včas začaly působit.

te_reza
30. čer 2023

Preventivně nedávám nic, většinu očkování zvládla bez léků.

me_druhe_ja
30. čer 2023

@te_reza Tak jsem nikdy nic preventivně nedávala. U dcery se všechno obešlo bez problémů i bexsero. Ani zvýšená teplota.